Myslivecké zvyky a tradice

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24852 od Indi
Myslivecké zvyky a tradice bolo vytvorené Indi
Vážení kolegové, tyto stránky jsou moc zajímavé a rád se na ně vracím.Rád bych zadal toto téma pro podporu a upevnění zvyků a tradic souvisejících s výkonem práva myslivosti.Bohužel se na těchto stránkách velmi, velmi často vyskytují hrubé prohřešky proti tradicím.Stačí si projít fotogalerii a najdete fota na kterých je i pět hrubých prohřešků najednou.U nás bych na mysliveckých soudech prodělal košili za desetinu toho co vidím tu.Vrcholem je medvěd s posledním hryzem na čelní stránce:o(
<br/>Pište sem místní zvyky a tradice něčím odlišné od těch zažitých,připomeňte zapomenuté, diskutujte, souhlaste, nesouhlaste.................... :):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24856 od body25
Odpoveď od body25 na tému Myslivecké zvyky a tradice
ja suhlasim som pomerne mlady polovnik ale tradycie bi sa mali dodrziavat:liar::x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24861 od johny
Odpoveď od johny na tému Myslivecké zvyky a tradice
Medveď je všežravec s prevahou rastlinnej potravy aj keď je vedený ako šelma. Potom ani diviakovi nepatrí posledný hryz. Pre nás je to posledný prejav úcty k ulovenej zveri. Ale nabudúce mu strčím do tlamy rezeň. V myslivosti ste medveďa v živote nevideli, my v poľovníctve ich máme požehnane. Vrchol dosahuj inde a nie tu. A okrem toho, táto téma tu už existuje, tak sa neprehrešuj proti pravidlám fóra. Keby si namietal, že som to fotil a nevšimol si zavretý záver na strelcovej zbrani, skloním sa, lebo je to pravda ... Ale posledný hryz - posledný prejav úcty ku kráľovi našich lesov - medveďovi patrí, či je to prehrešok proti tradíciám, alebo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24862 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Myslivecké zvyky a tradice
indi, jedného prehrešku si sa dopustil práve sám. ak chceš vedieť prečo nahliadni www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...le=post&topic=63[/]TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24864 od johny
Odpoveď od johny na tému Myslivecké zvyky a tradice
A ešte by som si dovolil citovať z Encyklopédie poľovníctva (Červený, Hell, Slamečka a kolektív) strana 49, kapitola Poľovnícke tradície - pravidlo č.5: Náležité zaobchádzanie s ulovenou zverou patrí k základným povinnostiam poľovníka. Zoradenie zveri po každom pohone a výrad po skončení poľovačky je nielen praktickou prehliadkou ulovenej zveri, ale ale aj poctou zveri, malá slávnosť na pekne upravenom mieste (výradisku) s úlovkami vyrovnanými v rade a ležiacimi na pravom boku. Raticová aj [r] všetka ostatná veľká zver[/r] sa musí ihneď vyvrhnúť a [r]do papule sa jej vkladá olistená vetvička, tzv. posledný hryz[/r] a vtákom, napríklad hlucháňovi, sa takisto do zobáka vkladá vetvička, tzv. posledný zob. Veľkej zveri sa vkladá vetvička aj do rany. TAK NEVIEM O ČOM BÁSNIŒ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24868 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Myslivecké zvyky a tradice
Plne suhlasim s johnym aj ked som nikdy medveda uloveneho nevidel ale myslim ze posledny hryz a zalomok na miesto vstrelu sa ma davat aj jemu ved to je pocta ulovenej zveri!!!
<br/>Kazdy polovnik sa to ucil na kurze pred skuskami a poniektory stastlivci si aj vybrali otazku otom,takze ak toto nevies alebo otom vobec pochybujes mal by si dobrovolne vratit polovny listok a ist znova na kurz a skusky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24870 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Myslivecké zvyky a tradice
nechci se už dohadovat jestli se šelmám na slovensku má dávat poslední hryz nebo ne akorát tady se můžete kouknout jak to je v česku
<br/> fotoalba.centrum.cz/~$9329433~d499513ffc1099e30ff5546821b81d35/original.php?pid=8178931&amp;psize=2[/]zde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24887 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Myslivecké zvyky a tradice
Ako bez hesla ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24889 od LEON

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24890 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Myslivecké zvyky a tradice
Úlomky se dávají po úspěšném lovu veškeré spárkaté zvěře obojího pohlaví, ze zvěře pernaté po ulovení tetřeva, tetřívka; jeřábka, divokého krocana, bažanta královského, dále za medvěda, vlka, rysa, divokou kočku, jezevce a lišku. Některá zvěř zde vyjmenovaná je však hájena...............Tot psáno v myslivecké encyklopedii 2004

