Prehliadky trofejí

pred 19 rokmi 2 mesiacmi #249 od Taki
Prehliadky trofejí bolo vytvorené Taki
Oznamujeme Vám, že chovateľská prehliadka a prezentácia špičkových trofejí okresu Dunajská Streda za r. 2004 sa bude konať nasledovne:
<br/>
<br/>Zber trofejí:
<br/>18.2.2005
/piatok/ od 14.00 do 18.00 hod. v HYDRAULIKE DS
<br/>19.2.2005 /sobota/ od 09.00 do 12.00 hod v HYDRAULIKE DS
<br/>
<br/>Hodnotenie:
<br/>22.feb.2005
/utorok/ od 09.00 hodín v HYDRAULIKE DS
<br/>
<br/>Otvorenie výstavy:
<br/>02.marca 2005
/streda/ o 09.30 hod. Kultúrnom dome v Okoči
<br/><br>Výstava trofejí:
<br/>od 02.marca 2005
o 12.00 hod. - do 06. marca 2005
<br/>Výstava denne otvorená od 09.00 hod. do 18.00 hodiny
<br/>
<br/>Ukončenie výstavy: 06.marca 2005 so zasadnutím Rady OkO SPZ - rozšírené predsedami
<br/>a poľ. hospodármi PZ so začiatkom o 10.00 hodine.
<br/>
<br/>Aj touto cestou by sme veľmi radi pozvali všetkých záujemcov!
<br/>
<br/>Lovu Zdar!
<br/>
<br/>Kopfmahler René

<br/>Predseda poľovníckej komisie OkO SPZ, Dunajská Streda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 3 týždnami #340 od jager
Odpoveď od jager na tému Prehliadky trofejí
Prehliadky trofejí už dávno stratili podstatu a účel. Prehliadky trofejí okrem iného mali aj výchovný charakter. Ak som ako mladý poľovník zobral do ruky parožie srnca mohol som sa poučiť čo je to správny odstrel. Videl som, že ak má srnec 2r. a výšku parožia menej ako 10 cm, tak je to lovný srnec. Najväčší problém viacerým poľovníkom robí odhad veku, či už jelenej alebo srnčej zveri a tu práve by sme mali mať presné údaje, veď majú trofej v ruke a to hneď niekoľký.. Nevzdelanosť členov hodnotiteľských komisí degraduje hodnotu a úroveň celého podujatia. Čo si máme myslieť, ak na chov. prehliadke máme srnca s údajmi: 2 r. då. kmeňov 11 cm, chovný a keď pozrieme na chrup tak vidíme že ide o 5 ročného odstrelového srnca. Alebo ďalší príklad: Jeleň II v.t. vek 5 rokov, dåžka stred. vet. 35 cm, dåžka kmeňov 70 cm, počet výsad 10, uznaný ako výrad. Bojím sa o to čo tu po nás zostane, čo odovzdáme mladým generáciam? Budeme hrdý na to ako sme dokázali zveľadiť to čo nám odovzdali starý Jágri? Alebo sa budeme hanbiť a ukazovať prstom kto za to môže? Já hovorím, že mi sme zodpovedný, ja a vy. Ak ukazuješ na niekoho prstom, kto zavinil tento stav, nezabudni, že tri prsty ukazujú neomylne na pravého vinníka. Môžeš si to vyskúšať, ukáž prstom. Zdravím všetkých poctivých jágrov, ktorý v záujme lepšieho stavu v poľovníctve sa neboja poukazovať na nešvári niektorých nedisciplínovaných členov PZ, aj vtedy ak ide o hospodára PZ. Lebo platí, že ryba smrdí od hlavy a niekedy aj od Hospodára PZ. Aj keď si myslím, že o revíri sme sa už pripravili, našou nejednotnosťou.;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 3 týždnami #341 od jager
Odpoveď od jager na tému Prehliadky trofejí
Tou nevzdelanou komisiou som konkrétne myslel komisiu z RgO Pov. Bystrici.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #426 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Prehliadky trofejí
Hm.Horúca téma.A myslím že toto je malý priestor na jej rozobratie.Výstava má svoje opodstatnenie a účel z mnohích dôvodou ktoré netreba ani rozoberať pretože sú kladným prínosom do poľovníctva.Ale dovolím si poukázať na veci ktoré s nou súvisia a to, že jedným z hlavných dôvodou prečo sa robia je posudzovanie odstrelu trofejovej zvery za účelom posúdenia správnosti odstrelu,čiže správnej selekcie ,a tá sa robí za účelom zvyšovania kvality samotnej zvery.Ale ako vieme ta naopak klesá aj spolu s jej stavmi.Takže si myslím že by malo byť prioritou kompetentných na základe výsledkov chovatelských prehliadok robiť iné ,efektývnejšie opatrenia než zvišovať kritéria chovnosti, a ukladať pokuty a zákazy odlovu za pár centimetrov na operákoch alebo lodyhách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #435 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Prehliadky trofejí
Lankaster, prečítaj si članky a príspevky od jagra a hneď nam všetkým bude jasné ktorým smerom sa uberať. Čítal si jeho príspevky ? ak nie , prečítaj si ich jeho názori sú podobné tvojím iba v maličkostiach sa rozchádzate ale to nič to bude asi tým že Jáger je o čosi skúsenejší a pravdepodobne aj starší. S tou lukostreľbou to si myslel vážne?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 6 dňami #459 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Prehliadky trofejí
