Málo známe druhy fauny - tchor stepný

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5400 od kobec
Rád by som sa Vás opýtal na Vase skúsenosti / pozorovania / zazitky s tymto druhom cicavca (tchorom stepnym, Putorius eversmanni). V súčasnosti patrí medzi pomerne vzácne a ostrovkovite rozšírené druhy - aspoň podľa mojich skúseností. Žije vo Vašom poľovnom revíry - resp. žil tam aspoň v nedávnej minulosti? Dá sa uvažovať o poklese jeho stavov?
<br/>Ďakujem, príjemný deň, Kobec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5409 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Málo známe druhy fauny - tchor stepný
Tam kde nie je syseľ , chrček ,králik ,tam nieje ani tchor.Vďaka zmenám v technológií
<br/>a aplikácií toxických látok v poľnohospodárstve (v nehoráznych množstvách) .Ja považujem tchora stepného za kriticky ohrozeného!!!
<br/>Dávno možno 8-10 rokov som stepného tchora nevidel až do vlaňajšieho roka.Po trovení
<br/>myší mi psík vyštekal v burine zúboženého mladšieho jedinca.Bol v takom stave že sa ho ani pes nedotkol.(inak 30 sekundova záležitosť)
<br/>Kuna skalná postupne vytláča aj Tchora Tmavého,putorius putorius.
<br/>veľa zdaru

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5456 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Málo známe druhy fauny - tchor stepný
Vdaka Tibovi za reakciu - vystihol to. Skutocne - podla nasich - ochranarskych ;) zisteni a pozorovani patri tento druh k vyrazne ohrozenym druhom nasej fauny. Ubytok syslov a kralikov urobil svoje... Ak si este Tibo najde cas, bolo by vyborne, ak by svoje pozorovanie lokalizoval. Ja poznam tento druh najma z Podunajskej niziny, z blizkeho okolia Bratislavy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5733 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Málo známe druhy fauny - tchor stepný
Prepáč Kobec ale písal som to sem kvoli tchorovi a nie ochranárom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 664 návštevníkov a žiadni členovia on-line