Skúsenosti s plemenom Patterdale terier

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15073 od Marceliusko
Skúsenosti s plemenom Patterdale terier bolo vytvorené Marceliusko
:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15074 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
Zdravim Marceliusko, na tuto temu som sa viac krat rozpraval s panom Kascakom, ktrory ako tvrdi on, priniesol toto plemeno ako prvy na Slovensko konkretne to bola sucka z Prahy. Neskor si priniesol aj dalsie jedince a absolvoval s nimi skusky, ktore mozu absolbovat teriere. A nakoniec sa mu ich podarilo aj uchovit. Takze asi tak... Pocul som aj ja, ze to nie je uznane plemeno a ze krajina povodu odkial to plemeno pochadza ani neplanuje dat navrh na uznanie standartu nakolko je to vylucne pracovne plememeno. Vacsina pracovnych plemien po uznani sa za dost rychly cas stala modnymi nakolko sa s nimi mohli absolbovat vystavy. On mi to vyvratil a tvrdil, ze nie je u nas s tymto problem. Nechcem robit tomu plemenu reklamu, ale na skuskach si vedu celkom dobre, kvalitny nos, velmi dobra hlasitost a co sa tyka ostrosti..... Na spolocnej polovacke okolo mna prebehol statny kanec a ked som sa lepsie zahladel, tak som zistil, ze na chrbte si niesol jedneho patterdalika:D Staci si pozriet vysledky z BL , kde sa patterdale umiestnuju na poprednych miestach. Zhrniem to, kvalitne plemeno( aspon co som videl) a zo skuskami nie su problemy( aspon co viem ja).
<br/>PS: Bordere su pre mna aj tak najlepsie:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15077 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
S bežnými skúškami pre Patterdalov nebýva problém, môžu spravidla absolvovať skúšky s ostatnými plemenami terrierov. Horšie to už môže byť na vyšších podujatiach ako sú memoriály, alebo medzinárodné podujatia. Môjho kamaráta neprihlásili na jedno nemenované medzinárodné podujatie s Patterdalom, z čoho bol dosť rozčarovaný. Takže asi tak. Čo sa práce týka musím povedať že je jedno veľmi vydarené plemeno, ale hlavne všetko závisí od konkrétneho jedinca a vodiča ako u všetkých ostatných plemien.
<br/>Inak aj pre mňa je Border naj.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15238 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
Kedze je tu samostatna tema o patteroch, napisem svoj nazor sem. Chcel som uz pred tym reagovat v teme o polovnickych casopisoch. Takze, v kynologickej prilohe vyborneho casopisu Myslivost je v poradni dotaz na pattera, konkretne ci moze byt zapisany v evidencii pre polovny revir. Odpoved bola jednoznacna a rozsirena aj o odpoved na skrytu otazku ci moze patter absolvovat skusky z vykonu. Citujem: &quot;Patterdale terier nie je plemenom uznanym FCI a k skuskam nemoze byt pripusteny; pokial taketo skusky absolvoval, musi byt potvrdenie o vykonani skusky vydane usporiadatelom prehlasene za neplatne...&quot; Kedze ani nase predpisy nepripustaju na skuskach plemena neuznane FCI, je tu obdobna situacia a plati to, co ja v suvislosti s pattermi tvrdim uz aspon 3 roky - na skusky nepustit!!! To, ze to rozhodcovia nerobia, je podla mna v rozpore so skusobnymi poriadkami SPZ, je to chyba rozhodcov a mali by za to niest zodpovednost, lebo je to neznalost skusobnych poriadkov!
