Poľovník a jeho kondícia

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3303 od radovan
Poľovník a jeho kondícia bolo vytvorené radovan
ZDRAVÍM VŠETKÝCH MILOVNÍKOV PRÍRODY!
<br/>
<br/>Úvodom chcem popriať pokojné sviatky a všetko dobré do Nového roku.
<br/>
<br/>Možno sa vám to bude zdať ako hlúposť, no podľa môjho názoru, keďže som aj aktívny športovec, ku správnemu poľovníkovi či lovcovi patrí aj oceľové zdravie a kondícia. Je tu čas Vianoc a osláv Nového roka, mnohí si preto dávajú záväzky, že prestanú fajčiť a pod.
<br/>
<br/>Stále sa Vám táto téma zdá čudná?
<br/>Dlhodobo sa zaoberám technikami boja a prežitia v prírode. Po štúdiu mnohých odborných prameňov som dospel k poznaniu, že staré kultúry a tie ktoré si svoje tradičné prvky udržali dodnes, sa v oblasti lovectva a pobytu v prírode, riadia pravidlom, že najlepší sú tí najsilnejší z kmeňa.
<br/>Ale budem konkrétny. Nezdá sa vám, že niekedy to u nás vyzerá pri poľovačkách ako keby bol sanitárny deň v sanatóriách pre dlhodobo chorých (bez urážky)?
<br/>Prefajčení, obtlstlí, so všetkými možnými zakriveniami chrbtice a pod.
<br/>Neľakajte sa! Nechcem tu robiť zdravotnú osvetu, len by ma zaujímalo akým spôsobom by sa mal podľa Vás poľovník udržiavať v kondícii? Zaujíma ma to preto, že ako dieťa som si predsatvoval poľovníka ako statného chlapa s bradou, ktorý je jednoducho &quot;drsňák&quot;, niečo ako E.M. Hemingway.
<br/>V loveckých národoch sa silné telo buduje neustálou tvrdou prácou a lovom.
<br/>Nemajte mi to za zlé, ale myslím si, že ak chcem uloviť zviera, mal by som byť dostatočne kondične vybavený na to, aby som ho prenasledoval a stopoval. Myslím, že tým vzdám úctu tomu zvieraťu.
<br/>Takto sa oblúkom vraciam k tým starým kultúram (napr. Slovania) a k mýtu dobrý lovec = silný lovec.
<br/>
<br/>Ešte raz upozorňujem, že nechcem tu rozvíriť nejakú bezpohlavnú diskusiu. Ale len načrieť trošku do svedomia každému z nás. Či to, že sa snažíme splynúť s prírodou, nie sú len alibistické reči k tomu, aby sme sa mohli po poľovačke (niektorí už počas nej) poriadne &quot;strieskať&quot;.
<br/>Ak by ste mali niečo k tejto téme prosím napíšte. Budem veľmi zvedavý.
<br/>
<br/>Ďakujem,že ste to prečítali do konca.(napadá ma k téme omnoho viac ale zatiaľ dosť)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3306 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Poľovník a jeho kondícia
Myslim si ze polovnici v horskych reviroch su na tom kondicne celkom dobre. Pretoze ak chcu byt uspesny na jelenej ruji,na toku hluchana a tetrova, tak si musia vyniest na vlastnych chrbtoch jedenie na par dni, spacak, oblecenie, flintu, prip. zradlo pre psika. A dalej sa cele dni tulat po strmych stranach. Myslim ze to nie je nic pre obtlstlych a prefajcenych ludi. A tahat kusa na dolinu tiez nie je zabava. A takisto treba dobru kondicku na zimnu polovacku ked je snehu vyse kolien, miestami po pas. Starsi clovek sa asi tazko ubrani tomu ze pribera ale aj napriek tomu moze mat celom dobru kondicku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3311 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Poľovník a jeho kondícia
Ajajáj táto tema mohla počkať ešte zo dva týždne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3312 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Poľovník a jeho kondícia
Ja mozem len súhlasiť s tým co napísal sokoliarik teraz tu máme hodne s nehu a tý bez kondičky to budú mat tazke ale hlavne zver to ma tažke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3324 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovník a jeho kondícia
Myslím, že kondícia je veľmi dôležitá. Desať rokov som behával maratón, teraz v lete viac cyklistika. Ak si mam vybrať najmä na spoločných či auto alebo pešo, radšej idem pešo a všetci sa tomu čudujú. Kamarát ma nahovára na obstarožné Suzuki, ale povedal som mu, že ak ho kúpime vtedy končí ozajstná poľovačka. Mám šťastie, revír mi začína hneď za záhradou. I keď na druhej strane ak strelíme vždy otravujeme priateľov čo autá majú. Osobne mám radosť ak vo svojich 47 rokoch vybehnem strmší kopec, najmä ako vedúci strelcov a mladšie ročníky za mnou nestačia. Vtedy si hovorím, že to s tou kondíciou ešte nie je také zlé. Rád chodím na 10 i viac km dlhé vychádzky, takým rezkým poľovníckym krokom a potom samozrejme obľúbený gauč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3341 od radovan
Odpoveď od radovan na tému Poľovník a jeho kondícia
Zdravím Vás!
<br/>
<br/>V skratke by si to dalo asi zhrnúť takto, že správny poľovník by mal mať tieto kondičné schopnosti:
<br/>
<br/>vytrvalosť turistu (aby mohol neúnavne chodiť po lese a sledovať zver)
<br/>
<br/>silu drevorubača (aby pri práci v lese, mohol nosiť veľké a ťažké náklady)
<br/>
<br/>obratnosť strelca (aby poľovníctvo nebolo trápením seba aj zveri ale bohumilou záľubou)
<br/>
<br/>
<br/>A to by som vpodstate želal všetkým správnym poľovníkom a milovníkom našej krásnej prírody.
<br/>
<br/>
<br/>P.S. Čo by ste povedali, za vzor si vziať toho Hemingwaya (ale okrem toho jeho chlastania)?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3344 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovník a jeho kondícia
A okrem posledného výstrelu ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3470 od cabrad
Odpoveď od cabrad na tému Poľovník a jeho kondícia
Pracujem v zdravotnictve konkretne odbor fyzioterapia a kyneziologia a mozem povedat ze nespocetne mnozstvo ludi je drzitelom zbrojneho preukazu , ktori zial trpia urcitymi dg , ktore vylucuju z drzania zbr.preukazu a predsa ho maju,necudujem sa im , ale obvodnym lekarom , ktory vydaju potvrdenie o dobrom zdravotnom stave.Zakon o zbraniach a strelive definuje diagnozy ktore vulucuju drzbu zbrane .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3488 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovník a jeho kondícia
Hučiaci chlap kráčajúci do grúňa počas ruje by sa možno dal nejako využiť ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3505 od spejbl1
Odpoveď od spejbl1 na tému Poľovník a jeho kondícia
misko serus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3570 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Poľovník a jeho kondícia
Ja som mladý polovník ale autu sa nebránim. Nemám problém prejsť sa pešo ale hlavne teraz cez zimu je auto výhoda, keď chcem vydržať čakať na líšku tak musím byť v pohode. V prvom rade sa nesmiem upotiť pri ceste na posed a to sa mi v aute nestane. A ešte jedno plus je rýchlosť chodím dosť neskoro z práce a cesta do lesa mi pešo trvá približne pol hodinku a autom 5min. Určite bude odozva že si poplaším zver ale pozorovaním prichádzam na to že tá zver sa tej techniky až tak nebojí samozrejme keď si to neodstavím pod posed potom nemusím čakať nič. Dá sa všetko len to treba robiť rozumne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3571 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovník a jeho kondícia
Teraz v zime by som sa autu ak idem na posed nebránil ani ja. Keď vyšlapem kopec a potom spotený sadnem na posed som &quot;mŕtvy muž&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3574 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Poľovník a jeho kondícia
veľa krát som zažil že som mal auto postavené daleko od posedu a vyšli pri nom diviaky, takže zo skuseností viem že sa ani toho auta neboja!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3587 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Poľovník a jeho kondícia
Je to tak, neraz som mal auto postavené za posedom, kde som čakal na líšky a bežne sa mi stalo, ze líška išla povedla auta a vôbec si ho nevšímala. Možno je to tým, že bývam v Bratislave a líšky sú na zvýšený pohyb aut a ľudí viac flegmatické. Nie že by nemali svoje bystré inštinkty a plachosť to pri nejakom podozrivom zvuku ihneď zdrhajú

