Skody spôsobené zverou

pred 13 rokmi 3 týždnami #58524 od skorvanek
Skody spôsobené zverou bolo vytvorené skorvanek
Ako riešiť škodu na poľnohospodárskej pôde družstva - trvalý trávny porast (TTP),ktorú rozryli diviaky? Má význam vôbec sa tým zapodievať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58611 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému Skody spôsobené zverou
nie, nema.. treba ludi naucit, aby sa NESTAHOVALI blizko tam, kde zije zver.. pre diviaka je to jeho uzemie, moze si robit co bude chciet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58612 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skody spôsobené zverou
Keď bude tá lúka alebo pole Tvoje, rýchlo zmeníš názor. Zrejme si ešte nikdy nevidel čo dokážu diviaky. Niekto musí totiž dopestovať aj pšenicu aj zemiaky a kukuricu, aby si sa mohol najesť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58613 od mano
Odpoveď od mano na tému Skody spôsobené zverou
odporucam neodpovedat na pakov ako je ondrej123 nema ani sajnu o com sa tu pise. v Leviciach bude tomu venovana cela sobota co sa tyka seminarov takze skus sa tam ist pozriet a urcite sa nieco zaujimave dozvies.
<br/>a podla mna priroda to zacne riesit, moj nazor je taky ze KMO tu bude co chvila a potom bude veselo.
<br/>pre ondreja123 skor ako odpovies nejakou hlupostou typu ze to je spravne ze priroda sa o to postara tak troska zagoogluj a najdi si co je to KMO a ako sa to potom riesi a co to znamena napriklad aj pre chovatelov osipanych v danej lokalite

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58615 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Skody spôsobené zverou
škorvanek,zatial to asi družstva neriešia,myslim zatravnene plochy,ale treba zorganizovat brigadu,hrable a motyku do ruky a podme,viem že sa to tak v združeniach robi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58616 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Skody spôsobené zverou
mam pocit že tu mame zas dalšieho mudreho,skus sa odstahovat na mesiac tam diviaky určite niesu a dufam že aj niečo na jedlo tam najdeš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58618 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému Skody spôsobené zverou
vidim, ze sa s vami neda. vas pohlad - CLOVEK - BOH - nezmenim..
<br/>ste hrozne sebecki.. clovek moze vsetko, ukradne si pole, potom si ho privlastni - aj ked to ten kus zeme patri VSETKYM - a potom sa tvari, ze to pole je jeho. nikto iny tam nesmie, len clovek.. dost sebecke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58623 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Skody spôsobené zverou
ty patriš asi do ineho spoločenstva ,lebo si ešte asi na človeka nedorastol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58626 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému Skody spôsobené zverou
nauc sa argumentovat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58628 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skody spôsobené zverou
Keď človek nebude obhospodarovať polia, mama Ti na večeru nebude mať z čoho uvariť krupicovú kašu. Materiál na tú kašu nám nevozia zvláštni zelení mužíci z Marsu, ale sedliak ho musí pracne dopestovať, aby si sa napapal. Samozrejme ak mu pole zničia diviaky, sedliak je nasratý na poľovníkov, nie na Teba. Aj z týchto dôvodov sa loví ročne toľko kusov čiernej, ale štatistika Tebe asi nič nehovorí. To nie je sebecké, to je aj o Tvojom prežití.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58629 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Skody spôsobené zverou
tak to čo si napisal ty o 14.40 hod je strašne slaby argument,tym že si nedorastol na človeka som chcel povedat že tvoje mozgove zavity toto všetko ešte nechapu a preto ta to može len ospravedlnit ta tvoja mladost,preto sa vzdelavaj a uč a až ked budeš zorientovany v problematike skus dat nejake argumenty,aby to malo zmysel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58634 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému Skody spôsobené zverou
lubenko - stale nepises k veci..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58635 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému Skody spôsobené zverou
akela - dobre, ked nas bude 500mld, tak vystrielajme vsetku zver, co sa k nam priblizi na pol kilometra.. clovek uz hadam o sto rokov bude zit aj na antrakride v pocte niekolko desat tisic ludi.. vystrielajme aj tam medvede, tulene - len aby nam nekradli urodu..
<br/>
<br/>logika nic

