Puškohlady KAHLES , CBX séria 8x56 červený bod - čo vy nato ?

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41725 od Bubi
Co by sme na to mali povedat?????? Nestaci ti uz znacka Kahles?????8-L;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41733 od whitenigga
Tolko m istačí 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41739 od Bubi
SKor by som bral nejaky variabilny puskohlad.Alebo to budes mat cisto len naposed? Predsa napr. 2,5-10x50,,,, atd....asi viac vyuzijes.Dobra volba ten Kahles.Pozri este Docter Unipoint. www.docter-germany.com lacnejsi a kvalita je minimalne!!!! rovnaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41866 od Akela
Ja mám Kahles variabil CSX na 8x57 JS - skvelá optika. Mám ho druhý rok, doteraz som vyskúšal takmer všetky Meopty /bol som spokojný aj s nimi/, ale tak ohraničenú bodku Meopta nemá a kríž mi tiež max. sedí, lebo sa pretína. Je tam úložný priestor aj na rezervnú baterku a keď ho nevypnem a postavím takmer kolmo do skrine alebo k stene, bodka sa automaticky sa vypne. A keď oprieš pušku o posed pri streľbe automat. sa sama zapne. Je to vymakané, mám z neho radosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41869 od moron
Ahoj můžu potvrdit slova Akely, rukama mi prošly skoro všechny meopty, pak jsem chtěl opravdu kvalitní puškohled(bez oslňujícího a věčně vybitého bodu, s mechanikou co nemění nástřel a s ostrými okraji obrazu a s nižší hmotností) - měl jsem možnost zapůjčit a vyzkoušet Zeiss, Swarovski a Kahles CSX 2,5-10x50- kahles mi nejlépe sedl na oko, svojí nízkou hmotností a taky vzhledem k poměru k ceně. Leupold nebo Docter jsem nezkoušel. Nevím jak velký rozdíl bude CBX 8x56 oproti uvedenému variablu, ale předpokládám že bude mít o něco lepší světelnost (i když výrobce udává snad stejnou), červený bod bude určitě stejně kvalitní a pak už budou pouze rozdíl ve velikosti, hmotnosti a ceně. Na základě svojí zkušenosti můžu jen doporučit. Jestli ho zakoupíš tak sem pak napiš zkušenosti ať mají i ostatní představu o tom jak funguje.Díky a hodně zdaru rosťa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41895 od whitenigga
Dakujem za rady ja som kupil po družnej debate z franom KAHLES 7X50 CBX mno je to trieda mam 4 flintičky manlicherku 6,5X55 SE na tej mam 7x56 MEOSTAR R1 aj to je trieda ten Kahles som dal na SAUER NA 30-06 , a ešte mam 2 x artemis 3100 7 x56 čb je tam trochu rozdiel medzi MEOPTOU A KAHLESOM :O) 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41934 od BBrit
Otec má Kahles 8x56 už 30 roků, tak jsem si Kahles CSX 3-12x56 pořídil /u Fraňa:-))/taky a určitě jsem chybu neudělal:) Pevné zvětšení má určitě lepší světelnost než variabl, ale chodím i na pirš, tak proto variabl. Akorát s automatickým vypínáním je trošku problém.Sice když zapomenu vypnout bod, tak se sám po dvou minutách nečinnosti vypne a nevybije se baterka, ale zase to má nevýhodu, když přijdou třeba divočáci a vhodný okamžik k vystřelení chvíli trvá, protože se třeba všelijak překrývají nebo nestojí na blat, tak se ten bod vypne a v ten moment je potřeba zase s kulovnicí hýbnout, aby se bod zapl. Sice jsem si ještě tak zvěř nezradil, ale ideální to uplně není.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41984 od Akela
Celkom Ti nerozumiem. Ja s tým problém nemám. Mám to isté prevedenie. Keď je zbraň v zvislej polohe, bod sa vypne a keď opriem zbraň o posed a to aj rýchlo bod už dávno svieti. Nestalo sa mi, že by sa zapol až po opretí zbrane o posed pred streľbou nejak oneskorene. Zapína a vypína sa veľmi rýchlo, tak, že to ani nespozorujem. Ešte nikdy som ho nemal vypnutý keď som strieľal. Vždy bol "rýchlejší" ako ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41987 od BBrit
S rychlostí zapínání tečky problém není, jakmile hýbnu kulovnicí, tak se bod okamžitě zapne. Ale problém je, že při delším míření, kdy je kulovnice v klidu, tak se mi bod vypne. Teď jsem se díval do návodu a píšou tam, že tečka zůstává zapnuta v horizontální střelecké pozici a při naklonění (kulovnice s optikou) v úhlu 0-45 stupňů. Od 45-75 stupňů zůstává zapnuta tečka na 2 minuty. A při naklonění přes 75 stupňů se červený bod vypíná.
<br/>Takže asi bude problém v sensoru, který určuje naklonění a tím i osvětlení tečky a nebo držím kulovnici při míření v úhlu 45-75 stupňů:) a to se mi nějak nezdá:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41990 od Akela
Ja som tento problém s vypnutím bodu po 2 minútach nemal. Stalo sa, že som si zabudol pozorovací ďal. a sledoval som zver cez 12stku na Kahles a v pohode, bod svietil, lebo ho mám stabilne zapnutý a podľa šera potom uberám sveteľnosť. Mal by si to dať niekomu pozrieť. Skrátka ak mám pušku opretú, zhasne - skúšal som doma v obyváku a na posede akonáhle opriem, alebo hodím do pleca, vždy svieti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42047 od Elo
A za koľko sa dá približne taký Kahles CSX 3-12x56 s digitálnou osvetľovacou jednotkou zohnať u Fraňa? Koľo rokov je naň záruka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42054 od Akela
Zavolaj Fraňa do veľkoskladu, kontakt na ich stránke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42076 od Akela
Posledná cena bola 1643 Jurošíkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42724 od whitenigga
Ahoj no nakoniec sme sa rozhodli si zakupit 7x50 CBX KAHLES z červeným trojuholníkom , nemal som ešte možnost vyskušat ho v terene ale je to špica a teraz už sme obejednali druhy kusok na moju manllicherku tešim sa jak malí chlapec :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #54961 od jaroK
Prosim Vas funkciu automatickeho vypinania a zapinania pri zvislej a vodorovnej polohe ma ju iba modely CBX alebo aj CSX?Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #54962 od Akela

