7mm rem.mag.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15711 od ludis
7mm rem.mag. bolo vytvorené ludis
co říkáte na tuto ráži?jen by mě zajímalo jak se chová a zda nepoškozuje zvěřinu dík.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15716 od mildo
Odpoveď od mildo na tému 7mm rem.mag.
ja neviem, ale brat videl co to robilo s danielkami ked si podnikatelia prisli zastrielat do obory....:[
<br/>niektore podlialo este aj na riti po zasahu na lopatku.....
<br/>
<br/>mozno iny druh streliva, mozno ma niekto ine skusenosti.
<br/>
<br/>podla mna je to ako ist s 30-06 na srnciu, da ja to ale predsa prisilne a zbytocne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15743 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7mm rem.mag.
To co tam bolo za blaznov.!!!!Otec ma tento kaliber 6r. a ja 5r.Este ani raz sa nam nepodarilo rozbit ulovenu zver.Hovorim aj o srncej.Inak kope to menej ako 30-06.
<br/>Plati vsetko ako aj u inych kalibrov.Pokoj pri strelbe,strelivo,znalost zbrane a streliva a uložit ranu.Kamos ulovil jelenicu kal.7x57 a to by si videl co je to podliata zverina.Pravda pravduca-Nielen tento kal. ale ziadny nepatri do ruk poplasenemu strelcovi.Inak je to kal ako takmer kazdy iny.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15747 od miros
Odpoveď od miros na tému 7mm rem.mag.
Bubi chces povedat ze je to bez podliatin aj na mensiu vzdialenost povedzme 50-80 M ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15752 od texedo
Odpoveď od texedo na tému 7mm rem.mag.
Tiez vlastnim teno kaliber /aj ked preferujem pomalsie a menej vykonne kal./ a mozem potvrdit ze neposkodzuje divinu ani extemne ,, nepodlieva&quot; akurat jedna nevyhoda, ze zver väcsinov neznaci zasah.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15759 od miros
Odpoveď od miros na tému 7mm rem.mag.
Taxedo mne zver po tomto tiez neznacila lebo ostala na nastrele ale nehovorte ze je to bez podliatin je to kaliber na dlhsie trate 200m+ podlieva viac menej kazda raz ono je to vsetko o presnom zasahu ze

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15762 od navi
Odpoveď od navi na tému 7mm rem.mag.
Bubi, čo to máš za flintu ? mám Sprg. ZKK 600 a strieľal som aj 7mm rem. mag. z jednoranovej Blaserky /nie mojej/, ale že by to kopalo menej ?- tak to teda nie .
<br/>Líška/skusmo/ na cca 180 m -strelivo RWS poloplášť/typ strely už presne nepamätám/- dostala na hrudník,roztrhlo ju na dva kusy, jelenica na 100 m-lopatka na mraky, rebrá podliate. Máš asi viac skúseností.Ja som mal možnosť posúdiť účinok len na týchto dvoch úlovkoch./Je to na naše pomery také malé delo.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15764 od navi
Odpoveď od navi na tému 7mm rem.mag.
Bubi - ospravedlňujem sa ,s tým kalibrom som sa zbrechal , išlo o 300Win. mag. :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15765 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7mm rem.mag.
To sa stava.Kamos ako mlady cerstvy polovnik si hned kupil 300Win.Mag.,lebo mu niekto povedal,že je to najlepsi kaliber.Iste aj s tym sa da pekne polovat ale velmi uvazlivo..Dostrelil lanstiaka tak,že ho po chrbtici rozdelil na 2 polovice.Po dlžke myslim.Ale ta 7cka fakt nekope nejako drasticky.Mam pocit akoby ju bolo viac pocut ako citit v pleci.Strielam 9,7 Scirocco Norma.To sa nema kedy ani rozlozit.A k divine je to setrne.Par naozaj peknych zazitkov mi uz dopriala.Hlavne strelba na daleko stojaceho diviaka.Na to vlastne je tento kal. ako stvoreny.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15766 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7mm rem.mag.
