ARTEMIS 3-12x50

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9743 od Kulovnice
ARTEMIS 3-12x50 bolo vytvorené Kulovnice
Dobry den.Zajimaly by me veskere Vase nazory na tento puskohled.Predevsim svetelnost(je stejna jako u pevneho zvetseni??).Dale trvanlivost optiky vzhledem ke zpetnym razum zbrane(kulovnice 30-06).Je dostatecne odolny???Pripadne dalsi zkusenosti se strelbou s ruznym zvetsenim.. Dekuji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9764 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému ARTEMIS 3-12x50
kup si poslednu myslivost alebo zozen predposlednu myslivost a tam mas jeho test, ma ho kamo s na gulobroku 3006 aj s RD a je velmi spokojny, osobne si mylim ze svetlost vo variabile bude vzdy mensia ako v pevnom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9879 od steffan
Odpoveď od steffan na tému ARTEMIS 3-12x50
A neuvažoval si radšej nad svetlosťou 56. Tú ti Odporúčam. Pred pol rokom som sa rozhodoval medzi 50 a 56 a zvolil som správne na 56.¡Mám ju nastavenú na 4 zvečšenia a je to bohate postačujúce.Pri trojke ju môžeš použiť skoro ako kolimátor na spoločnú poľovačku.Svetelnosť je perfektná , povedal by som predlžuje viditeľnosť tak o 2 hodiny(ak je vhodné počasie).Ja mám aj zámerný bod ten je výborný najme pre strelcov s slabším zrakom, len treba optimálne zvoliť silnosť svietivosti pretože ináč to človeka trochu oslepí(myslím ak sa prestaneš pozerať do puškohľadu je potrebný dlhší čas aby sa oko usposobili tme, ktorá je vonku).Takže ak ti môžem doporučiť skus tento.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9914 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ARTEMIS 3-12x50
Celkom by ma zaujímalo, ako si prišiel na myšlienku, že svetelnosť vo variabilnom puškohľade bude vždy menšia ako v pevnom? Skús to vysvetliť. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9927 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému ARTEMIS 3-12x50
akela ked dojdem vecer domov otvorim tu myslivost a potom napisem, myslim ze tam to ma nieco s tymy posuvnymi cockami a ich poctom, neviem precitam a napisem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10013 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému ARTEMIS 3-12x50
Nazdar,vedel by mi niekto poradit ci mozem vymenit Meoptu Artemis 2000 6x42 miesto zeiss 4x32 bez toho,ze by som musel vymenit montaz?Momentalne ich nemam v rukach ,takze ich nemozem porovnat.Diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10016 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému ARTEMIS 3-12x50
Doktor, ak som to dobre pochopil, tak maš na montáži tú zeiss 4x32 a chceš tam meoptu 6x42. Tak té zeisska má dole také šínky ktoré sú uchytené v montáži. V predu je to prichytené nastavovacími červíkmi a vzadu je do optiky zo spodu centrálny šroub. Toto musíš demontovať a vybrať ten puškohľad. Pôvodná montáž ti bude slúžiť ako základňa. Musíš si kúpiť dva krúžky niekde v poľovníctve. Podľa priemeru optiky. Tie tam upevníš, tak isto, ako bola upevnená ta optika. V predu to upneš s tými červíkmi a vzadu s tým šroubom. Vyrábajú sa presne také krúžky ako tam pasujú. V Bratislave v puškárstve Hermes som ich pred rokom a pol kúpil asi cca za 900 Sk. Potom už normálne nasadíš puškohľad aký budeš chcieť. Tak nech sa ti darí!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10017 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému ARTEMIS 3-12x50
...avsak len za sera a v noci!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10018 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému ARTEMIS 3-12x50
