umely brloh

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1361 od Tono30
umely brloh bolo vytvorené Tono30
Vie mi niekto poradiť, kde sa dá zohnať a kúpiť umelý brloh??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1362 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému umely brloh
Umelý brloh? Hi hi ....Tak to neviem,ja som si ho vyrobil na zahrade.:]
<br/>Ale je to zaujímavá téma v minulosti,vlastne to nieje až taká dlhá doba,dosť to rozvýrilo hladinu pozornosti polovníckej ,ale aj ostatnej verejnosti v spojitosti s tým čo sa dialo v Čechách ,keď zelený tlačili na kompetentných aby zakázali brlohárenie.Nakoniec spravili kompromis.Ale tiež sme sa triasli ako to zasiahne nás.Našťastie zvíťazil zdravý rozum.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1364 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému umely brloh
Viem o výrobcovi umelých brlohov v čechách ale dovoz by vyšiel asi dosť draho. Preto zháňam niečo na slovensku. Prinajhoršom budem musieť vysukať rukavy a trocha sa zapotiť :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1373 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému umely brloh
Lankaster. V té poslední jsi přesně vystihl, jak to u nás v Čechách přišlo do p........ Letos jsem byl s mojí fenou jezevčíka na &quot;zkouškách z norování&quot;.Není to žádný divoch, hlasitě doléhá. Když jsem viděl nekteré psy (hlavně teriéry), jakou rychlostí doslova přilítnou k mřížce a vůbec v noře lítají jako pitomí, tak jsem si uvědomil, že pokud s takovým psem (který je cvičený pouze na kontakt přes kovovou zarážku) vyrazí jeho majitel do přírodní nory, je na nejlepší cestě minimálně k ošklivému výprasku. To u nás ale zřejmě rádoby ochránci přírody nechápou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1376 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému umely brloh
Čo si budeme nahovárať....Jednoznačne keď vletí do nory jagoš ,rovná sa to vo vedšine prípadov riadnemu výprasku líšky.V tom majú pravdu zelený,niet si čo nahovárať.Ale dá sa to riešiť aj iným spôsobom ,ako zabrániť úplnému kontaktu psa a líšky.Upraviť rozh.poriadok tak aby sa viac preferovali psy vyháňače ,myslím že vďaka tomu ,že bolo jednoduché pretlačiť cez skúšky psa ktorý ide vyslovene na kontakt sa upotrebovali psy ktoré mali problémy s hlásením.A tie už mávali dokonca aj jagoši.Ale rovnako zlý vliv na chov psov bude mať aj prepáška.Pes sa naučí hlásiť na prepáške, vy s ním spravíte skúšky ,ale je to úplne k ničomu.Lebo v praxy sa ho budete báť použiť.Mne tak vyhorela jedna suka.V nore veľmy rýchla ,obehla ju za5-7sek.,na prepáške hlasitá.Prvý kontakt,následoval výprask a zlomila sa.Absolutná stráta sebadôvery.Ostala nepoužitelná.A teraz si predstavte ,že by som ju uchovnil.Chceli by ste také štence?
<br/>Jenda ešte by ma zaujímalo ako to u vás funguje.Uznávajú u vás skúšky urobené na slovensku,ako podmienku uznania chovnosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1377 od perdix
Odpoveď od perdix na tému umely brloh
Všechny zkoušky vykonané na slovensku jsou v ČR uznávány a i velmi vysoce odborně hodnoceny.
<br/>Bydlím na jihu moravy a na slovensko to máme co by malorážkou dostřelil a 90% chlapů co mají psy na noru jezdí na zkoušky právě k vám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1378 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému umely brloh
Lankaster já bych Ti lhal. Ale Perdix už Ti odpověděl. Je pravdou, že já mám fenu krátkosrstého maďara a má memoriál na Slovensku Dr. Mesárose(jestliže jsem to špatně napsal, tak se omlouvám) a tyto zkoušky jsou u nás uznávány z hlediska upotřebitelnosti. Co jsem slyšel, tak velice kladně oceňují zkoušky z norování složené na Slovensku naši chovatelé jagdteriérů.
<br/>Na Slovensku se mi taky zamlouvá výcvik psů na černou v ohrádce. Co vím ,tak u nás se cvičí i zkouší ostrost na černou přes dřevěný plot, nejsou-li to zkoušky při kterých může pes přijít do kontaktu s černou - honičské zkoušky.