Presne na komoru umiestneny nazor. Je to o uloženi rany.Ale pri ziadnom kal.nemožes byt poplaseny.Aj ked po 1vy krat sme boli vsetci.Kto nebol co len trochu nervozny tak klame.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15771 od dvorky010
Odpoveď od dvorky010 na tému 7mm rem.mag.
Tú líšku si nechcel na trofej resp. pre kožušinu,inak by si ju z takého presného kalibru mohol na tú vzdialenosť kľudne trafiť na hlavu, ( 180 m je ONV),teda ak je na nej aj dobrá optika co tento kaliber už vyžaduje. Osobne som videl ulovené líšky z rôznych kalibrov guľovníc a každú roztrhlo,pokiaľ nebola použitá celoplášťová strela.7 mm Rem.mag.mám 5 rokov a som s ňou spokojný.Dosť záleží na výbere streliva,ja používam výhradne RWS, všetky tri druhy aké vyrábajú do tohto kal. a sú super, vyskúšal som aj iné strelivo ale to je na dlhšie.Žiadna zbraň ťa nekopne keď ti sedí, si trochu vystrieľaný a nebojíš sa rany. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15772 od dvorky010
Odpoveď od dvorky010 na tému 7mm rem.mag.
Miros,dobre si to napísal stotožňujem sa s tebou na 100%.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15782 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 7mm rem.mag.
v Kettner maju perfektnu vec za 49.90 EURO tlmiaca patka v kozenom puzdre ktoru nasadite na kazdu pazbu lebo maju 3 velkosti a dobre to aj vyzera a tlmi to perfektne spatny naraz kazdeho kalibru vyrobca americky PACHMAYR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15801 od navi
Odpoveď od navi na tému 7mm rem.mag.
dvorky010 ,zmýlil som sa s tým kalibrom7mm rem. mag./ a popísal som výsledok po kal. 300 Win.Mag.-no- mýliť sa je vraj ľudské/len nech to nie je často/ - už som sa aj ospravedlnil.Čo sa týka toho kopania-súhlasím s Tebou ,že to závisí od viacerých faktorov,ale tá 300WM pri energii E0= 5030J a E100=4056J /RWS Kegelspitz 10,69g/ naozaj kopeéé:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15802 od miros
Odpoveď od miros na tému 7mm rem.mag.
U Ketnera zozenes origos bodku tejto znacky je ich niekolko druhou su rozdelene podla pouzitia kamos ma gecko na gul. dvojaku 8x75 a v pazbe este ortu. valec ked som to skusal tak som ostal cumet jak tela hornet kopol viac ako toto delo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26364 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7mm rem.mag.
Pre mika:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26368 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7mm rem.mag.
Čo to bol za výrobok v tej 300tovke? Ja mám skúsenosť v Mannlicher a ten kope určite menej ako 30-06 v ZKK. Závisí veľmi od značky a celkového prevedenia zbrane. Tiež som mal voči nej rešpekt, ale či z ruky alebo posedu žiadny problém. Má ju syn.
<br/>Kamoš kúpil Sako v 7mmremmag a VIE strieľať, veľmi si ju chváli a strieľa obyčajný Federal soft point, za 560 Sk takmer všetko v ohni. A diviaky aj viac ako 200m. Podľa mňa je to dobrý kaliber. Poľujeme spolu, takže divinu skrvaví, tak ako aj ostatné kalibre - to závisí od veľa faktorov. Stalo sa, že takmer nebola poškodená a bola aj na sračku, ale častejšie je to v normále.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26373 od texedo
Odpoveď od texedo na tému 7mm rem.mag.
basky, miko to aj tak necita. podla mna tu zamerne otvara temy aby to bolo neprehladne a chce odtialto stiahnut ludi na svoju stranku:x:x:x:x ale mozno sa mylim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26379 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7mm rem.mag.
Ešte k tej 300vke - veľmi kopali CZ v prevedení Medium, preto ich aj bolo toľko po inzerátoch - naopak v prevedení /ťažkom/ magnum sa strieľa z nich v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26462 od Castor
Odpoveď od Castor na tému 7mm rem.mag.
Ako sa sprava SAUER-ka 300WM?...ma niekto skusenost?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.135 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 237 návštevníkov a žiadni členovia on-line