Retrívre v našej poľovnej praxi

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1036 od DKo
Dovolím si tvrdiť, že i naše (slovenské) retrívre podobne ako retrívre v iných krajinách si zaslúžia osobitné miesto mezdi loveckými psami a teda i osobité skúšobné poriadky, ktoré by vychádzali zo súčasných sliedičských, ale zároveň prihliadali na špecifické vlastnosti retrívrov. Retrívre sú zaradené medzi poľovné plemená a určite im len prospeje, ak medzi nimi i ostanú, ale retrívre nie sú vyslovene iba loveckými psami a dalo by sa povedať, že sú všetstranejšie ako ich najbližší kolegovia - sliediče.
<br/>I na týchto stránkach som si všimol, že retrívre majú pred sebou ešte dlhú púť, kým si nájdu pevné miesto v povedomí našich poľovníkov. Mali by tvoriť osobitú skupinu, podobne ako farbiare, duriče, stavače, a nesplývať s &quot;pravovernými&quot; sliedičmi. Autorov týchto stránok si dovolím upozorniť, že existuje 6 plemien retrívrov, okrem spomínaných LR, GR, FCR a CHBR ešte CCR (kučeravý retríver) a NSDTR (retríver z Nového Škótska - kanadský retríver). Nemecký prepeličiar medzi retrívre nepatrí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1045 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Retrívre v našej poľovnej praxi
Ako majitelovi Zlateho retrivera mi je tiez velmi cudne, preco som ho snad v zivote so ziadnym polovnikom nevidel. Jeden polovnik od nas zakladajuci chovnu stanicu pre Slovenskych kopovov, ho chce kupit &quot;pre svoju manzelku&quot;. Vidi ma totiz &quot;kazdy druhy den&quot; a velmi sa mu moj pes zapacil. Ak ho kupi, mozno &quot;svitne retriverom na lepsie casy&quot; v nasom regione. Vacsina polovnikov asi ani netusi o co prichadza, ak si to aspon raz s retriverom nevyskusali. Ako pise DKo, chovatel Zlatych retriverov, chovna stanica Bella Aurea ,ich všetsrannost je je neuveritelna a vo vode sotva najdu konkurenciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1046 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Retrívre v našej poľovnej praxi
Chcel som tam dat priamy web, aby ste to nemuseli hladat cez google.
<br/>Tak spravne: goret.ahoj.sk/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1047 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Retrívre v našej poľovnej praxi
Na juznom Slovensku ich na polovanie vyuziva dost polovnikov . Hlavne tam kde sa poluje na kacice a husi na dunaji a dunajskych ramenach .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1048 od Vladimir
Odpoveď od Vladimir na tému Retrívre v našej poľovnej praxi
No aspon ze tak. Ale DKo pise o univerzalnosti. Je tu niekto na fore, kto pouzival prakticky retrivera aj na ine veci, ako &quot;prinasanie kaciek z vody&quot;? Resp. na ine, ako je retriver urceny? Mne sa ten moj javi, ze vy zvladol vsetko. Len dufam, ze sa nikdy nedozvie, ze existuju psy v rukach polovnikov a ze mozu robit to, co on zasadne nesmie a co by zrejme velmi rad robil. To mi potom neopusti. Ale zas sa volne vybeha viac ako 99% psov a vsetky prilahle lesne luky moze rozryt do sytosti a vychytat vsetky hrabose na Hornej Orave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.043 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 225 návštevníkov a žiadni členovia on-line