<br/>A co se týče norování - posouzení praxe a zkoušek přes zařážku, tak jsme Lankaster stejného názoru a je to vlastně logické. Proto jsem radši, když moje jezevčice &quot;jenom&quot; doléhá a hlásí. Letos s ním půjdu teprve pořádně do přírodních nor - hlavně kanálů. Bude jí to tam nejspíš trvat dýl, ale svojí práci si myslím udělá a nebudu jí muset pořád zašívat a vykopávat z nory(tedy aspoň doufám) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1381 od tibo
Odpoveď od tibo na tému umely brloh
lankaster plne s tebou súhlasím,tiež preferujem vyháňače.Zelený v CZ vykonali pre psy
<br/>medvediu službu-zničili chovy,psíky,spôsobili netrénovaným psom nesmierne utrpenie a
<br/>bolesť,ako aj ich majiteľom! V prenesenom-ako ked¡žiakov z.š.posadia do auta apustia
<br/>do hustej premávky.Ajšportový zápasník musí trénovaľ.
<br/>osobný názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1384 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému umely brloh
Priatelia polovnici z Ciech . Zo zelenych si nic nerobte . Jedna vec su skusky ale pokial mate moznost trenovat na umelom brlohu tak to robte na ostro . A psiky aspon budu vediet v praxi ako na to .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1386 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému umely brloh
Jaro to by sice bylo pěkný a prkatický, ale zrovna jsem letos na zkouškách viděl, co to může způsobit. Kamarád má jagdteriera. Ten v přírodní noře dělá jak tajfun. Když přijel na zkoušky, tak pes přišel k zarážce a zjistil, že si &quot;nemůže kousnout&quot; a u zrážky ani neštěkl-což dokáže na zkouškách vcelku naštvat. Jsou to samozřejmě jenom zkoušky a pejsek bude určitě v praxi pěkně pracovat, ale ty zkoušky jsou přeci jenom třeba. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #1388 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému umely brloh
Jenda tak Vas radi uvitame u nas na skuskach.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34095 od yegi
Odpoveď od yegi na tému umely brloh
nemyslite si, ze by sme sa aj k liskam, na ktorych trenujeme malo spravat lepsie?? no ja ked vidim ako zaobchadzaju niektori brlohmajstri s liskami, tak mi stupa tlak :[ ... a nech mi nikto nehovori, ze sa k nim neda inak spravat..pretoze, aj ja cvicim s mojimi psami a mam aj k liskam urcitu uctu.. hlavne ti moravski brlohmajstri su strasni.. a nie raz som im to hovorila, niektori sa poucia..ini nie..takze zcasti sa necudujem zelenym co robia...samozrejme, treba trenovat na lisky bez prepazky..ale berte ohlad na tie male rysave stvorenia !!! :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34096 od yegi
Odpoveď od yegi na tému umely brloh
:-o predchadzajuci prispevok je z hlavy uzivatelky POHRANICKAperla... zabudla som odhlasit yegiho a pisala som to cez neho :] ... ja som jeho dcera.. tak ak mate namietky nad tym mojim nazorom tak sa pustte do perly... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34860 od josefd
Odpoveď od josefd na tému umely brloh
yegi cera co mas proti moravakum nik neni dokonaly:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35608 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému umely brloh
co vsetko musim urobit, ak chcem chovat lisku na vycvik polovnych psov v umelom brlohu, aby som pritom neporusil ziadny zakon? dakujem za seriozne odpovede!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35609 od yegi
Odpoveď od yegi na tému umely brloh
Hlavne mať pre ňu kľudné miesto, ktoré nie je rušené susedmi, a mať dobrých susedov, ktorí sa nebudú na teba sťažovať, nakoľko je tú líšku dosť cítiť, hlavne v lete.A ešte mať veterinára, ktorý ti ju bude očkovať.Veterina, ani hygiena s tým nič mať nemusí. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35624 od papo
Odpoveď od papo na tému umely brloh
nesmieš porušovať v princípoch zákon o veterine, teda líška musí mať očkovací preukaz, držať ju v dostatočne priestrannej klietke, dobre vyživovať.....líšku mať legálne ulovenú - odchytenú v zmysle vyhlášky 172/75, normálne zapísanú ako inú ulovenú zver. pri dodržaní tohoto ti nehrozí problém. no a samozrejme rešpektovať prípadných susedov;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35647 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému umely brloh
dakujem vam za informacie pani! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #35982 od POHRANICKAperla
Odpoveď od POHRANICKAperla na tému umely brloh
josefd ja proti moravakom nemam nic :) len par z nich mi vadi, kvoli tomu pristupu k liskam.. a videla som ze mate dlh. weimara.. z akej chov. stanice?? lebo na slovensku ich je nejako malo.. tam u vas je viac rozsireny chov tohto plemena?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39073 od josefd
Odpoveď od josefd na tému umely brloh
taky jich tu moc neni ja ho kupoval kdyz tu bylo asi 20chovnych stanic je to po odcovy z nemecka ale nevim je to moc preslechteno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.059 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 595 návštevníkov a žiadni členovia on-line