Chceme zveriť do dobrých rúk nášho jagdteriérika - poraďte, ako na to

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20541 od macko
Dobrý deň, prosím o radu, máme už 4 roky krásneho, milého jagdteriéra, zobrali sme si ho ako malé šteniatko z útulku - niekomu sa stratil už ako maličký. Veľmi sme si ho obľúbili, ale stále nám robil problémy v tom, že sa neprestajne túlal. Našiel si vždy spôsob, ako sa dostať zo záhrady, napriek neustálemu zdokonaľovaniu oplotenia, ale najnovšie sa naučil vyškrabať aj po pletive. Vždy sa po niekoľko hodinovej vychádzke vráti naspäť, ale žijeme v meste - Košice, a vždy sme tŕpli, aby sa mu niečo nestalo (autá, rôzni ľudia,..). Má proste pre svoje plemeno charakteristickú veľkú potrebu pohybu, a my mu môžeme zabezpečiť len dobrú starostlivosť v zmysle domova, jedla, lásky, ale pre jagdteriéra primeranú výchovu a dostatočné pohybové vyžitie - to nie. Sme obyčajná zamestnaná rodina, ja mám malé dieťa, nevedeli sme, čo nám ten psík, ktorého sme si zobrali k sebe, ukáže, že bude potrebovať. V posledných mesiacoch začali byť naňho, a tým pádom na celú rodinu nahnevaní všetci susedia, lebo im chodí po záhradách (priateľsky, ale rozčuluje ich to), snaží sa im nakryť fenky, lebo tých je dookola dosť,atď. Zhrniem to: veľmi potrebuje veľa voľnosti a pohybu, ale v KE je to nebezpečné a mnohým ostatným ľuďom to vadí :(, a keď ho zavrieme, trpí a šteká, a susedia sa zas rozčulujú, že šteká. Už poslali udanie na políciu, prišli to vyšetrovať. Je nám veľmi ľúto, že jeden malý a krásny psík to má tak ťažké pri nás, a tak ho chceme zveriť niekomu, kto má psov rád, a potreboval by práve takého živého, drobnú zver uháňajúceho :-) jagdteriéra. Sme smutní, ale preňho to bude lepšie :{:{:{. Poraďte, ako postupovať, alebo nenájde sa nejaký dobrý človek - poľovník, pri ktorom by sa mal náš Kari dobre?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20560 od PoloVlad
Zdravím-aj-ja-Vás.Je-určite-pekné-a-chvályhodné,že-ste-si-psíka-adoptovali-z-útulku-a
<br/>-dali-mu-domov.Myslím-si-však,že-keď-si-zoberiem-aj-psa-z-útulku,tak-si-nevezmem-
<br/>takého,ktorý-sa-mi-páči-bez-toho,aby-som-vedel-aspoň-niečo-o-tom-plemene.(netvrdím,
<br/>tým-že-ste-vy-nič-nevedeli,ale-aj-skúsení-mali-s-ním-problémy)Nemecký-
<br/>poľovný-terier-je-čiste-poľovné-plemeno-s-vysokým-temperamentom,ako-veľa-teriérov.
<br/>Nutne-potrebuje-zamestnanie,ale-poznám-poľovníkov-ktorí-majú-toto-plemeno-a-&quot;nevedia&quot;
<br/>-si-s-ním-radi=resp.keď-ho-nezbiješ-tak-neposlúchne.Po-bitke-poslúcha,ale-po-čase-ti
<br/>-aj-tak-neostane-nič-iné-ako-ho-zbiť-znova.
<br/>Určite-prial-by-som-Vám-aj-psíkovi,aby-sa-dostal-takému-majiteľovi,ktorý-by-mal-s-týmto-
<br/>plemenom-skúsenosti.Ale-ak-mám-byť-úprimný,neverím-moc-tomu.Starého-psa-nových-
<br/>trikov-už-nenaučíš.
<br/>PoloVlad

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 559 návštevníkov a žiadni členovia on-line