Krátenie si cesty cez susedný revír do svojho revíru.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2078 od eros
Neporušuje sa zákon, prípadne nejaká vyhláška, ak si susedia krátia cestu do svojho revíru cez náš
<br/>revír?Ide o prechod, vlastne prejazd terénnym autom po poľnej a lesnej ceste, nejedná sa teda o verejnú komunikáciu!Neplatí tu tiež, že na vstup do poľovného revíru so zbraňou treba povolenku na poľovačku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2081 od johny
Čo sa týka zbrane, tú môže mať pri sebe v stave, ktorý vylučuje jej okamžité použitie, teda musí mať vytiahnutý záver ale pri zlamovačke musí byť zbraň zalomená. Čo s týka auta, tak tu musia poradiť iní. Ale zas príklad keď hľadáme v zákonoch namiesto toho aby sme sa dohodli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2083 od eso
Myslim, že toto je problém ktorý poznajú viaceré združenia. Johny, skus navrhnut recept ako dosiahnuť dohodu. Je to veľmi ťažké, ale súhlasín s tebou, že oháňať sa zákonom nemá význam. Zaujmavé by bolo prechádzať cez ich revír autom do toho &quot;našeho&quot; revíru aj keď je to možno obkluka. Možno to ich premýšlanie trošku preberie. Čo vy na to? :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2084 od johny
Záleží aj od toho, či je časť revíru ktorou susedia prechádzajú intenzívne poľovaná a či teda pri prejazde rušia domácim výkon práva poľovníctva. Iste je nepríjemné, keď človek ide na posed o hodinu skorej aby si nerušil zver a pred súmrakom mu prebehne akolo auto. Zase treba povedať že zver je na autá už zvyknutá a niekedy neprejde ani 5 minút a je von. Ak však prechádzajú nejakou zabudnutou časťou revíru a domácim to vadí len preto že im prechádzajú revírom, tak je to naozaj len o ústretovosti. Vždy sa sá dohodnúť. My sme mali so susedmi problém kôli trom posedom, ktoré sme mali blízko hranice. Prešli sme to spolu a po dohode sme dva presunuli a s jedným súhlasili aj pri nedodržaní vzdialenosti, lebo je v časti, ktorú nevyužívajú. Treba hľadať ako si pomôcť a nie ako si robiť prieky. Vždy sa to vráti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2087 od kurt
Aby som ti odpovedal : nie neporušuje, pokiaľ nie ste aj vlastníkom alebo užívateľom pozemku. Jedine ten môže obmedziť vstup na pozemok. Ináč súhlasím s tým čo už bolo napísané. Ostatne, prečo vám to vadí ak naozaj len prechádzajú?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2090 od eros
súhlasím s tým, že najprv treba hľadať rozumnú dohodu. Zamyslel sa niekto nad tým, že takto môžem prechádzať do svojho revíru, a potom samozrejme aj nazad cez niekoľko revírov! Čo v prípade, ak niečo ulovím, mám na ulovenú zver povolenku, avšak som kontrolovaný poľovnou strážou v inom poľovnom revíri? Stále si myslím, že na vstup do revíru treba mať povolenku na poľovačku, z toho mi vychádza, že bez nej tam so zbraňou nikto nemá čo robiť.O tom, či táto zbraň by mala byť v kufri auta, na sedačke, prípadne ak idem po vlastných s otvoreným záverom je viac ako diskutabilné - mám zbraň, som v inom revíri a bez povolenky na poľovačku. Ak chceme dohľadávať postrelenú zver u suseda všetci vieme, ze toto musíme nahlásiť susedom - poľ. hospodárovi a aŸ potom tam môzeme ísť dohľadávať s doprovodom.Toto je, myslím si podobný problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2094 od johny
Ale veď to je úplne bežná vec že prechádzaš cez cudzí revír. Skoro každým revírom prechádzajú štátne cesty. Na vstup so zbraňou do cudzieho revíru nepotrebuješ povolenie, tu máš zákon:
<br/>
<br/> § 27
<br/> Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
<br/>
<br/>(3) Držiteľ skupiny D zbrojného preukazu je oprávnený
<br/>.
<br/>.
<br/>b) držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. d), e), f) alebo zbraň kategórie C v poľovnom revíre v stave umožňujúcom okamžité použitie týchto zbraní podľa účelu ich určenia,
<br/>
<br/>
<br/> § 28
<br/> Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
<br/>
<br/>(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
<br/>.
<br/>.
<br/>.
<br/>m) prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu,
<br/>n) strieľať zo zbrane, ktorú je oprávnený držať alebo nosiť, len v miestach, kde je na to oprávnený podľa tohto zákona alebo podľa osobitného predpisu, ) alebo na strelniciach, ak nejde o použitie zbrane na ochranu života, zdravia alebo majetku.
