Druhá strana mince!

pred 17 rokmi 2 týždnami #20239 od Kwazovsky
Druhá strana mince! bolo vytvorené Kwazovsky
Tak teraz niečo z druhej strany SPZ. Zakázaný spôsob lovu 7,62x39 alebo hornet, žiadny problém. Zastrelil som jeleňa s hornetom, povedal člen skúšajúcej komisie nových uchádzačov do SPZ. Hodina po zotmení a hodina pred úsvitom mimo spln, žiadny problém jeden sedí od 19.00h do 01.00h a potom ho ako nová smena príde vystriedať kolega od 01.00h do 07.00h aby náhodou niečo nezmeškali. Lampy, no tak to bez toho už ani nie je poľovačka. Augustová poľovačka, čo si videl? Ále nič a ty? Mne sa prišiel obahniť jeden špicer! No a, čo mu bolo, že si nestrieľal, počkám si na september, čo si chuj, špicer je najlepší v auguste, nesmrdí sú výborné klobásy a potom už aspoň kľudnejšie chodíš na poľovačky. Na terénnych autách miesto clony na slnečné lúče visí nočné videnie, to aby svetlá neťahali pohľady. V3S, 5 strelci na korbe a daváj cez pšenicu, kde je zbytok PZ, prišli by ale majú smolu musia byť v práci. Kombajn a dvaja „snipery“ po stranách. Menšie kukuričné pole, obstojí sa a potom už len hádzať petardy do stredu. Nočné videnie, čo si 10 rokov za opicami, jeden telefonát ne miestny vojenský útvar a termokamera so šaržou plk. je na druhý deň k dispozícii. Predať malokalibrovku bez tlmiča je niečo ako pokúsiť sa predať zámok bez kľúča. A prečo poľovačka s tlmičom na guľovnici, no lebo samopal už vyšiel z módy. Menšia poľovačka a bác strelil sa jeleň, no nikto nevie určiť či je chovný, čo si zapísal: „jelen“ ale keď určí hospodár jeho chovnosť tak dopíšem „ica“! Joj mám problém nemáš náhodou výrad srnca III. vekovej triedy, poď ďalej veď od čoho sú kamaráti a vysype na dvor vrece srnčích lebiek so sánkami, po 5 min. hľadania, nebojsa určite niečo nájdeme ešte mám jedno vrece na povale. Nedodrží sa plán odstrelu, čo teraz, na rok nám nepovolia ani to čo sme mali tento rok, nič sa nedá robiť zásoby z povale sa musia oprášiť, jasné že to požičal nemenovaný kamarát! Haha. Bol som v jednom revíri na hosťovačku, samá kosť samá lebka, čo tu robia toľko kosti? ále, my nedohľadávame diviačiu zver pokiaľ nezhasne v ohni alebo +15m. Začiatok sezóny a 85% plánu odstrelu zvery je splnený. Ako? No jedna cesta 1 triedy a zopár iných cez revír urobí svoje, a čo ďalej 70 litrov pre urbársku spoločnosť na 15 členov PZ je kus veľa, nepáči sa ti dáme revír inému. No pán hospodár čo spravíme pre záchranu PZ? Zákon ide stranou jedna jelenica a 3 ks diviačej čo ostali to nezachránia, jednoducho musia hosťovačky na jelene fakčiť naďalej. 4 ks jelenej, 10 ks diviačej a 5 ks srnčej je plán jedeného združenia a skutočný odstrel 13 ks jelenej, 80 ks diviačej a 15 ks srnčej, ak na rok bude tam zasadená kukurica tak znova a keď lucerka tak to klesne o 2/3. Jednoducho aj toto je SPZ či sa to niekomu páči alebo nie. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20240 od eros
Odpoveď od eros na tému Druhá strana mince!
99% nas co citame tuto stranku nie je svätých, za tie roky sa kde-čo prihodilo, toto je ale trosku aj na mňa moc ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20241 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Druhá strana mince!
