marenie odstrelu medveďa

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40493 od hoyt
marenie odstrelu medveďa bolo vytvorené hoyt
zdravím všetkých ktorí sa môžu a chcú vyjadriť k problému ktorý som zaevidoval pri povoleniach na odstrel medveďa. naše združenie obdržalo povolenku na odstrel medveďa prikrmovali sme pravidelne a aj medvede chodili pravidelne, evidovali sme tam madvedicu s mladými ako aj niekoľko dospelých jedincov. po obdržaní povolenky ale prestali chodiď medvede z dňa na deň. Táto situácia sa neopakovala len u nás ale aj v ostatných združeniach. vynára sa tu jeden otázka či niekto pripadne nejaká skupina sa nesnaží mariť odstrel medveďa a nepoužíva často propagované spreje a ostatné prípravky na rušenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40503 od lubto
Odpoveď od lubto na tému marenie odstrelu medveďa
Takýto prípad som ešte u nás nezaznamenal, ale neprekvapilo by ma ak v tom majú prsty isté združenia, či lepšie povedané zoskupenia, ktorých členskú základňu tvoria osoby neuplatniteľné a často aj neschopné vykonávať racionálnu činnosť. Viem, že to bude pre vás časovo náročné, ale skúste si situáciu nejako odsledovať a prípadne podniknúť právne kroky, aj keď je takmer nemožné, takýmto ľuďom niečo dokázať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40522 od hoyt
Odpoveď od hoyt na tému marenie odstrelu medveďa
to máš pravdu s dokazovaním takýchto vecí bol a bude stále problém, my sme tem problém vyriešili inak a úspešne. proste na slovensku si určite združenia môžu robiť čo chcú a k tomu ak im náhodou niečo vytkneš tak sa hneď oháňajú zakonmi a podobne. Je to svinstvo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40526 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému marenie odstrelu medveďa
Ani by som sa necudoval pretoze v momente ako je schvaleny odstrel bosonoheho hned dostavaju avizo o odstrele VLKari a spol. aby mohli podniknut patricne protiopatrenia. :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40542 od ZET857
Odpoveď od ZET857 na tému marenie odstrelu medveďa
najprv treba vybaviť povolenky na VLKov,splniť odstrel a potom nam hned bude veselsie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40615 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému marenie odstrelu medveďa
Keby tak vyrušili nejakého 200kg maca niekde v malinčí, alebo lepšie medvedicu s mladými, a dobre by im dala príučku, neviem či by mali chuť rýpať do ochrany medveďov. Kamarát mi hovoril, že niekde na Horehroní, pri kalamite prišli ochranári a začali sa im starať do ťažby smreka, že prečo pília zdravé vysoké smreky ... Hovno tomu rozumejú. Padli tam aj ostrejšie slová, bola skoro vraj aj bitka, ale jeden z tých tupcov sa nechal priviazať o smreka, že keď ho odpília tak aj s ním a má na svedomí ľudský život. Ťažbár sa pousmial, odrezal tenkú lieskovú palicu, a bil toho idiota čo mu dych stačil. Ten vraj reval na celú dolinu. Odviazal ho a odvtedy majú pokoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40618 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému marenie odstrelu medveďa
:D:D:D:D:D:D:D Lieskovica je super vec par x som s nou dostal za zle znamky :P za mladych studentskych cias.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40621 od hoyt
Odpoveď od hoyt na tému marenie odstrelu medveďa
dobre urobil tou lieskovicou. starájú a kecajú do všetkého mne to pripadá ako keby to robili už len s princípu. nech sa prejdu po horách po kalamite a uvidia čo dokázali takýmto postupom v nizskych tatrách nebude smerek. odumiera to pred očami a oni si budú točiť len to svoje. ani ja nie som za to aby sa ťažilo bezhlavo ale proste je to nevyhnutné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40625 od lubto
Odpoveď od lubto na tému marenie odstrelu medveďa
Osbočujem od témy, ale musím... Čo sa týka Nízkych Tatier, tak tie, ak ste ich v poslednej dobe nevideli, odumierajú lesníkom pred očami. Tu musia akékoľvek úvahy proti bezhlavému rúbaniu ísť bokom. Jednoducho treba nekompromisne rúbať všetko suché tam kde je prístup, pretože táto pliaga sa šíri geometrickým radom. Horehronská strana je na zaplakanie, zhoršenie situácie je viditeľné z týždňa na týždeň, ale Liptov je natom oveľa oveľa horšie. Pred troma mesiacmi som bol na hrebeni a do očí sa mi hrnuli slzy, liptovská strana na niektorých miestach pripomína mesačnú krajinu... Za toto ďakujeme našim ochranárom. V tejto situácii by mali byť jednoducho zbavení práv a akékoľvek pripomienky prenechať na 100 % len odborníkom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40687 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému marenie odstrelu medveďa
Na vlas podobny scenar sme zazili aj mi. Az do schvalenia lovu sme mali medvede na krmovisku pravidelne, po vydani povolenia, ako keby utalo.Krmili sme jablkami a obilninami.Chodila len vysoka a diviacia. Bosonohy nie, aj ked v blizkosti vnadidla bol par krat videny.Tiez padla uvaha o mareni lovu. Ale dokazat sa to neda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40786 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému marenie odstrelu medveďa
sa mozem opytat, nevidno tu moj prispevok, preco to je tak?
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40796 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému marenie odstrelu medveďa
Obcas sa to sere s prepacenim a prispevok sa nezjavi. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40831 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému marenie odstrelu medveďa
jaro je to zena mohol si to aj slusnejsie:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40848 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému marenie odstrelu medveďa
sak som napisal ze S prepacenim :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40852 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému marenie odstrelu medveďa
Obavam sa, ze to nebude v tom, ze sa to se... Lebo sa casto stava, ze je v teme napisane 8 novych neprecitanych prispevkov a po otvoreni sa ukazu 4. Mam pocit, ze si tu niekto cenzuruje. A to neplati len pre tuto temu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41034 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému marenie odstrelu medveďa
no, ked tu j etaky problem, nepamatam si celkom presne, co som chcela ale asi ze:
<br/>
<br/>ako sa robi to marenie odstrelu a ci sa to moze, akoze, ci to nie je zakazane.
<br/>
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41215 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému marenie odstrelu medveďa
všetko čo nieje zakazane je dovolene;):liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41226 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému marenie odstrelu medveďa
a je dovolene vnadit medvede alebo to len nie je zakazane?
<br/>
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41242 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému marenie odstrelu medveďa
v pravnej rovine je to uplne jasne: JE TO DOVOLENE, v ostatnych rovinach si bohuzial musi kazdy odpovedat sam. Ja vnadim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41255 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému marenie odstrelu medveďa
a cim sa vnadia medvede? citala som, ze niekto vnadil napr zdochnutou kravou z dediny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 297 návštevníkov a žiadni členovia on-line