Laserové merače vzdialenosti

pred 17 rokmi 2 týždnami #15903 od Elo
Laserové merače vzdialenosti bolo vytvorené Elo
Nazdar chlapi, máte niekto praktické skúsenosti s laserovými meračmi vzdialenosti? Na trhu je už viac druhov, ich porovnanie, prednosti... Určite to dobre poslúži aj na "tréning" správneho odhadu vzdialenosti. Je možné s nimi merať aj za zníženej viditeľnosti a za šera? Teším sa na vaše odbovede. Elo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #15914 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Laserové merače vzdialenosti
....uz sa to tu niekde preberalo.Zalezi len na tom,kolko chces investovat.Ked chces nieco kvalitne,ja ti mozem na zaklade vlastnej skusenosti doporucit Swarovski LG 8x30.Vykonny laser,vhodne ako pozorovak,nizka hmotnost.Ked chces nieco lacnejsie,uz nastupia kompromisy-menej vykonny laser,horsia optika.Ber to tak,ze lacnejsi dialkomer co ma udavany dosah napr. 600 metrov ti zver v idealnych podmienkach odmeria povedzme na 250 metrov,za zhorsenych svetelnych podmienok,v dazdi a v hmle ho ani nemusis vytahovat z batohu.Vecer nepouzitelny kvoli malemu objektivu,neosvetlenej osnove....Tiez som si myslel,ze mi bude stacit nieco take.Ak na to momentalne nemas,tak radsej dosetri,bude to lepsie nez si pripravit relativne drahe sklamanie.
<br/>
<br/> www.swarovskioptik.at/index.php?c=produk...tname=Laser%20Guide#[/]link

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #15924 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Laserové merače vzdialenosti
Nazdar, viem že na trhu je už viacero takýchto výrobkov a ako pri všetkom samozrejme rôznej kvality a v rôznych cenových úrovniach. Nejaké články o tom som čítal aj v českom diskusnom fóre...
<br/>Toho Swarowského si momentálne žiaľ nemôžem dovoliť, stojí tuším cca 30 litrov +-. Viem, že niečo podobné - myslím kombináciu pozorovacieho triedra a laserového merača v čpičkovej optickej kvalite robí aj Leica - ale zas tá cena:[
<br/>Práve preto som chcel vedieť niečo viac o tých &quot;lacnejších&quot; produktoch (Bushnel, Fomei...) ale teraz si ma vrátil do reality. Pravdu povediac, aj som trochu očakával, že za málo peňazí nemôže byť veľa muziky.... A ten Swarák dokáže merať napr. aj za šera? Asi aj Ty dobre vieš, ako ťažko sa odhaduje vzdialenosť napr. pasúceho sa diviaka za šara na pokosenom strnisku...:D
<br/>Takže asi začnem naozaj radšej šetriť...:liar:
<br/>Zdar. Elo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #15931 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Laserové merače vzdialenosti
ELO - na tejto strane Fórumu dňa 7.3.2007 otvoril tému jiri holecek. Má názov ,, Bushnell Elite 1500 ARC ,, tam nájdeš nejaké info o meračoch vzdialenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #15933 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Laserové merače vzdialenosti
OK vďaka Mirek, prehliadol som...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #15956 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Laserové merače vzdialenosti
Swaro meria aj za uplnej tmy.:D Problem je vsak to,ze ty nevidis objekt,co merias.Za sera bez problemov.Jedina okolnost kedy nefunguje ziaden laser je husta hmla-avsak naco by si vtedy isiel von....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #15963 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Laserové merače vzdialenosti
A ten vyslaný laserový lúč je viditeľný?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #15964 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Laserové merače vzdialenosti
Samozrejme,ze nie....preboha to nie je laserove ukazovatko do skoly na tabulu....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35954 od growler
Odpoveď od growler na tému Laserové merače vzdialenosti
Zdravim,chcel by som sa opytat ako funguje digitalny dialkomer a ci je to velky rozdiel od laseroveho dialkomeru.konkretne by som potreboval nazor niekoho znaleho na digitalny dialkomer HB-LP1.Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46985 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Laserové merače vzdialenosti
zdravim vsetkych, prosim vas o radu a sice co si vybrat- swarovski 8x30RF alebo leicaCRF 1200 ??? ktory dialkomer si vybrat??? vdaka za seriozne prispevky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46988 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Laserové merače vzdialenosti
Nazdar.To co chces porovnavat? Ak mas na to volne € tak si kup ktory chces.Ja by som kupil Swaro...dovod..mal som moznost prakticky si ho vyskusat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46989 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Laserové merače vzdialenosti