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24892 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Myslivecké zvyky a tradice
lenze otazka je: selmy (spec. medved) a posledny hryz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24896 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Myslivecké zvyky a tradice
medved by mal dostavat tzv posledny zakus najlepsie nejaka noha( alebo iny ud ) clena zoskupenia VLK alebo inej kvazi ochranarskej skupiny :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24901 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Myslivecké zvyky a tradice
Jendo já jsem to sem dal protože tam je jasně napsáno že šelmám se poslední hryz unás nedává. A tu encyklopedii máme asi stejnou napsal jí J.Červený a kolektiv a podle mě to je zvláštně okopírovaný PENZUM myslivosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24903 od johny
Odpoveď od johny na tému Myslivecké zvyky a tradice
Aká ostatná veľká zver okrem raticovej u nás žije? Čo asi autori mysleli? Prečítaj si ešte raz citát z Encyklopédie poľovníctva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24910 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Myslivecké zvyky a tradice
preco taky konfrontacny ton, hned ako si to zverejnil tak som to pozeral a povedal som si &quot;Pekne to spravili, vsetka cest&quot;, ked som to pozeral stvrty krat tak nejake chybicky som ponachadzal, ale urcite to ani len nezhorsilo ten dobry pocit. Trocha ma dostalo ako si vyprskol na indiho ... Ty citujes jeden zdroj, ja som si dnes presiel viac zdrojov a je to 7:3 pre medved bez posledneho hryzu. Osobne som videl uloveneho medveda len v amerike a to nebudem rozvadzat. Rad si precitam vsetky stanoviska

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24911 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Myslivecké zvyky a tradice
Tuším že tam medved je ve výčtu zvěře které se dává poslední hryz..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24912 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Myslivecké zvyky a tradice
jsem vystřelil trochen bokem, omlouvám se:-o:-o:-o:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24930 od Indi
Odpoveď od Indi na tému Myslivecké zvyky a tradice
Johny:koukám že jsem ti šlápl na kuří oko:o)Nechápu tvůj tón a formu:o(
<br/>To že někdo loví v lukrativnější honitbě, než jiný přeci není argument pro to aby lovci(nepouužiji záměrně slovo myslivci) chodili v maskáčích jako benderovci, na ramenou měli simonova, úlomky si cpali na špatnou stranu klobouka, nazývaly je zálomky, podávali je pravou rukou a dělali další bambiliardu hovadin.Tak změň tón a nevztahuj vše na sebe.Nikdo ti neupírá krásnou trofej a jistě lepší lovecké vyžití, jen tu fotku to prostě kazí.Stále se domnívám že toto forum, je fórem slušných lidí stejně jako Česká myslivost.cz.
<br/>F.Špatný(19stol.),J.V.Černý(19st.),Rozmara,Dyk,Komárek, Mykula, Javůrek Ti všichni se &quot;domnívají&quot; že šelmám se poslední hryz nedává.
<br/>Medvěd je šelma.Na čemž se patrně shodnem.
<br/>Citát je samozřejmě v pořádku jen jsi jej patrně nedočetl až do konce, také tam jistě najdeš že: &quot;šelmám se poslední hryz nedává&quot;!
<br/>Pevně věřím tomu, že ani Tvoji autoři toto neopoměli uvést.
<br/>Vlkovi bys jej dal také?
<br/>Jezevec, kuna a liška jsou také všežravci i těm bys jej dal?
<br/>ps:neotevřený závěr je jen tvuj problém s manipulací se zbraní.
<br/>Jinak ti přeji LOVU ZDAR! k pěknému úlovku.
<br/>
<br/>Blistiku:To je právě to o čem píši.Co pokládáš a jakým směrem na kterou zvěř.Čím označíš před dosledem nástřel?Buďto to řekneš dobře no a nebo špatně jako ty a pak vidíš že je tato otázka stále aktuální.Za ten zálomek mam u tebe panáka a všici co si to přečtou:]:]:]
<br/>Vše v dobrém.
<br/>
<br/>Jsem rád, že ač jsem si nevšiml zapadlého tématu, tak se nám diskuze pěkně rozjela
<br/>:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24933 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Myslivecké zvyky a tradice
Musim zastat Johnyho,lebo takej trofeji ako je medved urcite by som posledny hryz dal.A s tym zaverom mas pravdu,ale nikto nieje bez chyb.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24943 od majod
Odpoveď od majod na tému Myslivecké zvyky a tradice
Milý český priatelu u nas sa medvedovi,jazvecovi ,vlkovi posledný hryz dáva a dávať sa bude.Ked chceš kritizovať otvor si myslivosť ,ktorukolvek a pozri si skupinove fotografie vasich polovníckych spoločností a budeš presvedčený o tom ,že su to skrachovane brigády BSP až ti tento termín ,s našich spoločných dejín niečo hovorí.Ja rád chodím po prirode v camo oblečení ,čo takým myslivcom ako ty zrejme bohovsky leží v žaludku,na druhej strane chodim v polovnickom obleku aj na návštevy ,alebo trebars na stavanie mája.Som na to hrdý,že patrim do cechu polovníckeho . Takže prestan rýpať,poštuduj trochu čo je demokracia a tolerancia.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.109 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 607 návštevníkov a žiadni členovia on-line