Nitra 2005

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1133 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Nitra 2005
Veru tak. Dozvedel som sa napr., že orgánmi ochrany prírody sú krajské organizácie SPZ, že srnka je manželkou jeleňa a výrad je keď poľovníka vyradia z PZ pre neplnenie povinností. Máš pravdu, že sa to dá zvládnuť ľavou zadnou, napriek tomu sú adepti, ktorí na skúškach nevedia vymenovať druhy poľovných plemien psov (stavače...)podľa účelu ich používania a na záchrannú otázku, povedzte z poľovníckej kynológie to čo viete, povie, že je to druh filmového umenia, čo sa zaoberá poľovníctvom. Je to fakt veľká sranda- alebo je to skôr na zaplakanie. Ja sa nato pozerám tak, že od malička som sa motal okolo poľovníkov, vždy som chcel byť poľovníkom a vedomosti sa na mňa lepili akosi sami, takže som sa ani moc učiť nemusel. Problém je v tom, že mnohí chcú byť poľovníkmi lebo to patrí k bontónu, lebo to chce tatko alebo tatko už kúpil revír, tak je to treba využiť. K tomu ešte zákon čo komercionalizuje poľovníctvo a som presvedčení, že sme posledná generácia p o ľ o v n í k o v. To čo príde po nás, nedokážem si to ani odhadnúť. Aj preto si myslím, že je treba byť zásadový a náročný pri skúškach a v odôvodnených prípadoch je treba vydolovať tie vedomosti spolu s tým adeptom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1134 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Nitra 2005
Akela, verím, že nie všetci skúšobný komisári sú na tej úrovni ako to naznačuješ. ľudia sme rôzni. Pre mňa zadarmo pijatika, obed atď. neznamenajú nič. Mám tisíc koreňov hrozna, takže keď by som chcel, mohol by som sa vo víne kúpať. Pokiaľ niekto ide na služobnú cestu má nárok na zabezpečenie stravy zo zákona- zabezpečiť to má ten, kto na tej služobnej ceste záujem. Tá narážka na tie dievky? No ako chlapi vieme, že je to aktuálne, keď to chcú obe strany. Kto je potom navine? Ten ktorý upláca alebo ten kto prijíma? Máš pravdu stáva sa, že sú aj adeptky ale za našu komisiu môžem povedať, že sme k nim galantní ako gentlemani. A tých cca. 600 Sk za zabitú sobotu je mizerná pláca. Robiť to môže len ten, kto to chápe aj inakšie. Pritom nehovorím, že tvoje skúsenosti nevychádzajú zo života. Treba tých ľudí pomenovať, napísať na ústredie SPZ. Budú musieť snimi niečo urobiť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1138 od michal
Odpoveď od michal na tému Nitra 2005
anonimné testy by nic neriesili, ak ta chce niekto podržať, prípadne vybavit ti to, stací mu povedat číslo testu a dopíse sa len potrebný pocet bodov, prípadne neoznacené otázky oznacit pri opravovaní. Ona ani anonymita nie je taká anonymná. A stou skusobnou dobou, nez by absolventi mohli poziadat o clenstvo som to asi dobre nepochopil, pretože aj v súčasnosti máme inštitút čakateľa na členstvo, ktorý automaticky neznamená členstvo riadne a slúži na získanie praktických skúseností z oblasti výkonu práva poľovníctva. Ak by to bolo tak, ako si top peredstavuješ, nič by sa tým nedosiahlo, pretože absolventi by nemali potom kde skúsenosti nadobudnúť, akurát by mali nútenú a nechcenú pauzu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1139 od michal
Odpoveď od michal na tému Nitra 2005
mas pravdu, aspon si uzijes kopec "srandy". Ja zo svojou povahou by som na to nervy asi nemal...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.050 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 212 návštevníkov a žiadni členovia on-line