IGMAN

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23379 od lubo
IGMAN bolo vytvorené lubo
Má niekto prakt. skúsenosti s týmto strelivom, prípadne balistické tabuľky , ja som skúšal v kal. 7,62 x54R, javí sa ako veľmi razantná strela, zatiaľ som ulovil lanštiaka , horšia boko šikmá rana , strela rozbila v spodnej časti niekoľko rebier, pokračovala priestrelom na lopatku, prestrelila a rozlámala píštalu tesne pod klbom , strela je slabšej konštrukcie niečo podobné ako SB , plášť sa oddelil od jadra ale boli tesne pri sebe pod kožou . Presnosť nie je úchvatná, na 100 m o niečo slabšia ako SB .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34733 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému IGMAN
Dobrý deň, nemáte náhodou s týmto strelivom nejakú skúsenosť?? Strelivo je ináč vyrábané v Bosne a Hercegovine, a je ešte aj o polovicu lacnejšie ako český SaB. Niekde som počul, že je to ako české strelivo, čo sa týka aj rozptylu aj tvrdosti gule. Takže vás by som poprosil o nejaké bližšie informácie, pokiaľ s ním máte nejaké skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34762 od lubo
Odpoveď od lubo na tému IGMAN
používam ho v 7,62x54R,čo sa týka presnosti o niečo menej presné ako SB,konštrukcia strely je mäkká , ale jadro drží lepšie s plášťom ako SB, strelil som s tým pár kusov diviakov
<br/>a vysokú , lanštiak na 45 m, rostrelené srdce odskočil na 15 m, nebola zasiahnutá lopatka, mierne šikmá strela, lanštiak 40 m stredná komora odbehol do 35 m, obdobný kus asi rovnaká vzdialenosť, môj dojem,je že kus odbieha na kratšie ako zo SB ale výrazný rozdiel vo farbení, farbý menej ako SB, tiež čo sa týka priestrelu, tela slabšie ako SB , podbiehanie diviny asi rovnaké

