devana

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28867 od OlympusSP550UZ
devana bolo vytvorené OlympusSP550UZ
ak by mi niekto vedel poradit ako vabit s vabnickou na jariabka z kosti od firmy devana po pripade by ma potesila nahravka dakujem za pripadne odpvede

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28882 od snipko
Odpoveď od snipko na tému devana
Ahoj,
<br/>
<br/>Z vlastnej skúsenosti ti môžem poradiť že vábnička na jariabka z kosti ( nie z rohoviny!!!) je na nič. Sám som si ju pred časom zakúpil a onedlho som si kúpil tú istú ale z parožia dodaným od výrobcu. Proste keď to porovnáš tak uvidíš rozdiel. Odporúčam ti zakúp si radšej túto vábničku z parožia alobo z pravej rohoviny. Neoľutuješ.
<br/>Čo sa týka samotného vábenia jariabka vrelo ti doporučujem zakúpiť knihu Vábenie zveri-vábničky a audio CD Hlasy poľovnej zveri čo ponúka Devana. Treba si vábenie poriadne nacvičiť najprv doma a potom ísť do hory iba počúvať tok. Nesnažiť sa ihneď vábiť. Ak by si zradil falošným vábením kohútika tak ver že na tom mieste by si ho už neprivábil. Asi pred dvomi rokmi som sa začal venovať vábeniu jariabka a neustále skúmam a pozorujem všetko okolo neho. Vyžaduje si to kopec času a trpezlivosti. Ak cheš kohútika privábiť rátaj s tým že úspech docieliš trpezlivosťou a dôslednosťou.
<br/>
<br/>Čau.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28894 od OlympusSP550UZ
Odpoveď od OlympusSP550UZ na tému devana
ja mam 14 rokov a vsetci my radia vabnicku z kosti lebo je zvucnejsia a mam kamaratov z naseho ps ktory si uz navabili vela jariabkov pomocou tejto vabnicky ale uvidim ako to pojde s touto aak nie tak si zakupim tu z rohoviny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28994 od simon
Odpoveď od simon na tému devana
Diskusia okolo CD od Devany tu už je. Skúste si to prejsť, ak sa nemýlim je tam aj odkaz, kde si toto CD je možné stiahnuť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30470 od iboo
Odpoveď od iboo na tému devana
Dam vam vazeny kolegovia vabici priklad, doslova z prostredia od pana majitela. Pred dvomi rokmi som na meniny od otca polovnika dostal vabnicu od devany-rujna srna, prevedenie drevo. kedze bol zaciatok jula, koncom mesiaca som do nej dva krat fukol a to bolo vsetko, doma v kuchyni, an moje pocudovanie nic neprislo, ani frajerka tak som sa na cele vabenie vykaslal. Na krabicke od blistra bolo anpisane nieco ako vabnicky vam ladi amjster slovenska a tak dalej. minulu sezonu (2007) som sa rozhodol vaznejsie venovat sa srncej ruju, a tak som nepouzitu vabnicku vytiahol a chystal sa ju pouzit. po dvoch minutach cvicenia sa uspech dostavil....prisla frajerka! Aby som s tym piskotom prestal....tak som sa pobral do reviru, skusit ci neico prijde,,,,,aj to co bolo vonku zmizlo a uz toho nebolo. hlas sa mi nejako nezdal. NA dalsi vecer pred ochdodom do reviru som vlem s vabnickou a podal som ju panovi vyrobcovi- zafukal a skonstatoval, ze je kompletne rozladena, naladil a stale to nebolo ono. O dva dni som si dal spevacky suboj s jednou rujnou srnou a vabnicku som este zjemnil, nakolko to bolo stale hrube. Myslim, ze som nazorne ukazal, ako asi majster slovenska ladi svoje vabnicky, ktore predava pod svojou znackou. pred nedavnom som mal v ruke vabnicku an kacky - rozladenym zajacim vrestadlom dokazem doveryhodnejsie simulovat hlas &quot;pozdravenia&quot; kacic, ako s tym rucadlom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30991 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému devana
ono je na tom cosy pravdy ja mam plac srncata a ma taky kovovy zvuk...ale mam asi 6-7 vabniciek z devany a som spokojny az na stekanie lisky a lisiaka...podla mna to okolo stekania ani len neslo...ale co uz aj majster tesar sa raz utne;)a pri vyrobe tolkych vabniciek sa ani necudujem ze ma nejaku tu rozladenu,,,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31044 od Trapper
Odpoveď od Trapper na tému devana
AHOJ Priatelia poľovníci! Ja som si nechal zhotoviť jednu ,,myškovačku,, z vlastného dodaného srnčieho zhodu.Je celkom dobrá ale chcelo si to trochu aj natrénovať doma v izbe.
<br/>Líšku som sice na ňu ešťe neprivábil ale pomocou nej sa mi podarilo privábiť jedného tchora , kunu a pár mačiek.Veľmi dobre na ňu reagujú v podvečer sovy.skúšal som myškovať aj na posede a tie sovy robili také nálety k okienku posedu,že takmer vleteli do vnútra.
<br/>Má však aj jedno svoje mínus.Pokial mrzne tak po pár písknutí zamrzne.Musím ju dať pod bundu aby zasa rozmrzla.Skúšal som pri fúkaní do vábničky fúkať tak opatrne tak aby sa do náhubku dostalo čo najmenej výparov z dychu ale skrátka to nejde.
<br/>PS: možno treba pomože si pred pískaním vypláchnuť ústa alykolom:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35001 od karasek
Odpoveď od karasek na tému devana
Zdravim vsetkych vabicov. Ja mam zatia s vabnickami od p. Mihalka zatial len pozitivne skusenosti. Vlastnim myskovacku, lasicku, zajacie vrestadlo a aj stekot a zatial sa kmorty nestazovali..Zadovazil som si aj srnciu supravu a uz sa neviem dockat, kedy ju vyskusam.Potom urcite napisem, ako som dopadol. Podla mojho nazoru je velmi dolezite, aby polovnik vabnicke veril a hlavne pocuval, pocuval a pocuval zvuky prirody..P.S. Moja frajerka reaguje najlepsie na zajacie vrestadlo :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39200 od basto
Odpoveď od basto na tému devana
Prosim vas, nutne by som sa potreboval dostat k tomuto CD nakolko som si ho nedopatrenim poskriabal a tym padom ho uz neprehram ... ak vie niekto z kadial by sa dalo stiahnut ... velmi by mi to pomohlo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39203 od pepco
Odpoveď od pepco na tému devana
pani mam iny problem...mam vabnicku od devany lasicku, lisky nato reaguju ako dive, aj sovy...ale prestala mi vabit...akoby sa tam nieco zapchalo al co...viete to niekto opravit?
<br/>al musim kupit novu?:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45314 od kriko
Odpoveď od kriko na tému devana
ahojte chcel by som sa sa opytat kolko taka priemerna vabnicka na holuby/kukacky/sovy moze stat???prosim piste na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. dakujeem za odpovede

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 270 návštevníkov a žiadni členovia on-line