Je to dosť zložitá téma,a na dlhšiu diskusiu.Je veľmy ľťžké jednoduchému človekovi ako som ja prostredníctvom internetu,aj keď je to úžasný vynález,vyjadriť pár vetami názor na tak zložitú tému.Mojim príspevkom som chcel poukázať na to,že konpetentný ľudia berú chovateľskú prehliadku ako spôsob kontroly a podnet na prijímanie opatrení voči selektývnemu odstrelu,a tým na samotné zvyšovanie kvality genofondu voľne žijúcej zvery.To je vporiadku.Ale predsa týmto to nemôže byť vybavené.Mali by sme pre to robiť viac.Mám na mysli oživovanie krvy vypúštaním vhodných jedincov.Veď to na tých prehliadkach je stale o tom istom.Jeleň ktorí má štyri roky a ešte nemá koruny,ale má dosť dlhé operáky je podľa nich chovný.Chovný čiže by mal po sebe zanechávať potomstvo.A také to potomstvo aj bude.Do štyroch rokov chovné a potom sa uvidí.A zase po sebe zanechá to isté.Takto to pôjde stále dokola a nikde sa nehneme.Môžete mi oponovať že na nákup niesu peniaze a nikto nám ich nedá.Myslím ,že by to šlo aj inak.Vzájomnou výmenou medzy lokalitami.Len oživovaním krvy sa niekam dostaneme ako sa to robilo v počiatkoch minulého storočia.Ale to by nás asi musel niekto zjednotit a nadchnúť k takejto myšlienke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 6 dňami #461 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prehliadky trofejí
Lankaster to co tu pises je vyborna myslienka !!! Urcite by pri takejto vymene a obcerstvovaniu krvi dochadzalo aj k zlepseniu vztahov medzi PZ , vymene skusenosti a pod. dolezitych vedomosti a veci , ktore by pomohli rozvijat polovnictvo a zlepsovat chovnost zveri . Tvoje skusenosti su na vysokej urovni takze sa tesim na Tvoje dalsie prispevky , clovek sa nauci kopu novych veci . Som rad ze si prepadol mediu zvanemu internet a delis sa s nami o tvoje poznatky , ako som ti pisal v inom prispevku , budem rad ak budes mat zaujem napisat nejaky clanok ohladom polovnictva . Rad ho zverejnim .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #515 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Prehliadky trofejí
Ano, vsetko je to krasne, mrzi ma len jedno, ze prakticky sa v tomto uz nemozem angazovat, mozem o tom iba cmarat pismena na monitor..... (opravil : redaktor....) :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #519 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Prehliadky trofejí
Chlapci, je to náš priestor na prezentovanie názorov. Môžu to prečítať aj takí, čo nám vôbec neprajú. Nedajme im dôvod, aby nás mohli považovať za ....... (myslým na slovo ku...). Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #520 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Prehliadky trofejí
Pani, dovolte aby som sa vyjadril k hodnotitelskym komisiam: nie je casto rozhodujuce co je strelene, ale kto strelil. Existuje na to liek, tak ako clenovia skusobnej komisie musia byt s ineho okresu na skuskach z polovnictva, preco by nemohli byt aj hodnotitelia od inakial? Potom by bol asi vysledok hodnotenia objektivnejsy. Skusme este jednu myslienku na postih, verim ze nikto z Vas nema zapis v pol.listku o zakaze lovu raticovej na nejaku dobu, ale hypoteticky si predstavte ze prave taky trest Vam bol ulozeny....A teraz si predstavte ze si davate vypisat povolenku(samozrejme mimo domaceho reviru, kde vsetci vedia vsetko), kolko krat sa Vam niekto pozrie do pol.listka???? Max.nadiktujete cislo. Cize &quot;lovci&quot; to maju uplne nasalame ci chovny, alebo lovny, alebo je postihom 500,-Sk pokuta? Co takto kupon do polovneho listka a tri dierky a mozes cakat trebars tri roky? To by bol motivacny prvok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #561 od jager
Odpoveď od jager na tému Prehliadky trofejí
Ivbe, tiež som navrhol, že strelec by bol anonýmny a jeho trofej by bola predložená pod určitým číslom, prideleným pod číselným kódom svojho PZ. Tvoj návrh, je celkom zaujímavý a páči sa mi. Čo by si potom poradil členom hopdnotiteľskéj komisie, ako, alebo, akým spôsobom by mohli masírovať svoje egá pred členmi PZ v Rgo?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #586 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Prehliadky trofejí
Páni, padlo tu niekoľko skvelích návrhov.Dúfam ,že sa ujmú.Ešte by som rád vedel prečo by sa na posudzovaní nemohli zúčastniť,ako pozorovatelia, zástupcovia jednotlivých PZ,veď kritéria posudzovania sú stanovené rovnaké pre všetkých, takže ide len o objektivitu. A potom, veď aj ja by som sa rád niečomu priučil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #590 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Prehliadky trofejí
mozno by pomohlo keby pod trofej oznacenu ako nespravny odstrel, dali listok, ze preco.... Potom by sme sa poucili vsetci. Inak nepredpokladam ze pani hodnotitelia radi vychovavaju konkurenciu, takze osobna ucast je takmer nemozna(cest vinimkam).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #616 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Prehliadky trofejí
Trochu zmením temu ,vlk ulovený v Dražovciach pri Nitre-,,to jeradosť&quot;.
