Lesnička

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14025 od Vyr
Lesnička bolo vytvorené Vyr
Neviete kde by som sa dostal po nahrávky lesničky- poľovníckych signálov a fanfár, prípadne aj niečo o technike hry na tento nástroj?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14026 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesnička
a ja ze zhanas nejaku Lesníčku sucu na vydaj :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14028 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Lesnička
:D:D:D:D:D:D:D dobre Jaro ide ti.:]:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14029 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Lesnička
SPZ volakedy vydal platnu s polovnickymi signalmy a vydal aj od noty pre hru na lesnici a lesnom rohu. Na zaciatku sa spomina nieco o historii hre na tychto nastrojoch, a su tam aj nejake cvicenia pre zaciatok. Ibaze takto sa na lesnicu nenaucis hrat. Ja osobne som sa to naucil tak, ze som chodil do zakladnej umeleckej skoly. Zatial co deti hrali na flaute, ja stary kon som si trubil na trumpete :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14031 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lesnička
theCat: aj ja an staré kolená plánujem nejaké návštevy učiteľa hudobnej ale nahrávky by pomohli...noty nepoznám ani neplánujem spoznávať...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14032 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lesnička
Lesníčka, policajtka, vojačka...samá uniforma....strach:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14034 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesnička
:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14038 od macek
Odpoveď od macek na tému Lesnička
SLOVENSKÉ POĽOVNÍCKE SIGNÁLY
<br/>
<br/>Hudba: Tibor Andrašovan
<br/>Text: Pavol Poruban
<br/>
<br/>Možete si objednať na adrese:
<br/>
<br/>SPZ
<br/>Štefánikova 10
<br/>811 05 Bratislava
<br/>
<br/>mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>telefonicky:
<br/>02/52498990
<br/>02/52492297
<br/>
<br/>Vo vnútornom obale sú uvedené texty k signálom v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku.
<br/>
<br/>Cena za CD Sk 199,-- + poštovné a balné.
<br/>
<br/>viď.: Poľovníctvo a rybárstvo 2/2007 str. 8.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14039 od macek
Odpoveď od macek na tému Lesnička
[r] Oprava [/r]
<br/>
<br/>[r]Poľovníctvo a rybárstvo 2/2007 str. 18. [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14041 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lesnička
Dík moc. Idem objednať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14042 od macek
Odpoveď od macek na tému Lesnička
Nemáš zač......;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14044 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Lesnička
Ani by si neveril, ale takisto som nad tym ohrnal nos. Chcel som len vediet zahrat na lesnici par signalov a oni ma nutili ucit sa noty a hrat na trubke s klapkami. Ale trocha namahy na viac a vysledky stoja za to. Ver mi, ak zacnes hrat na trubke, skor ziskas spravny natisk a hra na lesnicu bude brnkacka.
<br/>ps: pre hru na lesnicu staci poznat 5 tonov;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14052 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lesnička
theCat: nejde o to že by som nad niečím ohŕňal nos ale trúbku si kúpiť naozaj neplánujem:) mne sa zdá už dosť šibnuté že som kúpil v mojom veku lesničku (neviem či je to správny názov ale pod lesnicou som našiel nástroj o trochu vacsí -skor pre hudobníkov ako pre polovníkov)
<br/>No a aj tých 5 tónov mám problém zahrať :D -mám pocit že na vysoké tóny musím neúmerne silovo tlačiť na ústa. Po pol hodine mám ústa v stave že už mi to nejde vobec.
<br/>Jeden známi mi povedal že je vhodné vyskúšať iný nátrubok ale naviem ako to je naozaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14063 od lesniciarik
Odpoveď od lesniciarik na tému Lesnička
Pod nazvom lesnica si nasiel lesný roh pretoze v cesku sa to tak vola.Co je u nas lesnica u nich je to lesný roh.Nasa lesnica sa u nich vola borlica.A to cd Ti mozem iba doporucit je ozaj dobre.Ja som sa nalesnici a lesnom rohu hrat na strednej skole.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14070 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Lesnička
Ked pojdes do umeleckej skoly, tak ti ju samozrejme zapozicaju a vyuka stoji len nejakych 50SK mesacne. Vyhoda je v tom, ze sa ti venuje odborny pedagog. Inak, ja ked som zacinal hrat, viac ako 5 minut som nedokazal fukat, hned som mal strpnute pery. Na zaciatok netreba menit tony, zameraj sa na jeden a snaz sa ho udrzat. Ked ta bolia pery, hned prestan. Po case si pery zvyknu a budes hrat dlhsie a potom postupne zacnes hrat aj vyssi ton. Ibaze je to velky skok, pretoze tony na prazdno su od seba dost vysoko, a preto je lepsie , ked sa ucis hrat na trubke, pretoze tam pomocou klapiek si to mozes odstupnovat.
<br/>Je lepsie oslovit niekoho, kto sa venuje hraniu. Urcite nevedomky robis chyby, na ktore ta nema kto upozornit. Vazne skus niekoho oslovit. Napriklad ak mate niekde nejaku dychovku, tak tam skoc na kus reci. Stoji to zato. Vdaka lesnici som spoznal vela ludi, miest a zucastnil som sa aj peknych polovaciek, kde by som sa ako bezny polovnik nemal sancu dostat.
<br/>Drzim palce;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14073 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lesnička
6 rokov som hral na džezovej trubke, tak niečo o tom viem. Dôležité je skutočne na začiatku &quot;fúkať&quot; dlhé tóny, aby pery získali tzv. &quot;nátisk&quot;. Je to asi český výraz, ale tak sme to voľakedy volali. Aj pre skúseného trubkára je tréning dlhých tónov dôležitý. Myslím, že tá polhodina fúkania je pre začiatočníka aj veľa. Áno aj nátrubok je dôležitý a kupuje sa podľa toho aké máš pery - každému vyhovuje niečo iné. Voľakedy boli tie nátrubky očíslované, tak každý vedel aké číslo mu sedí. Noty nepotrebuješ, ak máš len trochu hudobný sluch vystačíš aj s nácvikom podľa magneťáku. Inak držím palce každému kto sa na to dá. Sú to tie &quot;pravoverné&quot; poľovnícke tradície a každý kto prispeje k ich dodržiavaniu má moju úctu. Kamarát, lesník ma už minulý rok nahováral, asi podľahnem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14075 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lesnička

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14076 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lesnička
theCat: hudobnú školu mám 100m tak to skúsim...prehovoril si ma:)
<br/>
<br/>Akela: keď si človek vypočuje pekný &quot;dvoj hlas&quot; zatrúbený v lese pred poľovačkou, tak sa už ani strieľať nemusí :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14078 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lesnička
Akela: mne to doviezli z Čiech z Hodonína, manželka si spomenula že sme tam pred 10rokmi kupovali dcére flautu a ušetrili sme nákupom á 5000 čo bolo dosť peňazí.
<br/>Moja Lesnica stála teraz myslím 2690,-CZK (u nás mi ju ponúkali za 5000,-Sk:{ )tak že môžem odporúčať www.studiopohoda.cz nemajú to na stránke ale cena sa dá vždy zistiť mailom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14156 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lesnička
Hra na lesnicu vychádza v časopise Myslivost na pokračovanie. V čísle 2/07 je to na 2 stranách. Dosť podrobné. Neviem ale ako je to s jednot. signálmi. Majú Česi tie isté ako my?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 415 návštevníkov a žiadni členovia on-line