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3599 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovník a jeho kondícia
Na čo sú nám posedy, keď máme vysokozdvižné vozíky ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3618 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Poľovník a jeho kondícia
ja si myslim ze najlepsia polovacka je posliedka ako postriezka,a ta kondicka je len na samotnom polovnikovy ci si ju vylepsi alebo nie.poznam takych co radsej idu na posed ako sa prejst.najlepsia kondicka sa asi nazbiera na jeleniej ruji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3675 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Poľovník a jeho kondícia
Súhlasím-+ v poslednej dobe sa nedá ísť bez auta ani naWC(pardon)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3797 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Poľovník a jeho kondícia
ja auto nemam takze vsade chodim peso a terazime poriadne nabaleny.Lebo ked pridem pod posed tak sa najprv preobleciem a tak mozem sediet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30456 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Poľovník a jeho kondícia
No ja sa musím priznať, že s tou mojou kondičkou to ide dolu kopcom. POvedal by som, že práve poľovačky a psy ma udržiavajú v ake takej forme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30534 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovník a jeho kondícia

Ale len načrieť trošku do svedomia každému z nás.
<br/>načri do svojej budúcnosti, na následky športu a ,,drsného,, pobytu v prírode, snáď ťa napadnú aj iné myšlienky.
<br/>Odmietam: ----Takto sa oblúkom vraciam k tým starým kultúram (napr. Slovania) a k mýtu dobrý lovec = silný lovec. Ono je to na pár rokov, a potom čo, chlapče? Ale fandím ti;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 395 návštevníkov a žiadni členovia on-line