...mas aj v tom pravdu-je to poctom sklennych cociek a ich pohybom.Mimochodom z tohto dovodu sa preukazuje kvalita, alebo nekvalita medzi lacnou a drahou optikou! Lacnejsie nemaju porovnatelne tak ciste/ostre cocky nez naopak!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10035 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému ARTEMIS 3-12x50
dik stefan, uplne som zabudol, ze som tu slubil tu odpoved, ak mam pravdu povedat este som si nenasiel cas na ten casopis, bolo vinobranie a trosku som trenoval psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10036 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému ARTEMIS 3-12x50
.....tak ako pise Vladenko....ja som mal tiez Zeiss 4x32 a stacilo prikupit prestence a bolo....zatial to sluzi dobre ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10079 od nugy
Odpoveď od nugy na tému ARTEMIS 3-12x50
Co su to prosim vas prestence?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10082 od palik84
Odpoveď od palik84 na tému ARTEMIS 3-12x50
mam ho na cz 550 7x64, este len dva roky, zatial nebadam ziadne problemy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10083 od texedo
Odpoveď od texedo na tému ARTEMIS 3-12x50
Ja som ho mal na 7 rem. mag. a pripadal mi moc tazky, a bol nachylny na otrasy, ale to mozno iba ten moj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10087 od leica
Odpoveď od leica na tému ARTEMIS 3-12x50
aj moja meopta bola náchylná na otrasy...nakoniec som si musel dať vymeniť osnovu, je to šmejd... už dávno ju nemám...je to návod ako sa zbaviť zbytočnej dohľadávky a nervov... ak máš na zeiss tak si kúp ten a nemusíš zbytočne lamentovať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10137 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému ARTEMIS 3-12x50
to bol preklep....prstence...kruzky;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #10138 od milu
Odpoveď od milu na tému ARTEMIS 3-12x50
Ja mam meoptu 3-12-50 čb asi rok na 3006 a som zatial spokojný trošku by mohol byt lahši ale inak super

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #31940 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému ARTEMIS 3-12x50
Ja ju mám zavesenú na .300 WinMag asi 5 rokov, absolútne bez problémov. 3-12x50 osv.bod. Samozrejme, ke´d som sa pozrel do Zeiss Victory tak som si myslel, že mi do Meopty natieklo mlieko. Poriadny rozdiel. Mám aj 7x50 osv.bod na 8x60S bez problémov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #32894 od Elo
Odpoveď od Elo na tému ARTEMIS 3-12x50
Chlapi, uvažujem na zakúpení puškohľadu ARTEMIS 2000 1,5-6x42 na GB kozlicu BRNO 500, kal. 30.06/12. Tú 1,5-ku chcem hlavne kvôli spoločným poľovačkám. Predtým som mal na guľobroku MEOSTAR R1 3-12x56 RD, max. spokojnosť, no teraz som ho preložil na opakovaciu guľovnicu ČZ 550 LUX. Na spoločné som zvykol prehadzovať kolimátor, no chcem sa vyvarovať neustálemu striedaniu puškohľadu a kolimátora na zbrani - aj keď sa jedná o kvalitné násuvné oceľové montáže...
<br/>Najradšej by som chcel aj na guľobrok optiku s variabilným malým zväčšením cca od 1,5 alebo 2 s červenou bodkou v cene max. cca do 15 - 16 tis. no &quot;lacné&quot; značky ako Tactical, Edenberg, Jahti jakt a pod ani neuvažujem. Meopta 1,5-6x42 síce nemá červený bod, no myslím že by to mohlo byť OK. Aký je Váš názor? Prípadne viete poradiť nejakú inú optiku s variabilným zväčšením 1,5 - 6x42 s červeným bodom, tubus 30 mm, ktorej by ráž 30.06 nerobila problém? Ak viete poraďte. Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #32917 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ARTEMIS 3-12x50
1,5 je výborná ale ja strieľam na spoločných a posliedke 3kou a bez problémov. Je to len vec zvyku. Tých 42 sa mi zdá na posed trochu málo, najmä pri splne, resp večer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.058 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 220 návštevníkov a žiadni členovia on-line