Lovec _1 to jasne vysvetlil.On ma Swaro...je to super ,,hracka&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46991 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Laserové merače vzdialenosti
Naj sa mi javí keď je merač v ďalekohľade. Mal som sólo merač /síce ľahučký ale malý priemer šošoviek, malé zväčšenie, v šere skoro nevidíš dobre cieľ atď/, vymenil za kombináciu /ďalekohľad s meračom/ a už by som nemenil. Pohotové a jedno vrecko prázdne. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46992 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Laserové merače vzdialenosti
vajlo,ked mas chvilku napis mi na mail (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) mozeme to obsirnejsie rozobrat. dopis tam tvoj nick,aby som vedel,ze si to ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47029 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Laserové merače vzdialenosti
zdar. ako ze co chcem porovnavat? vsak vsetko. ta leica je asi o 3000sk lacnejsia ale prave ako sa tu spomenulo ze na nej je ta sosovka mala a asi fakt napr. v tom sere by som toho moc nevidel. ty mas skusenost s tym swarom to je super za to ti dakujem ale bolo by super keby sa tu zjavil niekto kto ma tu leicu... PS: chcem len dialkomer! kombinaciu nie. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47073 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Laserové merače vzdialenosti
kedze nikto nic tak ja...mam Leicu 1200 predposledny model, ten hranaty....posledny model je mensi a lahsi o polovicu ale ma iny tvar nieco na sposob leupolda ktore uz maju aj prepocet uhlov (super vec)...mne osobne tvarom vyhovuje ten starsi model co mam pretoze ho mozem polozit na spadly strom alebo opret o kmen ked potrebujem merat na 300m a viac....srnca od 300m uz volnou rukou je problem namerat....pocas dna je to vyborny nudzovy pozorovak...so stmievanim je to horsie ale ak rozoznas ciel nameras este spolahlivejsie ako za ranneho oparu...ked som sa rozhodoval medzi swarovakom a leicou (zeiss este nebol na svete) rozhodnutie pre leicu bolo v tom ze podla mna mera &quot;okamzite&quot; swarovakovi to akoby trvalo nejaku tu sekundu i dve viac leica pri novej baterii scanuje i do kilomera v stotinach sekundy aj pocas jazdy autom ....dalsia vec....leica ma podla mna (moj subjekt. nazor) jemnejsi meraci stvorec ako hruby kruzok swarovaka.....to boli asi dve veci co u mna osobne rozhodli...swaro znacku inak nezatracujem sam mam optiku 6-24x50 a vidim diry v terci po 308W aj na 4OOm pricom mozem strielat za takeho sera na 10X zvacseni do 15Om kde som s meoptou 7X50 si uz ani neprdol. Este jedna vec..niektorym dialkomerom robi problem vietor ..leice absolutne nie...to skor akysi ten poludnajsi letny smog na poliach od tych 6OOm....ale ak je vzduch ciry jak napr. v zime tak meras kludne na maximum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47087 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Laserové merače vzdialenosti
tak ti fakt za info dakujem!!! konecne majitel leici, velmi si cenim ludi ktory povedia o svojej &quot;veci&quot; nie len pozitivne ale aj negativne :x;) super vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47433 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Laserové merače vzdialenosti
tak uz netrpezlivo cakam , rozhodol som sa pre swara asi hlavne koli tej 8x30 aj ked je to len jedna strana vcera sme to objednali nemali ho na predajni :{ inac ta leica vyzera tiez velmi zaujimavo taky maly sikovny dialkomer je jasne ze &quot;vsetke tri&quot; swaro, leica a zeiss-ka su velmi kvalitne dialkomeri no ja som asi zvolil strednu cestu tak dufam ze nebudem sklamany... akonahle my to pride dam vediet;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47730 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Laserové merače vzdialenosti
uz to prislo! vcera vecer som hned mazal do terenu &quot;oprobovat&quot;, a dneska rano samozrejme tiez, vypada to dobre taka mala hracka ale je uplne super ze je tam ta 8x30-ka cez to krasne vidiet, tak zatial velka spokojnost uvidime do buducna...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49563 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Laserové merače vzdialenosti
Nikon 1200S neviete aký má zameriavací obrazec v optike? Je to krúžok ako svaro, štvorček alebo nejaký krížik? Ak ho niekto má, dajte nejaké poznatky. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 402 návštevníkov a žiadni členovia on-line