vie niekto, ako to dopadlo s tym skandalom s rysom?

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17255 od raduzs
mam na mysli toho rysa, ktoreho nejaky dobrak odstrelil na vysokozdviznom voziku v areali nejakej firmy tusim na strednom slovensku. ukazovala to tusim markiza pred par mesiacmi... hovorili len o tom, ze strelca ma stihnut nejaky trest, ale potom uz podrbonosti neboli. vie o tom niekto nieco?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17271 od Mike
Clovek, který zastřelil toho rysa, malem unikl bez trestu, protoze podle jednoho z vykladu slovenskych zakonu ma rys spolecenenskou hodnotu jen 80 000 Sk, coz je presne hranice, pod kterou to jeste neni trestny cin. Ale pripad se pak otevrel
<br/>znovu s tím, že cena rysa byla stanovena na cca 92 tis. korun,
<br/>protoze rys nejspis pochazel z druhe zony ochrany rysa v CHKO Biele
<br/>Karpaty. Puvodni historka o tom, ze se rys vezl az z Tater je nerealna, protože kamion jel rovnou z Polska a zastavoval az v Bolesove, kde byl rys take zastrelen. Zrejme ho
<br/>nalakala vune hovezich kozek ktere kamion prevazel.... Zatím to tedy není ještě asi uzavřené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17273 od raduzs
aha, tak dakujem... vacsinou totiz TV informuju o nejakom pripade a potom na to uplne zabudnu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17274 od mirek
MIKE - brat spoza rieky Morava nezavádzaj verejnosť ! Pretože suma do 8.000,-Sk je posudzovaná ako priestupok a suma prekaručúca 8.000,-Sk je trestný čin. Po novele Tr. zákona Tr. zákon pojem trestný čin nepozná, pozná len pojem ,, prečin a zločin ,,. Dávaj bacha aby Ťa nezožral tatranský lykožrút. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17278 od Mike
Omlouvám se za chybu. No podstatné je, že případ ještě není dořešen. Na lykožrouta si budu dávat pozor :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17279 od raduzs
este jedna otazka: ako vobec je mozne, ze na toho rysa strielal? ved to bol polovnik, isto vedel, ze ide o chraneny druh. k podozreniu na besnotu - v TV hovorili, ze bol pri odstrele pritomny veterinar... ako to teda vlastne bolo? ak mu veterniar povedal, ze rys je besny (akoze nebol), tak by sa zodpovednost mala minimalne delit. a ak je to blbost, tak ten polovnik strielal len pre trofej...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17299 od palo75
Ja som len pocul ze sa mu asi nic moc nestane,pretoze ma ist o vplyvneho podnikatela. Zrejme chcu aby sa o tom moc nehovorilo a rychlo sa na to zabudlo.Ale je o tom akosi moc ticho,ved to bolo nafilmovane,tak neviem preco to uz davno nieje uzavrete ! Ale inak si myslim ,ze ten co strelal je celkom vydareny ch..j !!!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17305 od johny
Mike je úžasné čítať ako s Bohurovnou istotou píšeš o veci, o ktorej nemáš ani šajnu a hádžeš čísla ktoré sú čistý blud. Presne tak isto ako v téme o Tichej a Kôprovej. To je na vlas rovnaká taktika akú používajú niektorí ochranárski extrémisti. Natrepem všelijaké bludy, veď tí čo sa do toho nevyznajú mi uveria a je ich väčšina. A o to ide ... Hanbil by som sa po tomto tvojom príspevku viac písať do tohoto fóra. Odteraz tvoje príspevky nebudem čítať pán demagóg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17312 od jager
Jano, bolo to trocha tvrdé, ale aspom si napísal ako to naozaj je. celá vec bude predmetom súdneho konania. Marian Lipka, náš prezident SPZ poľuje s pánom Prekopom, (strelcom rysa). Kto uhádne ako to dopadne, a aký bude verdikt súdu, má u mňa pivo a pol deci.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17313 od RadovanR
Ahoj Mirek
<br/>Nic v zlom, ale trestny zakon (300/2005 Z.z. v zneni zakonov 650/2005 Z.z., 692/2006 Z.z.) pojem trestny cin pozna. §8 Trestny cin je protipravny cin, ktoreho znaky su uvedene v tomto zakone (rozumej trestnom zakone), ak tento zakon neustanovuje inak. §9 Trestny cin je precin a zlocin. §10 Precin. §11 Zlocin.