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #54966 od pipenka
Niečo pre tých,čo nechcú preplácať Kahlesa
<br/>
<br/>www.horar.sk/index.php/inzercia/page/show_ad/catid/11/adid/1718

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56030 od asa_thor
Seriozne? To je o viac jak 300 euri menej jak napriklad tu eshop.higure.eu/zbranove-doplnky/puskohl...a-csx-2-5-10x50.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56892 od Akela
Pre majiteľov kahles CSX. Minulý týždeň som objavil drobnú fintu. Na puškohľade vpravo pod uzáverom je vložená náhradná baterka. Nakoľko mi pôvodná doslúžila, chcel som tam vložiť novú, ale nemohol som odkrútiť kryt baterky v ktorom je široký zárez - nožom by som to poškrabal. Ale šikovní mládenci v Kahles to vymakali tak, že tá baterka - náhradná čo vyberiete, presne pasuje do tej štrbiny na odkrútenie krytky baterky. Tak som odkrútil, dal novú a starou vypálenou som to dotiahol. Celkom dobrá finta. Takže v pohode bez noža, resp šrobováku to zvládnete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56893 od Bubi
Anton..a este jedna finta..ked zacne cerveny bod blikať,upozornuje majitela,ze baterka dlho nevydrzi.Tieto drobne finty šikovne v Kahles-e vymakali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line