Podzimní lov jezevců?

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12697 od mirek
Podzimní lov jezevců? bolo vytvorené mirek
ERAS - túto istú tému len s názvom ,, Jak slovit jezevca ,, si otvoril tu vo Fóre PID dňa 18.11.2006 ! Tak načo otváraš tú istú ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12701 od eras
Odpoveď od eras na tému Podzimní lov jezevců?
Protože chci znát skušenosti některých z vás s lovem jezevců?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12703 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Podzimní lov jezevců?
Ak Ti nik doteraz neodpísal, čakáš zázrak ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12704 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Podzimní lov jezevců?
ERAS - uloviť jazveca môžeš buť náhodou pri čakaní na inú zver napr. v jeseni na kukuričnisku, v dubovej hore pri zbieraní žaľuďov, bukovej hore pri zbieraní bukvice alebo čakaní pri nore, ked vychádza alebo sa ráno vracia. Ja som jazveca ulovil aj večer ked vychádzal z nory aj ráno keď sa vracal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12705 od eras
Odpoveď od eras na tému Podzimní lov jezevců?
mirku ,kdy tak jezevec na večer vychází z hruba z nory ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12706 od BR-RADKO
Odpoveď od BR-RADKO na tému Podzimní lov jezevců?
No Eras , ja som zatial ulovil len jedného jazveca(vid galéria) po viacerích zatial netúžim . Nebolo to jednoduché , lebo jazvec je nočné zvieratko. Avšak aj napriek tomu sa mi ho podarilo vidiet ešte za šera (v septembri o cca 19:00 , v oktobri ráno hned na svitaní). Pozoroval som jeho prechody a pravidelne sledoval stopy na nich(ked to tak v hlave spočítam zaniesol som na jeho prechody asi 15 kg mäsa).Prvý sneh prezradil jeho noru :) to bolo radosti ,avšak nevyhral som :( . . . musím pripomenút , že som bol na stope viacerím jazvecom a nakoniec , tak ako by to malo byt , ulovil som starého jazveca (vek osobne nedokážem odhadnúť ale podľa opotrebovania chrupu ich mal požehnane ;) )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12707 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Podzimní lov jezevců?
ERAS - napíš mi mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a v ňom napíš čo Ťa zaujíma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12708 od eras
Odpoveď od eras na tému Podzimní lov jezevců?
Cau br-radko dratuluju ti k tvojemu úlovku , uz jsem tvojeho jezevca v galerii viděl je opravdu pěkně vypasený. Ja si chodim vám na jezevca sednout k noře, ale většinou nemám štěstí . Nevím právě do kdy čekat , většinou vydržím tak do desáté hodiny. Potřeboval bych právě vědět , kdy tak jezevec vylízá z hruba z nory. Myslivosti zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12709 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Podzimní lov jezevců?
Br - radko neprehnal si to s tým mäsom ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12711 od BR-RADKO
Odpoveď od BR-RADKO na tému Podzimní lov jezevců?
Nie Mirek....naozaj , aj teraz rozbieham druhú etapu , tento krát na líšky včera som naporcoval do tašiek 7 kg mäsa(cca 40% kosti)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12712 od BR-RADKO
Odpoveď od BR-RADKO na tému Podzimní lov jezevců?
Do desáté hodiny 8o ? To som už dávno spal... Pri nore nesed , radšej sa tulaj potichu v okruhu 200 m od nory . A nelov , resp.nestrielaj v noci tj. hodinu pred a hodinu po zapade slnka(poriadne ho nebudeš vidiet).... Chodievaj k nore hodinu pred zotmením a na svitaní.....nenocuj pri nore podla mna je to zbytočné8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12713 od BR-RADKO
Odpoveď od BR-RADKO na tému Podzimní lov jezevců?