<br/>Nie pri kazdom trestnom cine a nie pri kazdej osobe (dospela osoba a mladistvy) je potrebne sposobit aspon skodu malu teda 8000Sk! Odporucam pozriet §10 ods.2 a pri mladistvych §95 ods.2.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17314 od Mike
johny, je ještě užasnější, když na 100% tvrdíš, že o dané věci nemám šajnu. Podle čeho tak soudíš?;) Tuto informaci mám z letošního březa, kdy se konala na Slovensku konference o velkých šelmách, tak o tom asi trošku přece jenom něco vím. Nepovažuju se za žádného extrémistu a akorát jsem odpověděl na Raduszovu otázku. Zjisti si o tom víc a pak teprve piš kdo je demagog a píše bludy. Já to ale nejsem
<br/>:).
<br/>S tím rysem, mě to samotného zajímá jak to nakonec dopadne.
<br/>PS: pokud ti vadí, že má někdo jiný názor než ty (např. na zasahování v NPR) a neumíš ho v klidu vyslechnout, tak to je tvůj problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17324 od mirek
Radovan R - viem o čom som písal, tú vzniknutú škodu som tu na Fóre v danej téme chcel len uspresniť zrozumiteľne pre laickú verejnosť. A pre Tvoje info používam pri práci oba Tr. zákony.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17332 od RadovanR
Ok beriem ze tu skodu si chcel upresnit. Ale zaujimalo by ma ake OBA trestne zakony pouzivas??? V sucastnosti je platny a ucinny len jeden a to zakon NR SR trestny zakon cislo 300 z roku 2005 Z.z.
<br/>Pozri trestny zakon 300/2005 Z.z. §439 bod 1. zrusuju sa trestny zakon 140/1961Zb. v zneni neskorsich predpisov
<br/>Alebo si myslel trestny zakon a trestny poriadok?
<br/>Som zvedavy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17336 od michal
§ 305 zák. č. 300/2005 porušovanie ochrany rastlín a zivocíchov....vo vacsom rozsahu, t.j., skoda vacsieho rozsahu v zmysle platného a účinného Tr. zákona = 10 x malá škoda (8.000), t.j. vacsou skodou alebo aj vacsím rozsahom je majetková ujma vo výške najmenej 80.000,- Sk. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17337 od michal
Hombre, hombre, aj ja používam oba trestné zákony. To sa nemusíme ani tahat na slovíčka aj ked mirek možno myslel TR. zákon a Tr. poriadok. Len tak pre teba na upresnennie trestnosť činu a bla bla sa posudzuje podľa zákona účinného v čase spáchania skutku....neskorší Tr. zákon sa použije len ak je to pre páchateľa priaznivejšie (ale to určite vieš). Takže ak to rozoberiem na drobé tak ak stíhaš skutky, ktoré boli spáchané pred 1.1.2006 tak ich posudzuješ a kvalifikuješ podľa zákona 140/1961 Zb. v znení nesk. predpisov, nový 300/2005 použiješ len ak je to pre páchateľa priaznivejšie. Nic na tom nemení, že 140/1961 Zb. bola 300/2005 Z.z. zrušená. Premlčacia doba je niekedy sakra dlhá:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17345 od raduzs
chlapi, ja som sa zaujimal, ako to dopadlo s tym rysom. tusim sme odbehli od temy:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17374 od RadovanR
Mas pravdu, ze to urcite viem nakolko som cital aj §2 trestneho zakona 300/2005 Z.z.
<br/> Dokonca poznam (a myslim si ze aj chapem) zasady trestneho prava ci uz hmotneho alebo procesneho. Len tu ide o to, ze vsetci vieme kedy sa stal dany skutok (aspon orientacne vieme rok), teda za ucinnosti trestneho zakona 300/2005 Z.z., preto nechapem ake OBA trestne zakony pouziva. A taktiez viem ako to je so skodou §§ 124 a 125 su mi zname. Ale vazim si ochotu poucit ma;) Dakujem (snazil som sa nepisat namyslene alebo dokonca arogantne Ak to tak vyznieva ospravedlnujem sa)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17376 od michal
8-L8-L8-L8-L pohoda klídek tabáček

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17377 od pytliak
Tak to tu uz bolo, ze niekto sluboval za spravnu odpoved stovku, no mne stale ziadna neprisla. A odpovedal som spravne.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17378 od jager
Chlapy, poďme do rady, rozdávajú sa perličky rozumu. Len neviem, kde nechali mudrci rysa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 890 návštevníkov a žiadni členovia on-line