<br/>...
<br/>
<br/>(2) Držiteľ skupiny B,C,D,E a F zbrojného preukazu môže prepravovať zbraň a strelivo len na účel
<br/>.
<br/>f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi alebo miestami určenými v preukaze zbrane
<br/>
<br/>
<br/>Takže kľudne sa môžeš promenádovať so zbraňou v cudzom revíri, pokiaľ nie je nabitá a máš ju v púzdre alebo v kufri auta nikto ti nič nemôže vyčítať. Takisto pri manipulácii (prevoze) ulovenej zveri pokiaľ urobíš všetko čo treba (zápis do povolenky a plomba na nohe) neporušuješ nič. Ale ako hovorím, treba sa o tom pobaviť so susedmi že taký prípad môže nastať a predísť nedorozumeniu, ktoré môže vzniknúť tým, že susedia nemusia ovládať zákon. Maj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2095 od johny
Prepáč, už som zabudol že to vám vadí že prechádzajú cez váš revír, takže na nich to platí že neporušujú zákon, pokiaľ splnia čo som napísal ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2096 od LEON
ahoj Johny velmi dobře jsi to napsal přece si nepořídim vrtulnik abych se dostal do revíru kterej mám 20 km od domu a nebo pět povolenek protože jezdim přes pět cizích revíru

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2097 od Rado
štátna cesta je nepolovná plocha t.z. že nepotrebuješ nikoho suhlas i ked v okolí su cudzie pol. revíre

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2098 od eros
Vo svojej otázke som vôbec nemyslel na obecné a štátne cesty, ale na lesné zvážnice a poľné cesty v poľ. revíri. Nie každý ale má tú možnosť. aby poľoval v mieste bydliska a teda samozrejme musí prechádzať aj cez iný poľ. revír aby sa do svojho dostal aj bez zakúpenia vrtulníku ale myslel som si, že výhradne po štátnej ceste. Stači si ale kúpiť terénne auto a podľa zákona teda môžem prejsť krížom tam, kde mi to vyhovuje.Podľa zákona teda bohužiaľ nič neporuším, a toto je to, čo mi tu vadí.Len pre doplnenie,obyčajná značka zákaz vjazku tento problém nevyrieši.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2100 od kurt
Obyčajná značka zákaz vjazdu vyrieši veľmi veľa pokiaľ za ňou stojí policajt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #8370 od sibo
v pripade, ze je na ceste znacka zakaz viazdu a pripadne rampa, teda ak sa bavime o tych polnych a lesnych cestach v reviroch tak na to aby si po takejto ceste mohol prechadzat autom musis mat na toto vozidlo povolenku. Pokial viem tak povolenku vydava sprava lesov, ktora ju vyda len urcitej osobe pri splneni urcitych podmienok, ako napr. ked vlastnis podu v tejto oblasti a pod., V pripade, ze cez tvoj revir ak to nie je statna cesta prechadza niekto, je jedno ci polovnik alebo turista autom bez povolenky tak porusuje zakon (minimalne ten o premavke na pozemnych komunikaciach). Ale ako to tu bolo povedane tak je to vec dohody a tolerancie ako aj charakteru cloveka.
<br/>
<br/>A este jedna vec. K tej otazke od erosa: Co v pripade turistu, ktory chodi do tvojho/vasho reviru a ma povolenie drzat a nosit zbran na svoju ochranu? taky by ti tam nevadil. Noazaj nevidim problem v tom ak niekto prechadza cez revir na takych miestach ako povedal Johny, ktore su viac ci menej zabudnute. Myslim, ze ziaden polovnik nebude robit napriek susedovy tym ze mu bude plasit zver, alebo ano?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #8388 od pedro
Podľa mňa ten kto vojde do lesa autom porušuje minimálne zákon o lesoch - pokiaľ ovšem nemá povolenie alebo nie je lesná stráž a pod. A za to sa rozdávajú pokuty. A čo hovorí trestný zákon - pytliactvo? Myslím, že nikto nemôže vstúpiť na poľovnú plochu bez povolenky na poľovačku ani s vybytou zbraňou! Treba sa opýtať v právnickej poradni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #8392 od Basky
Reagujem na toto: ...Myslím, že nikto nemôže vstúpiť na poľovnú plochu bez povolenky na poľovačku ani s vybytou zbraňou! ...
<br/>
<br/>možno by to chcelo upresnenie od Teba ako konkrétne si to myslel, ale ja cez revír /v ktorom nemám vystavenú povolenku na lov zveri/ môžem prejsť so zbraňou ak spåňam ustanovenia zákona o zbraniach, konkrétne §28, odsek 1, body m., n. a odsek 2, bod f. príp. c. a príbuzné odstavce napr. o držaní zbrane pri výkone svojho povolania a pod.
