Albinizmus divých kačíc

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4193 od schill
Albinizmus divých kačíc bolo vytvorené schill
Na jar minulého roku ma sused - rybár upozornil, že na štrkoveckom jazere v Bratislave sa vyskytujú divé kačice, ktoré sú z časti biele. Šiel som sa tam pozrieť a skutočne ich tam bolo viacero. Skutočne to boli divé kačice a nie domáce (kde by sa tu vzali), lebo malé kačičky bili sfarbenie žlto-čierne a zobáky čierne a nie oranžové ako domáce, staršie boli farby sivej, miestami skoro biele. Veľmi dobre lietali. Aký je váš názor, príp. názor odborníkov na toto. Jedná sa o krížence s domácou kačicou, alebo albinizmus.
<br/>Mám aj niekoľko fotografií, ktoré som vtedy urobil, môžem ich sem uverejniť ak je o ne záujem. Na jar si kačičky opäť pozriem čo sa s nimi stalo. Otázka teraz ječo s nimi. Nechať ich ďalej sa rozmnožovať a nech si príproda poradí, alebo má zasihnúť človek.
<br/>Pri tejto príležitosti som na moje prekvapenie na tomto jazere zbadal aj korytnačky, ktoré sa tu vyhrievali na vyvrátených pňoch. Bolo ich asi 8 kusov od maličkých až poveľkosť do 25 cm. Aj tie mám vyfotené. Som zvedavý či prežijú túto tuhu zimu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4216 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Albinizmus divých kačíc
V Nitre pod pešou lavičkou cez rieku sa takéto krížence vyskytujú viac rokov.Sú to úlety
<br/>od rôznych šľachtiteľov a výskumníkov.Je to aj ukážka práce samozvaných ochranárov
<br/>ktorí vypúšťali z farmových chovov kde čo,samozrejme bez kontroly.Následky si odnesie
<br/>predovšetkím príroda.Kačice neškodia no problém bude Tchor norok,Psík a Mýval!
<br/>Albinizmus sa dá dokázať hádam len porovnaním DNA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4220 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Albinizmus divých kačíc
Tibo, šľachtitelia a chovatelia väčšinou nemajú so skutočnou ochranou prírody nič spoločné. Aj norka a medvedíka čistotného vypustili do prírody chovatelia a nie ochranári. Práve ochranári (aj ochranári poľovníci) nemajú záujem na šírení nepôvodných druhov v našej prírode. A napr. bažant je tiež nepôvodný druh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4225 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Albinizmus divých kačíc
Zkožušinových fariem povypúšťali tieto zvieratá presne takí istí ľudia akí pília teras posedy-nezodpovední!
<br/>nazdar bažant nie je tzv.škodná!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4230 od schill
Odpoveď od schill na tému Albinizmus divých kačíc
Kolegovia poľovníci, prosím vyjadrite sa k téme. Máte aj vy poznatky o albinizme poľovných vtákov, napr. bažantov, husí a podobne. 4o hovoríte na tie korytnačky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4231 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Albinizmus divých kačíc
Albinizmus sa v prírode vyskytuje u mnohých druhov vtákov. Naposledy som videl napr, čiastočne bieleho drozda. Tieto netypicky sfarbené jedince si často vyberajú dravce za svoju korisť. Myslím si, že premnoženie albinizmom postihnutých jedincov nehrozí.
<br/>Čo sa týka korytnačiek, záleží či to bola korytnačka močiarna (na Šrkoveckom jazere dosť nepravdepodobné) alebo korytnačka písmenková, ktorú u nás vypúšťajú do prírody nezodpovedný chovatelia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4232 od schill
Odpoveď od schill na tému Albinizmus divých kačíc
To vypúšťanie som predpokladal, ale v takom počte sa už museli rozmnožovať tu. Otázne je ťo im urobí táto zima.
<br/>Zdá sa, že i tie kačice sa už rozmnožujú, lebo tam boli aj maličké aj dospelé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4248 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Albinizmus divých kačíc
Kačice (volali ich divošky)lietajú po revíroch už velmy dlho,ak si pozornejšie pozrieš
<br/>kačky na výradoch určite najdeš jedince ktoré majú genetické,dedičné znaky krížencov.
<br/>Je to staré verejné tajomstvo už vyše25 rokov--práca výskumníkov a samozvaných
<br/>ochranárov,ale to tu už bolo.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 841 návštevníkov a žiadni členovia on-line