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38328 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému IGMAN
Ja som si zobral nedávno od kamaráta 2 škatule na prefúknutie hlavne. Mám doma OPu vz.54, na 100m 3rany sa mi vošli do 5,-Sk mince, my sme čumeli ako blbci, neviem čo sa stalo ale v tej flinte to ide sakra dobre a také podradné strelivo. V 8x57 je to už horšie, lieta to na 8-10cm to boli 12,7g a strielal som aj ľahšie tak to isté, kamarátovi ich v .243Win trhá alebo praská nábojnica pri dne. Zatiaľ som s tým nič nestrelil, bojím sa, radšej dám prebiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38364 od steyr
Odpoveď od steyr na tému IGMAN
Zo 7,62x54 mám mám nimi strelené 2 ks vysokej a 1 diviaka. Neoslnili, podlievajú ako české SB. ´Vybúcham a dovtedy zoženiem Maďarov, s tými som bol najspokojnejší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39137 od blesk
Odpoveď od blesk na tému IGMAN
Nedávno som kúpil rosslera 8x57 na spoločne do lesa , pretože si prebíjam náboje kúpil som si na nábojnice strelivo igman 12,7 , pušku som nastrelil s meoptou 7x50 na náboje SB sierra 220 gr rozptyl cca 3 cm , igmany som nastrelil na kolimátor na 50 m . Po čase som prehohil meoptu a skúsil strieľať na 100 m držala rozptyl a tak som len zo srandy buchol 3 ks igmany a na počudovanie išli rovnako na 100 m ako sierry 220 gr8o a aj rozptyl bol cca
<br/> 3 cm . Takže za tie peniaze a že som to kúpil len tak na vybúchanie ma presnosťou prekvapili . Iná vec je že zasierajú pušku hnusným prachom a čistím ju 5 x tak dlho ako keď používam vihtavuori alebo accrate ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39146 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému IGMAN
Maju aj v 8x57JS Igmany tak malu dierku od zapalky,ze sa do nej nevlezie standartny vyrazaci trn RCBS matrice?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39264 od blesk
Odpoveď od blesk na tému IGMAN
Neviem lebo som ešte nemal čas sa na nich pozrieť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49991 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému IGMAN
Zdravim Pani!
<br/>Je medzi Vami polovnik kto uz strelil daco so strelivom
<br/>IGMAN z bosnie hercegoviny??? hocijaky kaliber a gramaz.
<br/>cisto len skusenosti pripadne dajake fotky by ste vedeli
<br/>poslat alebo pichnut na net???
<br/>Ja mam 7x64 11.2gramove poloplaste.
<br/>Dakujem!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50016 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému IGMAN
ja som ich mal v .308 11,7gSP a musím povedať je to slabé strelivo. strelil som s tým čiernú (lanštiak) do hlavy a odbehol tak 5m keď som ho rozobral tak strela akurát prerazila kosť, ale strela mala ideálny tvar hríbika. potom som len na strelnicu vybehol a skúsil som do tel. zoznamu streliť a výsledok šokujúci 8o zostal v prvom zozname tak že ho ledva prerazil, ale musím dodať strela mala idealný tvar aj v zozname.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50028 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému IGMAN
do akeho zoznamu a na aku vzdialenost si strielal???
<br/>Ja som mal srnciu v pondelok ale kamarat
<br/>hovoril ze srnciu neriesi, takze som nemohol odskusat
<br/>toto strelivo na zivom exeplari. pochodene a rozryte
<br/>tam bolo dost, ale videl som len srnciu...
<br/>neva aj to je zazitok.
<br/>ked budem mat moznost si to odskusam na
<br/>zvazky novin. mam ich dost na tych 100m a uvidime.
<br/>ale co sa tyka sellieriek co som dostal k puske
<br/>z toho vypadava olovo a plast ostalo na povrchu valu
<br/>kde mame suchy piesok. Igmany som nenasiel
<br/>za rovnakych podmienok...
<br/>LaL Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50039 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému IGMAN
Do strarých telefónných zoznamov a som to nechal troška aj vo vode navlhnúť a bolo to na 100m a ako som spomenul ledva prešiel cez prvý zoznam, ja som sným strielal aj na srnciu a tam to bolo pomerne dobrý ale značne trhal a znehodnocoval tú zver a tú som strielal na 80m ale spraviil priestrel len zo značnými škodami na tele zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50043 od maty
Odpoveď od maty na tému IGMAN
skúšal si do tých zoznamov aj iné strelivo, od iných výrobcov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50045 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému IGMAN
ja som dnes odskušal PP-PRVÍ PARTIZÁN 7x64 11.2 SP na tulavej mačke...vzdialenost okolo 100m ,je to podobné strelivo asi ako INGMAN...kupil som to na škodnu,krabica 395sk...po viac násobnom nabíjaní sa otlačila špička a nebola sumerná,tak som to zahrotil pilníkom aspon bude lepšia airodinamika....učinok bol ten že vstrel som skoro nenašiel a výstrel bol priemeru 7cm...i na tak malom odpore sa dokázal projektil otvorit....na líšky fungoval v pohode i s originál tupo zakončenou strelou,ale v porovnaní s Českým strelivom je to o poznanie slabšie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50047 od Akela
Odpoveď od Akela na tému IGMAN
Pozrel si sa po streľbe do hlavne? Väčší hnoj som v laufe nemal. To Igman je protiva Partizanu King.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50050 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému IGMAN
partizany som nestrielal, ale pri nastrelovani som vystrelil
<br/>par SB tak som videl dajaku spinu v laufe, ale po igmanoch
<br/>to bolo cistejsie. vystrelil som 16ks a v pohode hlaven!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50058 od Akela
Odpoveď od Akela na tému IGMAN
Igman sa dá, ale kto má Partizan, nech ho radšej hodí svokre do pece. Je toľko dobrého streliva aj v strednej cenovej hladine ako Norma, Sako, Federal, tak nechápem prečo tieto druhy, síce napokon aj ja som podľahol v minulosti a kúpil som do 223 partizan že na terč, zabudnite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50065 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému IGMAN
nazdar...ved práve preto som ich odkladal...lebo zasrali celu hlaven,a to nie iba prachom ale i oterom z projektilu...ale ked po čase pustíš pár bežných tak sa to stratí;)ono asi zlákala tá cena a teraz to potroške už len pomínat...inak suhlasím s Tebou,človek sa učí na vlastných chybách...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50076 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému IGMAN
Igman je dcérskov spoločnostou Prveho Partizana, A je to pravda Prvi partizan je tiež slabé strelivo, ale strely majú dostatocne pekný tvar , len ako som už spomenul je nešetrná ku zvery aj s takov malov energiov a čo sa týka presných zásahov Prvri Partizan aj Igman nie sú na tom najlepšie strašne ho hádže a niekedy sú aj 20cm rozdiely medzi jednov a druhov strelov a to do všetkého smeru , Ale čo sa týka Prvi partizan Match 168grain sú na 100m terčovnicovú strelu ideálne aj cenovo výhodne.
<br/>K tým zoznamom Maty áno skúšal som viacero striel a najhoršie z toho vyšiel SB 180grain SP strašne sa rozkladala strela, je to pomerne silná strela ,len tie účinky aj na zvery sú devastujúce(môj názor). Najlepšie vyšiel z toho Federal 180grain SP strela ideálný tvar aj pomerne celystvá. A zo škúšaných nábojov som najviac spokojný s Winchester Supreme Balistic Silver Tip 168grain je to cenovo veľmi nevýhodné ale na zver je veľmi vynikajúci aj šetrný. Pred nedávnom som ho kúpil aj odskúšal na čiernej a s výsledkom som bol viac než spokojný.Len tá cena 8o rabička 60euro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50077 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému IGMAN
S tým &quot;hnojom&quot; v hlavni má Akela pravdu. Značné mnostvo splodín zostane v hlavni aj od jedného aj druhého najlepšie je na tom s týmto Norma :) tam skoro žiadné splodiny nezostanú

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 207 návštevníkov a žiadni členovia on-line