Lov vysokej zveri (jelenia, srnčia atd .. .) jednotnou strelou do brokovníc .

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21211 od Robitusin

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21212 od lovecccc
Zdravím všetkých . CHcel by som vedieť váš názor na lov zveri(jelenej ,srnčej, atd..) jednotnou strelou -(u nás je tento druh lovu zakázaný ale v iných krajinách je povolený napr USA - los ,medveď atď .. ,Švédsko -len daniel a diviak .fínsko -srnčia . a niektoré iné štáty ).Momentálne je na trhu dostať jednotné strely napr. Sauvestre ,Hornady ktoré majú veľmi dobré balistické hodnoty oproti starým strelám napr. Sauvestre kal. 12/70 hmotnosť strely 26g ,V0 -500 m/s,E0 3250J. ONV 96m ,prevýšenie v 0 -4 ,v 50m 4 , v 100m -1. Sú to strely v plastovom košíku určene na streľbu z hladkej hlavne ale môžu sa použiť aj v drážkovanej .Možno je na škodu veci že naši zákonodarcovi sa týmto nezaoberali. Zaujímal by ma váš názor na túto tému (píšte sem prosím len taký ktorý sa viete správť - inak sem radšej nepíšte !!!)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21214 od Jaro
urcite vacsia ranivost ako luk ci kusa tak preco nie . ked mozu ine krajiny lovit urcite druhy raticov brokom nevidim problem pouzit jednotnou strelou - vid. diviacia zver . je to asi uhol pohladu . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21217 od lovec_1
Tak sem by mohol nieco napisat americky Stefan49....priamo od zdroja.:P;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21220 od martin203
Kto trocha zalovi na tychto strankach tak tu urcite najde na tuto temu prispevok americkeho stefana podlozeny bohatou praxou a nasledne reakcie napr. i belsona podlozene jeho sirokymi technickymi a legislativnymi vedomostami. Sam som tu diskusiu pozorne sledoval a na jej konci som mal pocit, ze bolo napisane vsetko. Uznavam vsak, ze pri strukture tohoto fora je jednoduchsie zalozit novu temu ako vyhladavat info o ktore sa zaujimam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23806 od karasek
moj nazor je ten, ze napr. pri spolocnych polovackach vzhladom na ranivost a na kratsi dolet strely oproti gulovniciam by bolo urcite vyuzitie zaujimavé a aj bezpecnejsie..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23825 od alfaomega
Videl som leva streleneho 375 H&H na komoru ktory odbehol 100 m a leva streleneho lukom co sa ani nepohol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23826 od miso
A kde ho ten šíp trafil? Na komoru??? Či do oka?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23827 od michal
Aký záver z toho vyplýva???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23829 od alfaomega
Tak isto na komoru,zaver:nesmie sa podcenovat vykon luku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23830 od michal
Ani výkon leva, pokial nieje plyšový by sa podcenovat nemal;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23834 od miso
Výkon luku nikto nepodceňuje, ľudia ním lovili dlhšie ako s palnými zbraňami. Ale ak by som šiel na leva tak radšej s 375H&H ako lukom-strelec má asi rád adrenalín;) A mal asi aj kus šťastia,že sa mačička vykotila...ale budiž..proti gustu žiaden dišputát...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.059 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 750 návštevníkov a žiadni členovia on-line