Dokedy ešte?

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2843 od tibo
Dokedy ešte? bolo vytvorené tibo
Reagujem na posledný článok TAKIHO.-pravidelne po žatve je aj u nás vidieť koľaje po trénnych autách,tento jav sa opäť opakuje ked nastanú holomrazi-po takých nájazdoch chýba vždy zopár kusov srnčej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2845 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Dokedy ešte?
Tibo, ako je na tom Vaša poľovnícka stráž?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2857 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Dokedy ešte?
Polujem s Tibom v jednom revíri a viem o našej polovnej stráži že je na tom dosť mizerne. istý čas sme mali problém s pytliakmi ktorý od roztopaše strielali kačice a aby toho nebolo malo skusili či padne aj labuť a padla. upovedomil som polovnú stráž starý pánko prišiel pozrel chlapcom do auta videl vzduchuvku a odišiel preč. ale nespoliehal som na neho volal som aj políciu prisli ale to už chlapci mali pušky v zeline tak sa policajti otočili a šli preč. nedalo nám to a hľadali sme čo sa chlapcom podarilo uloviť a našli sme kačicu s brokom v hlave volal som naspäť policajtov ale asi by mali veľa práce keďže sme mali aj dôkaz tak neprišli. toľko k polovnej stráži.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2859 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Dokedy ešte?
Moje skúsenosti s poľovnou strážou sú absolútne negatívne. Možno boli u nás vybraní nesprávni ľudia. Kto vlastne kontroluje poľovnú stráž?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2861 od johny
Odpoveď od johny na tému Dokedy ešte?
U nás je asi najdôležitejšie, že poľovná stráž neplatí 300,- Sk pri obnovovaní poľ. lístka ... činnosť žiadna, ale našťastie v našom revíri zatiaľ problémy s pytliactvom nie sú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2863 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Dokedy ešte?
Co k tomu dodat, treba sa dad tym zamysliet.. inak polovnicku straz navrhuje PZ resp PS. Menuje ju Ob LU, ktory ju aj odvolava, resp. ruší. Takze polovnicka straz sa zodpoveda PS alebo PZ , ktore ju navrhlo a rovnako aj ObLU , ktory ju ustanovuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2869 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Dokedy ešte?
Tento prípad je jasný trestný čin pytliactva. Každý policajt je povinný prijať oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu. Ak to odmietne porušuje zákon. Niekedy je treba pomôcť policajtom odcitovať o aký trestný čin sa jedná a podľa akého paragrafu. Keď vidia, že druhá strana ovláda paragrafy pracujú svižnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2875 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Dokedy ešte?
Chcem sa spýtať ako je to zo stavmi zajacov vo vašich revíroch. U nás v Bratislavskom kraji mám pocit že zajac sa stáva pomaly ohrozeným druhom. Ešte na jar a v lete nejaký ušiaci pobehujú po poliach. Ale po žatve a najmä v septembri - októbri je vidieť výrazný pokles početnosti zajaca. Pamätám si že pred cca 30-rokmi poľovníci po poľovačke odvážali ulovené zajace na traktorových vlečkách. Toľko ich bolo.
<br/>V čom vidíte príčiny dnešného stavu.
<br/>Inak koľaje po terénnych autách krížom cez polia sú vidieť všade. Pytliactvo je na Slovensku národným športom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2881 od johny
Odpoveď od johny na tému Dokedy ešte?
Baikal odkial si ked mas pofotene Paliesky a Sankt Hubert ale polovacky z dolniakov???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2886 od johny
Odpoveď od johny na tému Dokedy ešte?
U nas na Liptove sa stavy zajacov v poslednych rokoch zdvihli. Toho roku je ich asi najviac za posledne desatrocia. Sokoliri, ktori tu boli lovit lisky sa vyjadrili, ze je ich tu 100 krat viac ako na dolniakoch. U nas sa vsak nepouzivaju jedy a uhynuteho zaja alebo lisku som nikdy nenasiel, ani dravca. Aj stavy mysiakov a sov riadne stupli. Mysiaky su na kazdom poli a len co sa zotmi lietaju sovy okolo posedov skoro na dotyk. My vsak zajace nestrielame, lebo ich nemame v plane lovu, ale su tu aj riadne kusy. A tlmime lisky, odhadujem ze tento rok sme na nasich 2650 ha strelili okolo 30 lisok (ja som strelil 11).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2887 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Dokedy ešte?
Stavy zajacov podľa mojich pozorovaní u nás v Poiplí za posledných 8 rokov postupne stúpajú. Hlavný dôvod podľa mňa je nedostatok financií na postreky poľnohospodárov a to že vôbec na ne nepoľujeme. Občas ich z posedu vidím skutočne hodne aspoň od oka. Mám stavača a pri prechádzke ich bežne vystavuje. Poľovačku na ne však vidím v ďalekej budúcnosti ak vôbec k tomu príde. Bažantov máme požehnane. Na tie robíme len jednu spoločnú poľovačku, takú sviatočnú, aby sme sa zasmiali a výbúchali ohromné množstvá streliva do neba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2892 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Dokedy ešte?
Johny ak si pozries moj profil, tak zistis odkial som :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2894 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Dokedy ešte?
Ja som vsak z tých policajtov mal dojem že boli kamaráti s pytliakmi alebo ich nejakým spôsobom presvedčili že oni nič zlé nerobia. ale je to divné lebo som volal 158 ale žial nepomohlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2895 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Dokedy ešte?
Dokedy este ? Nuz dotedy pokial pytliaci nezacnu safarit v reviroch papalasov/Simon,Majsky.../ ale to sa asi tak skoro nestane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6671 od kopa
Odpoveď od kopa na tému Dokedy ešte?
Osem rokov späť nahlásil kolega z vlastného mobilu na 158 ŠPZ auta z ktorého bolo vystrelené na zver. Kým sa vrátil z revíru, práve toto auto stálo pred jeho domom a jeho posádka mu patrične (naštastie len verbálne) vysvetlila, aby sa staral hlavne o svoje zdravie a zdravie svojej rodiny. Dnes je to už našťastie iné. Po obdobnej situácii policajti nekompronisne obsadili prístupove cesty do doliny a auto aj s jeleňom chytili. Mládenci z DS si robili za bieleho dňa nadhánku v Stražovských Vrchoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6674 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Dokedy ešte?
To je dobrá správa, že policajti rýchlo a úspešne zareagovali.
<br/>Dôležité ale je, či páchatelia budú aj potrestaní. To sa ale asi nedozvieme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6688 od johny
Odpoveď od johny na tému Dokedy ešte?
Kopa prosim ta ozvi sa mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo redaktorovi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Rad by som s tebou pohovoril ohľadom regionálneho spravodaja. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 251 návštevníkov a žiadni členovia on-line