Spoločné poľovačky na diviaky

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2699 od Akela
Spoločné poľovačky na diviaky bolo vytvorené Akela
Zúčastnil som sa niekoľkých spoločných poľovačiek aj u priateľov. Niekde to bolo na úrovni a niekde žalostné. Chcem poprosiť niekoho, kto má dobre spracované povinnosti:
<br/>- vedúceho poľovačky
<br/>- vedúceho strelcov
<br/>- vedúceho honcov
<br/>
<br/>či by to sem nemohol hodiť, možno by to pomohlo aj ostatným, prípadne kde by som to našiel. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2701 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Prečítaj si www.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?...&IDR=&TypR=1, je to najnovšie číslo Myslivosti. Veľmi sa mi článok páčil. Snáď Ti niečo napovie. Zdravím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2702 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Skutočne veľmi dobrý článok, stiahol som to a rozdám členom výboru. Podľa mňa sa vo väčšine združení robí viac spoločných poľ. na diviaky ako je &quot;zdravé&quot; a únosné aj pre populáciu čiernej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2712 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Kolegovia minulu sobotu bola u nas prva spolocna na ciernu a vysledok ziadny. Ani len chybena liska. 40strelcov do 10 honcov a havkaci vsetko marne v troch pohonoch nik ani len nezazrel nufkrochkaca:-o Takuto spolocnu polovacku kde nepadol ani jeden vystrel si nepemetaju ani ty najstarsi polovnici.Mozno to bolo sposobene prvym snehom ale najskor bude pricina ze nasi sikovny polnohospodari maju este do 40ha kukurice na poliach.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2732 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Ja som bol u susedov, kde sa bežne strieľa 15ks. V troch pohonoch ani chlp. Panika. Pri Ipli plno kukurice na koreni - tam si bahnia potvory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2733 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Skutočne je to tento rok bieda . Aj u nas tento rok nieje vidieť diviaka. Zúčastnil som sa aj dvoch spoločných polovačiek(Bratislava vidiek). Na jednej sa strelil jeden dvojročný kanček a druhá bola bez výstrelu. Po iné roky sa tam bežne strielalo priemerne dasať kusov diviakov, no bol už aj výrad s dvadsiatimi diviakmi. Tiež ešte stoja kukurice. Asi naši poľnohospodári nemajú kam tu kukuricu uskladniť či čo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2742 od Jagermajster
Odpoveď od Jagermajster na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Ani na juhu banskobystrického kraja, kde vždy bolo diviakov dosť, ešte poľnohospodári nestihli pozberať kukuricu z viacerých stoviek hektárov a väčšina z nás poľovníkov dúfa, že keď ju pozberajú, bude dosť diviakov všade. Ja však tvrdím, že je to omyl ! Nebude. Intenzívny lov tejto nádhernej zveri v ostatných rokoch sa už začína prejavovať. V revíroch, kde nepamätajú neúspešné spoločné poľovačky, si postupne zvykajú na taký výsledok, ako uvádzate vo svojich príspevkoch aj vy. Diviakov je podstatne menej, na spoločných poľovačkách v tejto sezóne je veľký problém uvidieť diviačatá. Neexistujú už mnohopočetné čriedy, častejšie vidno osamelé kusy alebo len dva - tri lanštiaky. Myslím si, že požiadavka veterinárov znížiť početnosť diviakov na 7 ks/1000 ha je už v našich podmienkach realitou. Pozdravujem všetkých správnych jágrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2743 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Jager, snáď máš pravdu, ale ako si mám vysvetliť, že až do augusta bolo diviakov dosť, stretávali sme ich v podstate skoro na každej vychádzke a zrazu ich niet. Tento stav aspoň u nás pozorujeme asi od polovice augusta?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2744 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Máš taký istý názor ako ja. Len sa hráme na to koľko je diviakov. Dávno to nie je pravda. Minulý rok sme sa naháňali po prázdnych lesoch juhu Banskobystrického kraja. Veľa spoločných polovačiek a pomedzi to ešte iniciatíva malých skupiniek, ktoré dorazia to čo zostalo. Keby som mal tú moc drasticky by som obmedzil spoločné poľovačky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2745 od michal
Odpoveď od michal na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Nebude to asi len v tých spoločných poľovačkách. Môže byť, že je menej prírastkov, pretože bola tuhá zima a v čase keď boli vrhy diviakov, bolo ešte veľa snehu, toto im moc nepomohlo. druhá vec je, že pokiaľ je ešte kukurica na koreni, tak diviaky budú ležať v nej, možno výnimočne možno na ne natrafiť aj mimo. U nás bola spoločná, diviaky sme ani nevideli, podobne ani u susedov, ale to len kôli tomu, že tiež ešte nie je všade pozberaná kukurica. Ked ju kosili u nás, tak diviaky pešovali pred traktormi ako na korze. Stále boli videné, raz ako vchádzajú inokedy ked z kukurice vyliezali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2746 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