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58636 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skody spôsobené zverou
Daj si radšej tú krupicovú kašu, aby si zajtra zvládol svojich 30km pešo. Ale pobavil si...
<br/>A keď to bude nutné, aby si prežil, Tvoj otec alebo mama zastrelia aj posledného tuleňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58646 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému Skody spôsobené zverou
Ondrík, keby si si niečo prečítal, tak sa možno dozvieš, že MEDVEĎ V ANTARKTÍDE NEŽIJE. Nepleť si južný a severný pól. P.S. Nevieš kto tu písal, že nevieme argumentovať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58647 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Skody spôsobené zverou
Keď sme už pri tej logike, ty sa snažíš odstraniť následky, mal by si sa skôr venovať príčine - premnoženie ľudí. Na Slovensku s tým mať veľký problém nebudeš, napriek stúpajúcemu počtu cigáňov, celkový počet obyvateľov Sovenska nerastie :) Ale taká Afrika by bola pre tvoju misiu veľmi vhodná, celý svet tam prikrmuje lenivých černochov a tým zasahuje do prírody.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58710 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Skody spôsobené zverou
Chlapi !
<br/>Očakaval som stanoviská nadšencov prírody , odborníkov na diviaču.Z príspevkov nie som ani trochu múdrejší.No skutok- škoda sa stala. Ak sa nebudeme vzájomne rešpektovať , mám tým na mysli poľovníkov,poľnohospodárov majiteľov pozemkov ,zver ako takú a.p.,
<br/>ostaneme v slepej uličke , na konci ktorej budú zbytočné problémy. Každé prečo má svoje preto...
<br/>Tento problém má viacej polôh pohľadu,pri najmenšom poloha : poľovníka,ochrancu prírody,
<br/>vlastníka,užívateľa pôdy-roľníka,úradníka , ktorý by mal nezaujato daný problém vyriešiť.
<br/>
<br/>P.S.: Som bývaly predseda toho družstva,terajší predseda revíz.komisie RD ,súčastne poľov. hosp.PZ,vlastník pozemkov,ktoré družstvo obhospodaruje-zornenie 0.Potrebujem vecný a nestranný názor, ale k veci.Jedná sa o podhorský revír,so značným počtom záhumienok súkromných roľníkov, ktorí nehrdlačia z rozmaru , ale v dôsledku zložitej socialno-ekono - mickej situácie... Taľafatky tu neobstoja ... Chcem , problém vyriešiť k relatívnej spokojnosti všetkých zainteresovaných,poradte ako?
<br/>Som presvedčený,že problematika škôd spôsobených zverou aj na poľnohospodárskej pôde,nehovoriac o spomínaných záhumienkách bude v krátkej dobe veľmi aktuálna. Kto tomu trošku rozumie vie, že sa budú čo nevidieť podpisovať nové zmluvy na poľovačku.Pri tom nám nepomôže, ani severný, ani južný pol...
<br/>Nový zákon 274/2009,to málinko zamotal , zatiaľ by som to nepodceňoval...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58711 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Skody spôsobené zverou
Zmenil som si meno,ja som otvoril túto tému ako Skorvánek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58719 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému Skody spôsobené zverou
Pokiaľ ide o poškodenie TTP diviakmi ( nepoznám intenzitu pošlodenia ) v minulosti sme s prislušným PZ použili traktor a brány a so súhlasom vlastníka, uživateľa sme mu TTP asoň upravili bánením - vyrovnali terén hnaď na jar. Ak by bolo treba je možné i dosiať trávu. Takto to rozumne fungovslo medzi poľovníkmi a užívateľom lúk.
<br/>V zimných mesiacoch odporúčam prikrmovaním diviakov ich odlákať čím ďalej od lokalít, kde by mohli takéto škody urobiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58730 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Skody spôsobené zverou
Ako keby som to tušil.Tento týždeň sa na Orave v podhorských a horských lokalitách začala poľnohospodárska jar.Farmári robia obchôdzky ,robia inventúru porastov a je to tu.Dneska ma navštívila gazdinka s plačom ,že ozimná pšenica je od diviakov preoraná-zničená na totál a žiada náhradu... Už vidím že si budú u mňa farmari podávať kľučky.Co bude až vysadia zemiaky to ani nechcem písať. V čuľ budme múdri... Zákom je na našej strane, no pri podpise zmluvy na poľovanie budú vlastníci pôdy ťahať za dlhší koniec.. Vidím to tak, že na najbližšej schôdzi si založíme škodový fond, do ktorého budeme musieť ,či sa nám to páči , alebo nie všetci zložiť nejaké tie eurká.Nechcem byť zlý veštec ,ale zbohom ľudové poľovníctvo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 188 návštevníkov a žiadni členovia on-line