<br/>A teraz sa do mna pustite.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15239 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
A este, videl som na skuskach patterov viac, ale iba jeden bol vyborny brlohar a iba jeden, nie ten isty, bol vyborny ako duric. Ostatne velmi priemerne az slabe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15242 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
pytliak a preco sa to tak deje ?! suhlasim s tebou vo vsetkom co si napisal . a zas sa dostaneme k tomu ze ten je kamarad toho a toho a tak teda pusti jeho psa na skusky a preco by si nemohol a bla bla bla . za chvilu pride sused od vedla a povie tak to uz aj moj orech moze ist na skusky sak ani on nie je uznany FCI . potom kde mame nejake pravidla , niekto ich dodrzuje niekto vobec . :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15244 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
Prepáč, ale myslím si že Tvoje názory ohľadne Pattov sú minimnálne jednostranné, neobjektívne a zaujaté. Videl som ich už zopár pri práci a minimálne na nore sú perfektní. Neviem odkiaľ máš, že ich absolvované skúšky nie sú platné a nemožno ich pripustiť ku skúškam. Ak keď sa nejedná o plemeno uznané FCI, jedná sa o plemeno a nie o bastarda, tak ich netreba dávať do jedného vreca s nimi! To že FCI neuzná plemeno za plemeno, noznamená ešte že plemenom nie je, resp, že je bastardom.Uznané nie je preto, lebo krajina pôvodu o to ani nežiada. Ak sa niekomu Patt páči, tak nevidím dôvod preto, aby ho nechoval resp. aby ho nemohol viesť na skúškach z výkonu alebo aby s ním nemohol dosiahnuť poľovnú upotrebiteľnosť. Veď takto by sme ochudobnili len sami seba. Komu sa páči, ten bude chovať komu nie tak ten jednoducho chovať nebude. Veď nie sme 100 rokov za opicami. Treba byť trošku otvorený aj novým veciam. Inak by sme tu stále poľovali lukmi, alebo v lepšom prípade predovkami atď. A to asi nechceme.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15245 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
Platí to aj pre Jara.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15246 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
Z oficialneho skusobneho poriadku: Ods. 4 Na jednotlivých druhoch skúšok sa môžu zúčastniť psy príslušných poľovných plemien, ktorým je umožnené ten - ktorý druh skúšok absolvovať. Zoznam psov poľovných plemien a druhy skúšok poľovnej upotrebiteľnosti, ktoré môžu absolvovať, je uvedený v tabuľke č. 2, no a ked si precitas tabulku c. 2 a najdes tam pattera, tak rad uznam svoj omyl.
<br/>
<br/>Psy, prijaté na skúšky, musia byť:
<br/>a) registrované v uznaných plemenných knihách FCI... a asi tazko najdes v nejakej plemennej knihe plemeno neuznane FCI. Aj ked slovo &quot;registrovane&quot; by mohlo viest aj k nazoru, ze nemusi byt v plemennej knihe, ale len v registri plemien neuznanych FCI. Ale to je otazka pre osoby opravnene robit oficialny vyklad skusobnych poriadkov.
<br/>Medzi nami, mam doma knihu, kde je uvedenych viac ako 1000 &quot;plemien&quot; psov, tak to uz by na skusky naozaj mohol prist ktokolvek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15247 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
No keď si potom pozrieš zoznam plemien ktoré môžu absolvovať skúšky poľovnej upotrebiteľnosti ako sú-
<br/>West high. white terrier, Skye terrier, Silky terrier a mnohé iné na tomto zozname tak potom z objektívneho hľadiska je Patt myslím si po pracovnej stránke na úplne inej úrovni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15250 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
Poacher tu nejde o nic ine ako len o to dodrziavat nejake pravidla , mne vobec nevadi ze take ci onake plemeno robi skusky - len sa na to pozri z hladiska ze si niekto povie sak ani pater nie je uznane plemeno preco nemoze robit teda moje plemeno take a take skusky . ide o to mat rovnaky meter . proti plemenu ako takemu nic nemam . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15252 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
no pridam aj svoj nazor, obaja mate kusok pravdy, pytliak sa drzi presneho vykladu poriadku, to ze ma poriadok svoje slabe miesta je vec druha. patter je vynikajuci brlohar, mal som ich moznost vidiet v praxi aj na skuskach, na medzinarodkach ich bolo super viac, resp. ich percnt. uspesnost bola najvyssia spomedzi vsetkych viac pocetnych plemien, co sa tyka durenia, videl som viacero pattov a len jeden bol spickovy.
<br/>patt je pracant ako ako takeho by sme ho mali brat a regule FCI v tomto nedodrziavat, FCI neurobila nic dobre pre prac. psov skor naopak.
<br/>patt je plemeno velmi stare, chovane specialne na brlohovanie, nie je to duric, uz sa viac krat stalo, ze patt uprednostnil dieru pred diviakom, ich vyhoda je v tom, ze neodbiehaju a neutekaju. ako u kazdeho plemena si treba vybrat dobru stanicu.
<br/>je to plemeno viac ako 100r stare, ktore podla istych pramenov ma v sebe bull terierov - tym vsak su myslene pitbuly, ktore svoje meno ziskali az v USA, v GB sa tak oznacovali prac.psy na zapasy- ak sa clovek pozrie na patta vyzera ako maly pit, ma aj velmi podobne vlastnosti. miestni chovatelia potrebovali psa schopneho porazit supera, ktory bol casto vacsi, nebral ohlady na zranenia, bol bez udrzbovy. je mylne ho povazovat za fell terriera, to je ako tvrdit ze welsh je lakeland.