<br/>Bola odliata aj stopa medved¡a to nie je dobré.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #6197 od jager
Odpoveď od jager na tému Prehliadky trofejí
Zajtra, to je 19. 3. 2006 v Ilave v Dome Kultúry sa koná chov. preh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6203 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Prehliadky trofejí
Chovatelská přehlídka trofejí za rok 2005 okresu Břeclav
<br/>za správní obvody MěÚ Břeclav, Hustopeče, Pohořelice a Mikulov.
<br/>Se koná ve dnech:
<br/>8.4.2006 - 9:00 - 17:30
<br/>9.4.2006 - 9:00 - 16:30
<br/>na Radnici v Pohořelicích
<br/>
<br/>Součástí přehlídky je výstava preparátorských prací tuzemských i zahraničních trofejí, prodej mysliveckých doplňků, obuvi, podložky pod trofeje, šperky z paroží apod.
<br/>
<br/>Možnost ochutnat speciality myslivecké kuchyně.
<br/>
<br/>Vstup zdarma.
<br/>
<br/>Srdečně zvou pořadetelé OMS ČMMJ Břeclav

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6215 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Prehliadky trofejí
tento vikend sa konala aj chovatelska prehiadka Rgo Roznava-Revuca. mozem povedat ze mozme byt spokojny. ved ak sa nemylim bolo strelenych 2 zlate 5 striebornych a 20 bronzovych jelenov,co je percentualne k poctu ulovenych kusov najviac na slovensku pre tento rok. tak isto aj co sa diviacej zveri tyka sa nenadarmo radime medzi popredne okresy slovenska co sa kvality tyka. kazdorocne sa ulovy aj 5-6 zlatych a celkovo 20 medajlovych kancov. navyse mame aj zvernik Betliar, kde sa strelil daniel rekord obory nejakych 193 bodov. inak velmi dobra organizacia, aj celkovy dojem bol super

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15472 od pali1
Odpoveď od pali1 na tému Prehliadky trofejí
zelenáč,dobre si to nafotil,myslim tým chovateľskú prehliadku v Humennom,aj ja som tam bol,ale to čo tam bolo,a čo tam ukazovali za posledných par rokov,je úbohe.tých niekoľko bodovaných(chovných)jelenov!?!:{kde su takzvané karpatské
<br/>jelene ?videl som niekoľko trof.odstrelov(ale ani domáci páni (VUC)ani niektorí tzv.hospodári našich poľ.združ. ,ani poľov.hostia zo zahraničia,kde zmizli vase trofeje)Cela prehliadka bola úboha!!!!!Niekoľkí z vas ma napadnú,prečo,to nedam organom v ..........ale, v tomto chudobnom kraji,je človek rád ked ma robotu(prácu)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15499 od vik
Odpoveď od vik na tému Prehliadky trofejí
pali1, oproti minulým rokom (cca 10 dozadu) je prehliadka o poznanie slabšia, ide hlavne o to, že veľa zveri odstrelia zahraniční poľovníci, ktorí potom neposielajú trofeje, ale sú sfotodokumentované a ohodnotené po odstrele...Tak preto sa ti vidí ich pomenej...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15505 od parohar
Odpoveď od parohar na tému Prehliadky trofejí
Tento vikend (17-18.3) sa konaju prehliadky v Ilave a Kanianke..su cez vikend este aj dakde inde?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 123 návštevníkov a žiadni členovia on-line