<br/>Praktický príklad - Odchádzam z revíru kde mám platnú povolenku, na autobusovú zastávku v najbližšej obci najkratšou cestou, ale táto prechádza cez časť susedného poľovného revíru, na lov v ktorom nemám povolenku.. Keď zo svojej kozlice vyberiem náboje a zlomenú ju budem mať zavesenú na ramene - neporuším tým žiaden zákon keď tým susedným revírom prejdem. Ja osobne keď som nútený okolnosťami prejsť pešo cudzím revírom, na zvýraznenie svojho úmyslu neloviť ešte dávam aj rozloženú kozlicu do puzdra, no stačilo by ju mať len prázdnu a zalomenú /veď čo ak si to púzdro zabudnem/... Nemusel by som, ale kvôli dobrým susedským vzťahom... ;)
<br/>Čo sa týka vjazdu autom, tak to sa tu viacmenej už hovorilo...len to treba tiež si ujasniť, čo je to po právnej stránke les - resp. lesný pôdny fond, lesná cesta..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #8418 od pedro
Asi v tých zákonoch lepsie chodíš - je len že čo na to trestný zákon - pytliactvo - nemám to po ruke, preto sa pýtam - nehovorí sa tam nič o tom? Lebo častou výhovorkou pytliakov pred prijatím novely bolo, keď ich niketo prichytil so zbraňou v ruke že sa presúvajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #8441 od kurt
Podľa trestného zákona sa pytliactva dopúšťa ten kto loví zver bez povolenia, atď. Uznaj že s vybitou flintou toho moc neulovíš. Problémom je práve dokazovanie toho že lovíš a na to nestačí dokonca ani mať nabitú zbraň. Bez svedkov a streleného kusa je to prakticky nemožné. Tak ako na písal Basky, pokiaľ dodržiavaš zákon o zbraniach a strelive, tak si môžu akurát práškový cukor fúkať. Ale kvôli dobrým susedským vzťahom...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #8500 od Basky
§ 181d
<br/> Pytliactvo
<br/>
<br/> (1) Kto neoprávnene zasiahne do výkonu práva poľovníctva alebo do výkonu
<br/> rybárskeho práva tým, že bez povolenia loví zver alebo ryby, alebo loví
<br/> zver alebo ryby v čase ich ochrany alebo zakázaným spôsobom, alebo kto
<br/> ukryje, prechováva alebo na seba alebo na iného prevedie zver alebo ryby
<br/> neoprávnene ulovené alebo nájdené, potresce sa odňatím slobody až na dva
<br/> roky alebo zákazom činnosti, alebo peňažným trestom, alebo prepadnutím
<br/> veci.
<br/> (2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až päť rokov alebo prepadnutím veci
<br/> sa páchateľ potresce, ak spácha čin uvedený v odseku 1,
<br/> a) hoci bol v posledných dvoch rokoch za taký čin odsúdený alebo z výkonu
<br/> trestu odňatia slobody uloženého za taký čin prepustený,
<br/> b) hromadne účinným alebo zavrhnutiahodným spôsobom, alebo
<br/> c) ako člen organizovanej skupiny.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Toľko hovorí konkrétne o pytliacte súčasný Trestný zákon..., takže to, že sa niekto nachádza v cudzom revíri so zbraňou ako dôkaz stačiť isto nebude; kto bol účastný pri dokazovaní v podobnej situácii mi isto dá za pravdu, aké je to zložité a čo všetko sa pri tom berie a neberie do úvahy...
<br/>Nepasujem sa extra znalca zákonov, no bol som donútený naštudovať si, či a za akých podmienok na ten autobus v susediacej obci ísť cez susedný revír zo zbraňou môžem..:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #8515 od pytliak
Ked uz sme pri tych paragrafoch, tak podla zakona c. 326/2005 o lesoch, § 31 ods. 1 pism. d) na lesnvch pozemkoch je zakazane jazdit alebo stat s motorovym vozidlom mimo vyznacenych miest, teda ani polovnici nemaju opravnenia jazdit po polnych cestach pripadne kade tade po lese, ak samozrejme nie su vlastnikom predmetneho lesa, spravcom alebo obhospodarovatelom v zmysle zakona o lesoch, alebo im dal organ statnej spravy na takyto vjazd osobitne povolenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #8517 od Basky
Súhlasím s Tebou, okrem toho bodíka že poľná cesta.... Poľná cesta nespadá pod zákon o lesoch..
<br/>Môj príspevok pred tým bol o vstupe ´na pešo´... Osoba, zbraň, cudzí revír... nie o vjazdoch vozidiel, tam to celkom naštudované nemám, doteraz som to nepotreboval..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 710 návštevníkov a žiadni členovia on-line