V našom okolí je trend znižovania diviačej populácie dlhodobá záležitosť. Už si ani nepamätám kedy mi pod posed prišla črieda. Skôr jeden dva zatúlané kusy. A stane sa že v nejakej lokalite sa diviaky zgrupujú a potom je super spoločná ale v našom okolí je to skôr výnimka. Na poslednej sme strelili 9 ks, to už dávno nebolo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2747 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
A ešte som zabudol. Zníženie počtu spoločných poľovačiek by zarmútilo všetkých chovateľov duričov, ktorí sa im poctivo venujú, aby potom výcvik &quot;predali&quot; práve na spoločných. Viem ako sa tešia tí naši chovatelia ak niektorého pes zahlási prvý diviaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2748 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Jagermajster ani by som netvrdil/aspon u nas / ze by sme popoulaciu diviakov tak zdecimovali.Pred mesiacom bolo ciernej ako po ine roky ,aspon urcite nie menej .Pametam ze pred 2 rokmi nam Les.urad nariadil odstrel 15ks.diviacic!!!8o.Chvala bohu ze mame hospodara cloveka a nie uradnika. Sice nie sme najmensi revir /4000ha/ ale zdravy rozum prevladol.Urcite tie kukurice aj v tomto case tahaju ciernu ,ved v druhom useku v nasej PS cca 4km. maju ciernej dost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2749 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Sme vinohradnícka prímestská oblasť Bratislavy. Diviaky sa u nás vyskytujú prechodne. V období dozrievania hrozna robia každý večer nájazdy do vinohradov a páchajú tam riadnu paseku , keď aj sviňa ide po riadku a trhá celé konáre s hroznom pre prasce ktoré nedočiahnu. Už sa stalo že naraz došlo aj 22 diviakov rôznej vekovej skladby. Toto sa opakuje každý rok previdelne v období od augusta až do konca októbra, v oberačkovej sezóne a vždy sa nám podarilo streliť 5 - 7 diviakov za toto obdobie. Tento rok prvý krát za celú oberačkovú sezónu sa u nas neobjavil ani jeden diviak a stav pretrváva doteraz. Predtým chodili aj na miesta kde prikrmujeme a to dosť pravidelne ale tento rok sa u nás od augusta diviak neobjavil, alebo len nepatrne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2754 od Goriak
Odpoveď od Goriak na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Lesy SR bez toho aby mali právoplatné rozhodnutie o revíre, minulý týždeň na spoločnej poľovčke vyvraždili 35 slovom tridsaťpäť diviakov. Tri dni nato im KLU zrušil rozhodnutie o nájme, takže je jasné prečo sa táto poľovačka konala. Všetko vybiť, keď už tu nebudeme, aspoň tu nič nenecháme.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2761 od navi
Odpoveď od navi na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Ako vidím, viacerí máte podobné skúsenosti z tohoročných spoločných poľovačiek na diviaky.Asi to bude taký rok?!Zatiaľ som bol na troch spoločných, ale bez úspechu.Na prvej ani len líška /to vtedy náhle napadol sneh/ na druhej turista vyplašil 8 kusov/neviem čo robil v lese v takom nečase/ a bolo po poľovačke , ďalší pohon 0 bodov. A na tretej 15 kusov rôzneho veku-aj diviačatá, 2 rany od kolegu ,ale asi srieľal&quot; slepými&quot;, no raz sa nedarí a nedarí.Ono by to bolo aj dobre ,aby ich nabudúce bolo viac, ale už sa opakovane stalo,že prebehnú do susedného revíru a tam majú po chlebe :P.Minulú sezónu to bolo o inom -parádne8-L-zdravím všetkých!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2764 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Bol som aj ja dva krát na spoločnej bez úspechu.
<br/>MôJ názor poľnohospodári trovili hlodavce-padli ,zajace,srny,líšky,dravé vtáky a kdes v húštinách všežravec-diviak.TAJNE DúFAM ŽE SA MýLIM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2768 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Prečo by si obmedzil spoločné poľovačky? Rád by som počul tvoje rozumné argumenty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2769 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Nenám tu plán poľovačiek, aj ten by som tam chcel spomenúť. Pohľadám doma. V pondelok som v Rakúsku v utorok sa Ti ozvem. Ale zatiaľ si prečítaj doterajšie príspevky. Je zrejmé že stavy klesajú. A myslím, že nielen diviakov ale aj vysokej, len srnčia sa akotak drží. Nebudem tu komentovať tzv. sčítanie zveri. Moji starší kolegovia len spomínajú na to ako šli traja, pustili dva psíky a za hodinu mali strelené 3 kusy. Pozdravujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2774 od johny
Odpoveď od johny na tému Spoločné poľovačky na diviaky
To sa stalo unás minulú nedeľu ... diviačky prebehli k susedom a tam začala streľba ako v druhej svetovej ... 10 rán ... strelili vraj tri a jedného vlka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 308 návštevníkov a žiadni členovia on-line