vase skusenosti a pohlad na plemeno patterdale terrier

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4858 od vjedator
INCREDIBLE-HARDWORKERS! Dúfam, že neurobíme tú istú chybu, ako Češi a neochudobníme sa o toto pracovné plemeno. Bola by to veľká škoda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4860 od matulkoh
presne tak, okamzite by malo byt zaradene u nas medzi polovne upotrebitelne plemena s povinnou skuskou z BL a ja by som doporucil aj nejaku povrchovu kde bude odskusana hlasitost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4861 od vjedator
Toto plemeno asi na gauči neskončí!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4868 od matulkoh
ak nechcu kupovat novy gauc:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4874 od perdix
Pánové nemyslím si, že nemožnost skládání zkoušek patterdale terierů, je v ČR naše chyba. Dali jsme pouze v zákoně jasné mantinely a do těch bohužel několik plemen nezapadá.
<br/>Proč nehledáte chybu v zemi původu, která nemá absolutní snahu nechat toto plemeno uznat FCI???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4875 od vjedator
Cieľom chovateľov Patterdalov, je len pracovný výkon. To znamená, že jeho uznanie FCI by vyžadovalo posudzovanie na výstavách, čomu sa chcú jeho chovatelia vyhnúť, aby nedošlo k zprzneniu jeho pracovných vlastností ako u ostatných plemien..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4876 od vjedator
Myslím, že práve to znenie zákona využila(zneužila) určitá skupina ľudí obávajúca sa(oprávnene) konkurencie tohto plemena v ČR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4877 od matulkoh
rozpraval som s nimi, anglicania s.... na FCI ich organizacie su starsie, oni maju psov prre seba a vystavovat si ich mozu ostatny ich nezaujima, kazda krajina kde je velky pocet predstavitelov urciteho plemena mozu poziadat FCI o ich uznanie prostrednictvom svojho najvyssieho zastupcu u FCI. anglicania si nechcu nechat po..... dalsie cisto pracovne plemeno, vsak sa pozri ako si vazime ich pracu, co robime s ostatnymi plemenami, bedlington cisto pracovne plemeno, dnes su vo vacsine z nich napudrovane b......, welsh co je vlastne black and tan, parson a jack russell dnes dojicka penazi lebo stence su za 1000eur, foxovia, myslis ze to chcu aj s patterdalom?
<br/>u vas je to aj tak jedno vsak vase brloharky stoja za ..... tak isto aj duricske skusky, tie urobim aj s civavou, ked si chodite k nam robit aj skusky uchovnite si u nas aj pattosov. vsak to su psy na spinavu robotu, ozajstny pracanti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4878 od matulkoh
dufam ze som ta neurazil, to skor patri tym vasim byrokratom a ochranarom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4885 od Jaro
matulkoh , mozno si ho neurazil ale napadol si vsetkych co maju u nich urobene skusky a dal si im najavo ze vsetci ich psy co nerobili skusky na slovensku stoja za houby . nebudem sa motat okolo brloharok to nie je moja parketa ale SD maju tie iste az na oplotok . je pravda ze je to o nicom . ale vacsina z nich trenuje na ostro . to ze maju doma blbcov ochranarov a pisalkov za to nemozu a tie psi su podla mna na takej urovni ako si ich majitelia urobia . Sam si pisal ako sa posudzuje tam a tam ( na slovensku ) ked si spominal psa ktory bol o nicom v oplotku a zrazu skoncil v I.cene. Ja poznam dost ludi co maju durice , brblu na oplotok na skuskach ze nie je na kontakt ale trenuju na ostro .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4887 od perdix
Mě tímto neurazíš, naše zkušební řády odpovídají platným zákonům o ochraně zvířat - otázka druhá je, že to není třeba ku prospěchu. Krom toho, jak píše Jaro, jediný rozdíl u SD je ochota na černou a myslím, že s čivavou by jsi měl asi problém, protože náročnost je zkoušek je vysoká. Zkoušky z norování si lidé dělají i tady, ale účastní se i klubových akcí, kde se noruje i &quot;jinak&quot; - chápeš.
<br/>To, že se jezdí na zkoušky k vám je prázdný argument. Vždycky se jezdilo na zkoušky i do jiných států - zvlášť, když jsou ty zkoušky více ceněny. Ale to není důležité.
<br/>Co se týče původního tématu, tak pokud angličani ser.. na FCI, tak mají ve spoustě zemí tito psi oficiálně smůlu, protože je většinou vyžadováno uznání plemene. A aby to tak brzy nebylo i u vás, že bude umožněno skládat zkoušky pouze uznaným plemenům.
<br/>Argument, že se někdo bát konkurence s tímto plemen je hloupost. Vím, jak probíhalo vypracování a schvalování našeho nového zákona, takže je to mimo mísu.
<br/>Na druhou stranu je i u nás spousta nadšenců, kteří mají patterdaly jen kvůli výkonu bez toho, že by ty psy chtěli vodit na zkouškách to už je na rozhodnutí každého. Potom ale nechápu lidi, co si u nás patta koupí a pak teprve začnou nadávat, jak nemůžou nic dělat atd..
<br/>Ale nic ve zlém, podle mě práce těchto psů trošku přeceňována a myslím, že se dají rovnocenně zastoupit jinými plemeny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4893 od LEON
perdix když víš kdo byl jako poradce u schvalováni zakona tak to napiš taky napiš jaká plemena chová kdyby tahle blbost že národní plemena kterým ČMKU vystavuje průkaz původu nesměla skládat zkoušky byla v zákoně dřív tak je dnes Český fousek už jen na fotkách

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4909 od matulkoh
vsak som tam napisal ze je to skor pre ochranarov, psy maju super, na par akciach to bolo vidiet, ale dokedy? kolko ludi ma kde trenovat? a treba povedat ze ak maju skusky u nas tak to napisu hrubym a velkym, inac si myslim, ze kynologiu maju na vacsej urovni. ale do kedy s touto legislativou, vsak aj ja mam psa z ciech.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4934 od Jaro
sam vies ze kazda legislativa sa da obist , ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18032 od matulkoh
tema

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18042 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému vase skusenosti a pohlad na plemeno patterdale terrier
Znám kluka který s patíkama noruje a nemůže si to vynachválit.Prý je to ještě ostřejší než jagoš..Já mám svojí štajeračku a za patíka bych jí neměnil:)):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18064 od matulkoh
ja mam 13mes psika a kamos skoro 2 rocneho, boli sme potrenovat a to co borci predviedli, nam skoro vyrazilo dych, ano su velmi tvrdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18073 od PoloVlad
mozete mi poradit neaku www stranku, kde by som sa o tomto plemene mohol dozvediet viac. v atlase psov som o tomto plemene nasiel malo, respektivne nic. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18095 od matulkoh

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18097 od PoloVlad
neviem co tym chcel autor povedat - alebo co je to za stranku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.059 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 850 návštevníkov a žiadni členovia on-line