Inak skús si v nejakej dobrej knižke nájst niečo o jazvecovi . . . určite sa tam dočítaš aj o nepravom zimnom spánku . . . :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12714 od eras
Odpoveď od eras na tému Podzimní lov jezevců?
br-radko a ty jsi jezevca ulovil ráno?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12715 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Podzimní lov jezevců?
eras - napadlo ta ze ten jazvec tam vobec nebol? mohol chytitit parkrat vietor a nemysli si ze bude na teba cakat si este nepocul ze jazvec nema problem sa prestahovat ?:D
<br/>
<br/>ja som mal u nas dve nory odsledovane v lete a v oboch boli jazvece
<br/>ale jeden fanatik zacal pred odstrelom sedavat nad norami ci su obyvane
<br/>a behom posledneho augustoveho tyzdna sa jazvece vytratili a uz sa neukazali
<br/>
<br/>a este nieco nie je mudrejsie sediet dalej od nory ? co ked nahodou zle trafis a zabehne ti do nory bola by to velka skoda nie ?
<br/> ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12716 od miso
Odpoveď od miso na tému Podzimní lov jezevců?
Ja som svojho jazveca ulovil blízko kukurice, ktorá bola nachystaná pre diviaky. Chodila na ňu aj jazvečia rodina no a raz keď som si išiel sadnúť a počkať na diviaky, mi prišiel pekne za vidna.
<br/>Aj tak si myslím, že 100% fungujúci recept neexistuje. Treba mať kus poľovníckeho šťastia a určite sa aj tebe nejaký pritrafí. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12718 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Podzimní lov jezevců?
Br-Radko - jazvec je všežravec, uvádza to aj literatúra a na doplnenie kamarátov brat robil prácu tu vo Zvolene na Tech. un. ohľadom jazvecov tak robil aj rozbor obsahu žalúdka. Ten bol tvorený prevažne potravou rastlinného pôvodu a v malom množstve živočíšnou. Ja poľujem na južnej časti úpetia Štiavnického pohoria. Jazvece vídavam chodiť do obilia, kukurice, konzumujú napadané ovocie a v jeseni žalude. Samozrejme nepohrdne chrobákami alebo inou živočíšnou potravou. Myslím už len z logického pohľadu, že viac tukových zásob na zimu jazvec získa konzumáciou na tuk bohatou potravou ako keby konzumoval výlučne iba ako ty uvádzaž maso, teda že si vnadil jazveca na mäso. Tiež som nepočul, že by sa jazvece lovili pri kadávere. To vnadilo z mäsa Ti nenevštevovala líška alebo aj kuna ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12724 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Podzimní lov jezevců?
nezabudajte že jazvec ma letne nory a zimne nory nie ale vo všetkých prípadoch je to tak.
<br/>Na jazveca môžeš ak chceš čakať v noci tak na pokosenej kukurici zaručene ti na ňu príde mne v októbri vyšiel namiesto diviaka tak na 20 m ale nestrieľal som lebo som mal len guľovnicu a on bol zrely na broky.
<br/>
<br/>Jedneho som streli za splnu pri nore ale zmrzol som ako kôň.
<br/>sedel som ale 15m hore na skalách nad norou a mal som dobrý vietor. pokiaľ vyšiel z nory trvalo mu to hadam 10 min furt som mu pozeral na hlavu ako vykukuje a počúva či je všetko v poriadku.
<br/>
<br/>A potom rýchlo vybehol von ešte že som nachystanú flintu pretože tak rýchlo fujazdil preč ako čert.
<br/>
<br/>Takže asi tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12739 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Podzimní lov jezevců?
Dvakrát ulovený jazvec..?? 8o:D:D ;) To sa ako dá? ;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12742 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Podzimní lov jezevců?
BASKY - myslené je to tak, že som ulovil jazveca ráno 2.10.2000 keď sa vracal ráno do nory späť. A ďalšieho som ulovil večer 24.10.2005 ked vychádzal z nory. Každý bol ulovený pri inej nore teda ide v každom prípade o iného jazveca. ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12761 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Podzimní lov jezevců?
Ja viem že si to myslel ako dva rozličné úlovky, len so Ťa chcel trochu ´natiahnuť´ a využil som na to príležitosť, že si to napísal ako si to napísal... :P;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 191 návštevníkov a žiadni členovia on-line