Kwakovsky-si uplny basnik-len tento druh spisovatelov obycajne rozumel tomu co napisali-no a sem tam sa nasiejl nejaky jednotlivec co im to uznal!:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20243 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Druhá strana mince!
Žiaľbohu musím s Kwazovskym súhlasiť (som len začínajúci poľovník ) ale už som sa s tým stretol .(nočná optika ,svetlá, tlmiče a hornety ba dokonca 22wmr mag.s tlmičomje alebo pištole s ramenou opierkou a puškohladom(alebo nočným videním )sú vraj do 50m tutovka .Ale udaj ich -keď ich poznáš od detstva ! Je mi z nich na "GRC" !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20244 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému Druhá strana mince!
Jedna pikoška čo sa mi stala. Bol som v jednom popľovníckom obchode a pozeral som si komis zbraní, keď tu vošiel do predajne odhadujem 70r. dedko a podišiel ku pultu. Nevenoval som mu pozornosť. Pýtal si do brokovej 12-sťky krabičku nábojov s priemerom brokov 8mm. Predávajúci sa ho pýtal či už sa mu minuli tie čo si kupoval pred týždňom. Že hej. Nasledovala otázka zo strany predavača či majú v revíri veľa škodnej? A odpoveď! Spozornel som. "To nie je na škodnú ale na jelenice a ešte keď tri jelenice dajú do kopy hlavy tak ten náboj nemá chybu!" A dedko si spokojne po vyplatení odkráčal preč vedľa kamenných tvárí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20246 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Druhá strana mince!
:) a nenapadlo ta ze ten dedusko mohol zartovat???? ja takych deduskov poznam dost a poviem ti ze maju zmysel pre humor:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20247 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Druhá strana mince!
Toto je príklad toho ako to nemá a žial bohu či si to už chceme alebo nechceme pripustit vyzerá v súčasnom polovníctve.(Naštastie nie všade) Osobne len dúfam že aj mi ako polovníci ale hlavne Ľudia nestratíme svoju tvár a začneme sa k prírode ako takej správať tak ako si to zaslúži a nie tak ako to vyhovuje našim nie vždy čestným zámerom. .A verím že ak každý prispeje svojou troškou budeme sa v lese stretávat s úsmevom a nie schovávat sa poza bučky. Lovu a lesu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20248 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému Druhá strana mince!
Udáš ich, im sa to prepečie a ty potom vyzeráš ako chuj. A efekt odradí to potom aj ostatných sa do toho vŕtať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20254 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Druhá strana mince!
Aj polovnicka latina patri k polovnictvu ;):]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20266 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Druhá strana mince!
No a prave takyto pristup nahrava na smec zelenym "ekoteroristom", ktori potom nemaju problem presvedcit ludi odtrhnutych od prirody, ze aki su ti polovnici bezcitni vrahovia. Ved odkedy ochranuju macka uska, ako krasne sa s tym priroda "sama vysporiadala" a ake krasne stavy medvedov mame... Ale to uz je ina tema. Ja len, ze by sme sa mali snazit robit polovnictvu dobre meno, ale co jeden vagabund pokazi, to 10 slusnych ludi musi dlho napravat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20268 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému Druhá strana mince!
Poznám jedno zruženie, ktoré fakt nemá chybu. Super legislatíva, celé združenie funguje ako veľká rodina. Niečo sa posere, predceda a hospodár hneď dávajú návrch na odstúpenie a až na schôdzi sa rozhodne či zostanú vo funkcii. Perfektný revír, perfektné hranice, žiadne naťahovačky so susednými revírmi toto je naše a tak, žiadne myslené čiary medzi posedmi alebo medzi stromom a kríkom. Revír je pekne rozdelený kde sa zver háji, kde poľujú miestny a kde miestny nepoľujú len hostia. Žiadne zakázané pomôcky pri love a načo, človek keď k nim príde má pocit, že je v zoologickej záhrade. Tam cez obed sa pasie 15 ks jelenej v menších čriedach 100m od lesa a to ich tam vidieť 5x do týždňa a žiadna obora. Ach jaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20270 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Druhá strana mince!
