Srnčie zhody

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11395 od radis
Srnčie zhody bolo vytvorené radis
Kde ich hľadať??? Mohli by ste poradiť? Je to omnoho náročnejšie ako hľadať jelenie zhody....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11396 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Srnčie zhody
No to je.Ja osobne som ešte srnčí zhod nenašiel, ale pochodil som značnú časť revíru. Najčastejšie však zvyknú na okrajoch lúk a v krovynách kde majú lehovyská. Na to aby si našiel niečo musíš v podstate dobre poznať svoj revír a pohyb srnčej zvery v ňom a mnoho pevnej vôle. To byť hlavný predpoklad úspechu.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11605 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Srnčie zhody
v životě jsem našel 2 srnčí zhozy. jeden v lednu u krmelce. zhoz srnce ročka-vidláka. a druhý uprostřed louky koncem prosince-silný šesterák. jinak buď to nemám štěstí nebo ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11614 od roman123
Odpoveď od roman123 na tému Srnčie zhody
nasiel niekto teraz niekedy srnci zhod

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11620 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Srnčie zhody
ja som nasiel paru z rocneho vidlaka v mociari najskor som nasiel jeden a potom sme piati hladali druhy asi 20 minut a nic a ked som uz isel naspet tak som ho zbadal zatlaceny v blate niekto nan musel skocit to bolo v aprili a jeden uz stary som nasiel ked som si upravoval miesto kde som chcel sedet som ho zobral do ruky ako patyk a chcel zahodit ja si mysim ze najst srnci zhod je viac menej nahoda ale fakt to potesi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11621 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Srnčie zhody
Taky to tak vidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11644 od roman123
Odpoveď od roman123 na tému Srnčie zhody
a nasiel si ho teraz v oktobry

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11646 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Srnčie zhody
ano v oktobri ale pred dvoma rokmi:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11651 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Srnčie zhody
ja som nasiel ale celeho aj s lebkou a kostami tiez tam lezal asi dva roky....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11653 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Srnčie zhody
u nas v reviri sa ovela castejsie najde cely (uhynuty) ako zhody ale tiez je pravda ze tu toho srncieho niako vela nie je

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31095 od Hlohy
Odpoveď od Hlohy na tému Srnčie zhody
Ja hľadám srnčie zhody počas celého roka ak to dovolí počasie a vegetácia. Najviac sa mi podarilo nájsť počas apríla a mája, ďalej november a marec ak nie je sneh . Prvorade nesmie byť vysoká vegetácia. Čo sa týka lúky alebo lesa tak to je 50:50.
<br/>Na lúkach treba hľadať tám kde má zver ležoviská. To jest vyvyšené miesta, medze, okraje trnk a šipiek, okolo potokov. Z mladších kusov sa dá nájsť na oziminách, repkách alebo trojke malých rozlôch, t.j. nejaké úzke políčka alebo zahumienky.
<br/>V lesoch traba hľadať po okrajoch, kde je nízky podrast, pod smrekami, v borinách ťažšie - podrast je malinčie a veľa ihličia. V listanáčoch je to vec náhody. Œtatisticky silnejšie zhody som našiel v lese, veľa ich bolo z časti zahrabaných!
<br/>Lokalitu treba hľadať tam, kde je dostatok zveri, kde je kľud. Existujú tzv. lapače na zhody, bolo to vyfotené na jednej stránke . Je dobré si tiež vytypovať silnejšieho srnca, ktorému treba predložiť kvalitnú potravu, niečo sladké, a srnec to tam nechá.
<br/>Kolega má vycvičeného psa, ktorý mu hľadá srnčie zhody, ale ja jelenie. Na konte má už niekoľko desiatok. moja zbierka je zobrazená tu vo fotogalérii.
<br/>Veľa šťastia pri hľadaní!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #56934 od jelen96
Odpoveď od jelen96 na tému Srnčie zhody
maš pravdu srnči najst to je náhoda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.058 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 149 návštevníkov a žiadni členovia on-line