strelba potkanov so vzduchovkou - ako sa na to pozerate?

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17356 od papo
dusab, už si videl poľov hospodára, aby sa radil, či môže držať líšky na výcvik psov?
<br/>A je stíhaný! Dám fľašu, ak poznáš, a rozoznáš chránené hlodavce. Takže opatrnosť je namieste! Čo myslíš, môžeš strieľať vrabce, keď ich spomínaš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17370 od raduzs
nie, vrabce nemozem a ani nechcem strielat. to sa nepotrebujem ani pytat. pytam sa VYLUCNE na potkany. nic ine ma nezaujima. ani mysi, aby som si ich nahodou nepoplietol s chranenymi druhmi. potkana rozoznam od ondatry aj od hryzca, navyse, vyskyt ondatier na smetisku bude skor ojedinely, ak vobec nejaky... a nemam na mysli ani potkany pernate, ani potkany s dlhymi usami, ani potkany rysave, ani potkany s parozim. myslim tym obycajne potkany rattus rattus alebo rattus norvegicus. ano, je to smiesna tema, aj mne pripada samozrejme, ze si mozem zastrielat na potkany, ale pytam sa preto, aby som vedel, ako sa na to pozeraju polovnici, pripadne polovna straz alebo ochranari.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17371 od johny
Potkan sa kantri akymkolvek sposobom. pasce, otrava, myslim ze ak dodrzis vsetky pravidla bezpecnosti strelby, nemozes mat nijaky problem. Ale nepokusaj viac ako musis. Vsade sa najdu &quot;dobraci&quot; a &quot;inteligenti&quot; ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17373 od dusab
Ako sa na to pozeraju polovnici a polovna straz? Uplne normalne...
<br/>Druha vec je ochranari....jasne ze by som im nenahlasoval, ze idem strielat potkany...mozem? ....co by Ti asi povedali...&quot;chudacik potkanik...si ho zastrelil...urobil ti nieco? Ty bezcitak jeden...&quot; a to by bolo este dobre keby ostalo len pri tom....
<br/>Takze to je jasne.
<br/>A papovi: To ci stihaju niekoho za to, ze mal doma lisky pre vycvik polovnych psov...to je celkom odlisna zalezitost...tu by som jednoznacne netvrdil, ze je vsetko v poriadku...tu si treba prestudovat zakon poriadne...
<br/>To je z mojej strany vsetko...a podotykam je to moj nazor. Bol by som rad keby sa na tomto fore riesili prispevky k veci a nie kadejake prkotiny (netvrdim ze toto je prkotina) a netahalo sa za kazde pismenko, lebo tu a tu si nemal napisane ze podla zakona a pod......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17375 od raduzs
dobre, dakujem. ako vravim, ze je to smiesna tema, ale opatrnosti nie je nikdy dost. samozrejme, ochranarov z toho radsej vynecham...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17387 od dusab
A ked ti mozem odporucit strielaj len doma....neviem ale tazko by sa vystelovalo polovnikovi co sa tulas po lese so vzduchovkou....no....neviem neviem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17388 od raduzs
nie, nechcem sa tulat po lese so vzduchovkou. pytam sa na smetisko, niekde pri ceste. na nom byt a odtial sa nepohnut.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17393 od kurt
Smetisko, t.j. skládka odpadu (samozrejme legálna), nie je poľovným revírom a každý poľovník vrátane hospodára, poľovnej stráže či kohokoľvek iného si môže akurát tak práškový cukor fúkať. Treba sa len dohodnúť s majiteľom resp. správcom skládky.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17394 od soldat
Ako sa na to pozeraju polovnici a polovna straz? Ja si myslím, že pokial nelovíš potkany v ich revíri, tak im to može byť jedno. Pokial budeš loviť potkany na svojom pozemku, tak ti nikto nič nemôže. Ochranári ti tak isto nič nemôžu, lebo lov potkanov vzduchovkou je to isté, ako lov potkanov do železa alebo iných pascí (t.j. zver ihned zomiera a netrápi sa - samozrejme, ak si dobrý strelec). ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17780 od boom
teraz otazka kolky strielate vrabce?ale uprimne....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17789 od Cilan
ja nie a pravdu poedat som celkom rad ked vidim vrabaca:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17871 od raduzs
prosim vas, nezacinajte s vrabcami. pytal som sa na potkanov. nechcem, aby ma niekto obvinil, ze som pouzil potkanov len ako zamienku, aby som mohol so vzduchovkou strielat aj nieco ine. ja vrabce nestrielam a ani nechcem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17875 od Cilan
my sme ako decka chodili strielat potkany na druzstvo do kravinov , je ich tam naporiadok a za potkanov vyplacali este aj dake peniaze lenze kedze sme boli este fakt deti tak sa nam veru ziadneho nepodarilo dostat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17877 od raduzs
no ja by som si v pohode isiel do kravina zastrielat, ale uz nie som decko, tak neviem, ako by sa tvarili, keby som sa tam zjavil, ze ako chcem snajpovat potkanov...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17879 od Cilan
no asi by to vyzeralo blbo ale verim ze by nebol problem sa na tom dohodnut;)
<br/>a nemal by si ziadny z predtym spominanych problemov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39906 od Rasto27
&gt; Raduzs: Vygooglil som tvoj prispevok, precital cele vlakno a povedal som si, ze by stalo za pokus skusit ta kontaktovat. Podarilo sa ti tvoj zamer zrealizovat ? Ak ano, urcite by som sa rad pridal. Neuviedol si na seba mail, tak ta skusam kontakovat takto. Dakujem za odpoved a zelam pevnu ruku, nech uz strielas na terc ci na potkany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 471 návštevníkov a žiadni členovia on-line