Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3131 od dusan
Ja dnes nie,ale cez víkend sa zberám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3165 od corsa
Ja taky tak a pritom niesom ani poľovník, neznášam zabíjanie, radšej vidím zvieratka v lese živé v plnej kráse.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3207 od zachi
Tak to si určite jeden z ochrancov pre ktorých sú polovníci len vrahovia a zabijáci. Že? Tochu si naštudujo čom je lov zveri nieje to len bezduché zabíjanie aspoň pre mňa a myslím že každého polovníka teší keď vidí zdravú zver a ako sa jej darí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3208 od zachy
O 16 00 vyrážam, nepridaš sa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3328 od Jagermajster
Som zvedavý, ako zareagujete na môj neuveriteľný zážitok zo dňa 22.12.2005. Po celodennom túlaní sa so sučkou alpského jazvečíkovitého duriča v jednom z krásnych revírov Ipeľskej kotliny, som si na sklonku zimného dňa chcel trochu oddýchnuť na sedačke a plnými dúškami nasávať atmosféru prichádzajúcich Vianoc. Osem minút pred šestnástou ma z rozjímania vytrhol na túto dobu nezvyčajný zvuk. Zdalo sa mi, že zaručal jeleň. Chvíľu som sústredene počúval a znova sa ozval. Verte či nie, v priebehu nasledujúcich piatich minút sa podľa hlasu mladý jeleň ozval šesťkrát. Keďže to bolo odo mňa maximálne 200 metrov, nemohol so sa mýliť. V podvečernom tichu, v zasneženej krajine som okrem opakujúceho sa zaručania zreteľne počul, ako jeleň lomozil v poraste. Presne tak, ako keď v ruji obháňa potenciálnych sokov, alebo si z čriedy odrazí rujnú jelenicu. Je to na neuverenie, ale bolo to tak. Škoda že jediným svedkom mi je iba moja Brita spod Striebornej. Zažil už niekto z vás niečo podobné ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3329 od steyr
Ako chlapec si čosi podobné pamätám, bolo to však okolo 15.12. cca okolo roku 1968 v Slanských vrchoch nad Dargovom. S otcom sme žasli, aj keď som tomu ešte vtedy tak nerozumel.... U diviakov sú posuny chrutia bežné, predvčerom strelil kamoš cca 8 -
<br/>-10kilové prasiatko, ešte bolo svetlé (nie pásikavé, ale takej pieskovej farby).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3330 od Jaro
jagermajster - mne sa nieco podobne stalo ked som koncom januara pocul rochat mlade daniele . len som ziral ako tela na nove vrata . taky pubertaci to boli aj im hlasy preskakovali az som sa musel smiat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3381 od brano
Ja som bol nedavno na ture spolu s kamaratom. Hoci nie som polovnik, zaujimam sa o vsetko co sa polovnictva tyka. Ale spat k mojej ture, chceli sme spravit pekne fotky zasnezenych hor. Kamarat mal celkom novy fotak a tak sme ho chceli vyskusat. Zrazu som zbadal dvoch muflonov na hrebeni,ale odfotit ich uz bolo neskoro a tak som navrhol kamaratovi, ze by mal uz aj fotak vytiahnut, pre pripad ze nam este nieco prebehne cestou. Asi po 20 metroch chodze sme zrazu zbadali ako sa skupina asi 30-tich muflonov ruti z hrebena dole dolinou na hreben oproti priamo asi 15 metrov od nas.Bolo to super, ibaze fotak nebol nachystany hned a tak sme spravili len 2 fotky a aj to nie super, ale pohlad na ne ako bezia vo vlaciku, to bolo super.
<br/>Len tak mimochodom, 2 roky dozadu som nasiel uhyn muflona, priamo nad mojou chatou, jeden roh mal zaseknuty o strom a lezal na chrbte.Takto nestastne spadol,alebo sa posmykol. Podla osuchanej kori stromu sa snazil vyslobodit,ale nemal sancu. Jeho rohy boli dlhe 81 a 82 cm, najhrubsi priemer 22 cm. Pekna trofej, hoci nie som polovnik. Polovnici ktorych poznam zavideli.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3382 od johny
No po spravnosti ta trofej ma zdobit ich polovnicku chatu a nie tvoju ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3386 od Michal003
Servus Johny ak byvas s Planovskym tak mu povedz prosim Ta ze nech niekedy skoci na net chcel by som s nim nieco okolo vabenia. Dakujem Ti pekne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3388 od Planovsky
:D ano byva so mnou Johny, but I´m at the moment very busy, sorry later. P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3391 od johny
No a máš odpoveď z prvej ruky .... Čaf ... ak sa ti bude vyhýbať, dám ti jeho mobil a budeš ho lámať ...:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3395 od Michal003
Myslis ze sa mi ho podari presvedcit nech si najde kusok casu ked je taky zanepráznený
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3396 od Michal003
Akurat som bol von a na repke je okolo 50 kusov, popri tom som videl 5 líšok s toho jedneho pekneho lišiaka a aj dost blízko a ani neni taká velka zima, ale som rad aspon som sa presiel.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3398 od johny
No ja som dnes sedel a čakal líšku a behali mi len zajace ...;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3399 od Michal003
No aspon daco ja som bol von so psikom a trochu sme sa zdrzali a dobre ze sme sa zdrzali aspon vim kde pojdeme so sokoliarikom na lišky:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3403 od steyr
Zajtra ráno idem prevetrať šunky sebe i havkovi, tak nech nie som sám ;) !
<br/>Hrudku soli pribalím, našiel som posledne prázdne solisko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3407 od Sokoliarik1
Michal pekne mi tam tie listicky straz, uz sa tesim domov, uz len par dni..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3408 od MarekLevay
Dnes sa chystam zasa na pochodzku po reviri. Pozriem krmidla ci neboli na hostine diviaky a cestou spat sadnem niekde na kraj lesa ci nenatrafim na nejaku listicku. Inac u nas je toho roku velmi malo lisok. Mali sme uz tri spolocne polovacky a zo skodnej zveri sa strelila iba jedna liska. Mozno to bude tym ze bolo dost dazdive leto-malo mysi-malo lisok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3409 od brano
Nie sme v Amerike, kde sa nesmie nic vziat z lesa, teda aspon v Yellowstone to tak fungovalo. Nevidim na tom nic zle, ked trofej mam ja a nie polovnici, ktory by sa na tie skaly ani nevyskriabali, lebo im to nedovolia ich pivne brucha - poniektorym. Ono len ist na posed a pic pac ako niektory, to je jednoduche. Tak isto ako ked niekto najde zhody a moze si ich nechat, tak je to aj s trofejami, este som nevidel zakon, kde by sa vyslovne pisalo ze najdenie takejto trofeje sa musi odovzdavat. Mimochodom, trofej bola aj na vystave, ktoru usporiadali polovnici a nikto nepovedal ani slova o tom, ze by mala patrit im. Kazdy zablahozelal k stastnemu nalezu. Takze podla spravnosti patri stastnemu nalezcovi - cize mne.:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 221 návštevníkov a žiadni členovia on-line