Jelenia ruja..

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37235 od alanko81
Jelenia ruja.. bolo vytvorené alanko81
Onedlho to zacne,uz sa neviem dockat??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37435 od jager
Odpoveď od jager na tému Jelenia ruja..
S kamarátom J. Mišákom chodíme na určité rujoviská pravidelne každý rok. Minulý rok sme počuli ručať už 27.8. Keď som sa Jozefa pýtal kedy vyrazíme, tak sa ma spýtal. kedy nám ručal jeleň minulý rok? keď som mu povedal, že 27. tak povedal, že tento rok skúsime 26.
<br/>A okrem iného.
<br/>Máte už zadovážené barometre?
<br/>najvyšší čas.
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37436 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jelenia ruja..
miro mozes odporucit nejaky barometer ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37441 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Jelenia ruja..
Áno Miro, veď vieš, že ja som zástancom teórie o závislosti hlasitosti revačky od atm. tlaku !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37456 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému Jelenia ruja..
ako to je na ruju najprv chodia stare jelene ale ako to je

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37474 od hora
Odpoveď od hora na tému Jelenia ruja..
V obdobi ruje akosi častejšie chodime do lesa ,čo je samozrejme.Je tiež normalné ak poľovník,ktory nema možnosť isť na jeleniu ruju vo vlastnom reviri takuto možnosť vyhľadáva.Mnohi sa k takejto možnosti dostanu pretože poskytli inému neoceniteľnu službu.Práve pri tejto kateorii by som sa chcel pozastaviť.Možnosť zapoľovať v ruji na jeleňa niektorí ochotne ponuknu,veď za dôležitu službu sa to patri, no horšie je to s povolenkou.Hosť v domnení,že je všetko v poriadku chodi veselo po lese neuvedomuje si že je pytliakom.Teda odmenou za neoceniteľnu službu je doprovod do klubu pytliakov.Píšem to preto lebo aj takto to býva.Takýto prípad sa stal aj u nas a viem,žeaj teraz jeden člen si pozval na ruju doktora,ktory ho operoval na onkologii v BA .Povolenku určite nebude mať ani len na škodnu.
<br/>Bohožiaľ arogania niektorých členov a spôsob ich odmeňovania nepozna hranic.Pritom stači len zajsť za poľov.hospodárom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37476 od jager
Odpoveď od jager na tému Jelenia ruja..
Viem, že poľ. hospodári dokážu kdečo, ale aby som sa mu dal operovať, tak na to zabudni.8-L:)
<br/>
<br/>a ešte jedna vec. Najlepšia revačka, ako na potvoru je v tých revíroch v ktorých nepoľujem. Nič mi však nebráni v tom, aby som si nezašiel tam kde sa mi chce, pokiaľ mi ide len o to aby som strávil 3 neopakovateľné týždne s Jeleními kráľmi s kamerou v ruke. Keď budete poznať svoje práva, budete vedieť aj to, že les je ešte zatiaľ , národným bohatstvom. Len si nesmieš omylom zobrať namiesto kamery guľovnicu, alebo motorovú pílu. Lebo aj to sa niektorým stáva.
<br/>
<br/>Štefan Cimbalík, potom si porovnáme naše údaje v tabuľkách, aby sme potvrdili štatistiky. Ak si to ovšem zapisuješ? Súhlasíš?
<br/>
<br/>Prajem Vám veľa vzrušujúcich zážitkov s Jeleními kráľmi a ich jeleními princeznami.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37496 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Jelenia ruja..
chlopi,a ktoré údaje sú pre vás smerodatné? Pretože som sledoval min.rok hodnoty tlaku cca desať dní,no ten sa však nemenil ale prejavy jeleňov počas uvedených dní áno.dával som pozor aj na vietor,oblačnosť,teplotu či hojnosť rosy(vlhkosti),ale ten tlak... Ovplyvňuje už zmena povedzme z 1025 na 1024 HPa? A ovplyvňuje práve počas jeho zmeny alebo niekolko hodín po (pred) zmenou? Nebudte skúpi na slovo,ved vám vezmem dákuo poldeci...:D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37509 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému Jelenia ruja..
zdravim ja len chcem sa spytat rucia uz niekde jelene?lebo mam informacie ze niekde v mylch karpatoch cosi poculi c ito tam niekto schvalne alebo ozaj jelene uz zacali neviem preto sa pytam.Ja som z oblasti Malej Fatry a zatial nic.podla mna este nieje to vhodne pocasie ale uvidime tento vykend idem prespat na hole tak som zvedavy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37513 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jelenia ruja..
Oblast okolo Modry - Male Karpaty - vcera som bol v tej lokalite vo vecernych hodinach a zatial nic .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37514 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jelenia ruja..
co sa tyka pocasia bolo dusno, mraky dost nizko , chystalo sa na dazd ale nic z toho nebolo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37528 od miso
Odpoveď od miso na tému Jelenia ruja..
teplo je, sucho..este to podla mna ma cas...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37617 od navi
Odpoveď od navi na tému Jelenia ruja..
Už sa veru ozývajú , sú to už 2 týždne, čo ich počuť, včera večer okolo 22.00 , dnes ráno 05.00 hotový koncert- kde ? severovýchodne od Bardejova a nie je to len také pomrnkávanie8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37630 od jager
Odpoveď od jager na tému Jelenia ruja..
S piatka na sobotu to začalo o 22.30 do 01:00 sa ozývali pekne z ostra, potom o 03:30h až do 06:00h. Nechcem predbiehať, ale všetko nasvedčuje tomu, že ruja v tomto roku bude oveľa skôr a bude pekne hlasitá. Aj dnes ráno to vypadalo ako keby ruja vrcholila, vôbec sme nechápali. V Bielych karpatoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37632 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Jelenia ruja..
o az vam zavidim boli sme v doline a nic este je tu dost teplo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37637 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému Jelenia ruja..
u nas ties este nic

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37655 od navi
Odpoveď od navi na tému Jelenia ruja..
Včera večer okolo 21.00 si dali záležať, bolo ich počuť z každej strany,o 23.00 som už mal dosť, bolo okolo 5-6 st. dnes reval aj o 14.30 ,slnko pripekalo tak na 25-6 st.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37658 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Jelenia ruja..
a ty si skade 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37725 od navi
Odpoveď od navi na tému Jelenia ruja..
:)bývam v KE , ale túto parádu chodím obdivovať na chalupu za Bardejovom , cca hodina cesty autom, cez víkend idem zas, dúfam , že nezmåknu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37765 od oliver12345
Odpoveď od oliver12345 na tému Jelenia ruja..
no caute dneska o 5 ranou u nas rucali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 137 návštevníkov a žiadni členovia on-line