Začala už srnčia ruja (7.7)?

pred 17 rokmi 1 mesiacom #19186 od martin203
Začala už srnčia ruja (7.7)? bolo vytvorené martin203
Myjavska pahorkatina (kopceky medi Malymi a Bielymi karpatami), vcera vecer som sa vracal z posedu v lesnej casti reviru a dorutili sa ku mne a prehnali sa okolo mna dva kusy srncieho, druhy kus sestorak silne supel, prvy kus sa mi v silnom sere nepodarilo precitat, bol som v tom, ze silnejisi srnec prehana mladocha. Dnes rano som pozoroval v polnej casti reviru ako srnec prehana srnu a ta unika v "kruhoch". Srnu som piskat nepocul. Podla mna je tu ruja (7.7.)!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #19188 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
U nás je zatial ticho(Tribeč- Zlatno) skušal som aj zavábiť ale srnček len zdvihol hlavu a pásol sa dalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #19197 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
NAa moravské straně bílých karpat jsem v úterý (3. 7.) viděl srnce jak naháněj srnu v kruzích, ted sice bylo pár chladných dnů ale je to pravda, říje už začala

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #19203 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
Zhruba pred 10 dňami som dva dni po sebe videl v poľnej časti klasické srnčie naháňanie, včera to isté.Aj sŕnčatá som už videl pobiehať samé no väčšina srncov je ešte asi v kľude, sú to asi len prvé príznaky ruje.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #19204 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
Ano je to tak, vcera vecer a dnes rano som sa na to sustredil, precital som 11 srn, 8 stalo so srncatami, 2 ciplenky tiez nic . Zo 6 srncov 5 este ziadna aktivita. V poli bola evidentne v ruji mlada srna (mozno dobra ciplenka), bol s nou na nase podmienky "taky normalny sestorak". No a este 9 kliestov ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #20157 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
Ja neviem asi som to tento rok zaspal, lebo som iba jeden raz videl ako srnec naháňal srnu, tak neviem či už ruja skončila alebo ešte ani nezačala. Viac krát som pozoroval srncov bez srn a som z toho nanič, lebo som sa vždy na srnčiu ruju tešil. Asi som to tento rok zaspal. Ako je to u Vás?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #20160 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
neviem odkial si ale u nás ruja funguje teda aspoň v nedelu ešte fičala. (Okolie Nitry)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #20173 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
Včera aj dnes som videl dohromady aspoň 7 srnčích párov ako sa naháňali na polich - aj v netypickom čase 11.h dopoludnia, aj o 14. ...:x srnčia ruja beží a bude minimálne ešte týždeň, hoci teritoriálne kusy už začínajú pauzovať a k slovu sa dostávajú mladíci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20425 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
Včera sa na mna Diana usmiala na pískanie srnčata priskočila srna a snov aj cca 3r Výradový srnec -8.8.07 Koniec ruje je pre mna každoročne najúspešnejšie obdobie vábenia.Vábeniu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20426 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
presne tak pani ruja je v plnom prude (okolie TO)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #20853 od Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #20873 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
kto vie nieco zo zakulisia, vek, typ lokality ...... ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #20916 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Začala už srnčia ruja (7.7)?
Rozprával som sa s chlapíkom čo bol pri bodovaní - hmotnosť niečo cez 890g len neviem či pred zrážkou alebo po, vek asi 8 rokov, a on hovoril niečo o predbežných 212bodoch CIC... Presný opis lokality neviem, ale že vraj to bolo blízko miestnej autobusovej zastávky..teda nie tej v dedine.. :D Takže trošku rozdielne info ako má Taki..
<br/>Ináč, Taki, objem si myslel v cm3..? alebo uvádzaš hmotnosť ponorenej lebky, čo sa odpočítava../udávaš to v gramoch.../?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.051 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 222 návštevníkov a žiadni členovia on-line