Aj nase zdruzenie je ako rodina. Obcas sa otec vyhraza rozvodom a mame par adoptovanych deti, co nie a nie tahat s ostatnymi za 1 povraz ;) Nuz, co uz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20295 od eso
Odpoveď od eso na tému Druhá strana mince!
Kwazovsky - sorry, ale tento tvoj príspevok nehovorí o SPZ, ale o nejakom konkrétnom PZ - čo je veľký rozdiel. Na tvojom mieste by som takého čosi nevypisoval na PID, pretože sa mi to nezdá korektné. Pokiaľ, máš informácie, resp. si svedkom porušovania zákonov - tak s tým oboznám orgány činné v trestnom konaní. Pokiaľ niekto porušuje stanovy PZ, resp. SPZ, domáce poriadky a pod, oboznám s tým príslušné PZ, OKO SPZ, resp. LÚ. Inak tento tvoj príspevok nemá žiaden zmysel - len mi to pripadá, ako voda na mlyn tým, čo poľovníctvu nežičia. :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20299 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému Druhá strana mince!
Nedá sa s tým nič robiť a jedná sa o 4 združenia susediace pri sebe a jedno obvodné oddelenie policajného zboru, ktorého 1/3 sú poľovníci z týchto združení. Držím sa teda dáš pokoj, máš pokoj. Bohužiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20315 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Druhá strana mince!
Kwazovsky,akosi moc na moj vkus vyplakavas.....:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20322 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému Druhá strana mince!
Už som sa stým zmieril, že nebude u nás ZOO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20436 od pepeppe
Odpoveď od pepeppe na tému Druhá strana mince!
Súhlasím, ako si napísal v prvom članku kwazovsky toto sa na Slovensku deje! neviem ako je to rozšírené ale existuje to a nieje to v jednom či štyroch združeniach , aj ja sledujem ako sa u nás v okolitých združeniach tieto veci deju vo väčšej či menšej miere . Poznam polovnikov ktorych nezaujima či je to prasnica, srna, jelenica v chranenom obdobi "streli čo pride hlavne nech je čo dať do hrnca" a na trofejovu zver to ani nejdem hovoriť či posudzuje chovnosť. Mňa uplne vytočí keď sa polovníci spoja s pitliakmi a idú si "pohnať" v noci s lampami. Bola by najivnosť si myslieť, že na Slovensku sa poluje podľa etiky.Je to smutne ale je to bohužial tak a nič s tým sa nedá nateraz urobiť, kompetentný sa zobudia až ked bude všetka zver vyhlušená a ked budeme radi ked zazrieme aspoň niaku srnku a väčšie stavy zveri bude iba vo zverniciach. Ale ja dufam, že toto nieje rozšírené po celom Slovensku lebo potom môžem byť fakt skeptický. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20437 od balanda
Odpoveď od balanda na tému Druhá strana mince!
Akoze sa kompetentni zobudia, ved kompetentny sme predsa vsetci MY :x A ak sa niekto iba tisko prizera, potom si anonymne na nete poplace a este sa v inom fore prizna ze si aj prisvieti, tak potom cim sa lisi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #20439 od balanda
Odpoveď od balanda na tému Druhá strana mince!
Je pravda ze protest v zdruzeni nemusi dopadnut dobre, hlavne ak sa ty snazis nebyt "svina" sa to moze obratit kruto proti tebe (osobna skusenost, az som lutoval ze sa to neriesilo inak) nakoniec sa fesak vylucil sam, myslel ze nad neho nieto nikoho, tak mu spravili razny koniec...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 216 návštevníkov a žiadni členovia on-line