<br/>ak sa ti toto plemeno paci, tak si ho kup, je to pracant, uz tu bol spomenuty vyborny chovatel, spomeniem este par dalsich, MVDR. Hodova, pan Viazanko a vyborny psy su aj zo stanice Kaicul alebo si treba doviest nieco napriklad z Hurricane stanice, treba vsak pocitat so sumou okolo 700eur a ani dostatocna hotovost neznamena, ze Vam pes bude predany, majitelia si velmi uzkostlivo vyberaju odberatelov.
<br/>patt je dobra volba aj ked nie vsetci so mnou budu suhlasit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15254 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
sak preto je tolko plemien aby si kazdy vybral to co mu pasuje no nie chlapi ?!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15258 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
Matulkoh, vo vacsine s tebou suhlasim. Patter je naozaj vynikajuci material s ktorym sa da pracovat. Samozrejme, clovek ktory sa v kynologii nevyzna, nemoze cakat, ze ten pes bude robit vsetko sam od seba. Nesuhlasim vsak s tym, kde spominas, ze FCI skodi tomu plemenu. Ja si myslim, ze pokial by sa to plemeno uznalo, hned by sa nasli spekulanti, ktory by s tym zacali chodit po vystavach, skusky by porobili len papierovo a z toho psa by si spravili len zdroj penazi. Aspon za ten cas, pokial by sa trh nepresitil a tie psy by zacali stracat na hodnote. Takym ludom v zivote nebudem hovorit chovatelia. Ved aj napriek neuznaniu plemena v FCI sa drzi po pracovnej stranke na pomerne vysokej urovni. Ked chces psa cisto na pracu, tak ta nemusi zaujimat, ci s nim pojdes na skusky alebo nie. Ved nalejme si ciste vino, skusky uz stracaju na &quot;kvalite&quot; a nie je to nic viac ako uz spomenuta formalita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15268 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
nerozmeli sme sa ja tvrdim ze fci skodi vsetkym pracovnym psom, patter vdaka bohu je toho usetrenz a dufam, ye aj bude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15282 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
dotaz nemuže u vás patterdal na zkoušky náhodou proto že tam máte registrovaný a né uznaný FCI jako v česku protože on registrovaný je a veden v plemených knihách uznaných FCI je taky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15285 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
v tom s tebou souhlasím když se podívám kam dospěli terieři s výškou a je jedno jaký tak jsem nasra..... protože najít teriéra na norováni který má pod 40 cm jediná světlá vyjímka je borderteiér tam si to slušný chovatelé ještě držej ale už i tam jsou lidi co si vybíraj velký psi aby byli prý univerzální:[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15289 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
nejde ani tak o vysku ako o obvod hrudnika, mohutnost a hlavne ich srdce, schopnost bojovat aj niekolko hodin ak je treba. ja suhlasim aby patti chodili na skusky a aby boli vedeny zdruzeniami ako polovne upotrebitelne psy, je to cista, ustalena rasa, ziadny orech, a do zdruzenia treba psa polovneho nie uznaneho fci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15298 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
Matej skor by to malo byt adresovane na SKJ - totiz naco je napriklad spominany westik ( a dalsie plemena ) uvedeny v brozure od SPZ ktore plemena mozu absolvovat skusky z vykonu . Pater tam uvedeny nie je ako spomenul pytliak a pokial viem aj ty si musel niekolko rokov nazad apelovat na nich tam pridali bedlingtona lebo ti psika nechceli pustat na skusky . takze ani tak nejde o to ci je plemeno uznane FCI skor o to ako sa k tomu postavi SKJ a SPZ .:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15306 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Skúsenosti s plemenom Patterdale terier
kedze viem ako sa spominany zoznam robil tak sa ani necuduje, ja bz som osobne ziadnemu terierovi nebranil robit skusky, nemzslim , rusa, bezsrsteho, tibeta.. my mame westosa, roby pekne stopu, aj hlada na povrchu, mal som ho aj na polovacke a berem ho von, uz nejakeho toho bazanta, zajaca, macku vyhnal, ja by som skor povedal, ze branit psom pristupovat ku skuskam nie je spravne, nemyslim orechov a nepolovnych psov, moj pes je lovec, univerzal akych je pramalo, ma skusok ako maku, maka v reviry, ale ked chcem ist na M vystavu do prac. triedy, mozem ist akurat do ..... potrebujem 4CACe 4CACiby..... a neviem co, dufam, ze pattov to nikdy nepostretne, mali by si urobit vlasne akcie, vlastne skusky, ktore by si potvrdovali, .....
<br/>no nic uz sa motam toto je na dlhu debatu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 391 návštevníkov a žiadni členovia on-line