skúsenosti so strelou Nosler Accubond

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23390 od Elo
Máte niekto praktické skúsenosti s touto strelou? Zvažujem jej zakúpenie do kal. 30.06, hmotnosť 11,7 g - 180 gr, laboruje ich aj Norma. Takže očakávam Vaše reakcie, príspevky a skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23524 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Elo: napriek tomu že osobne som strelu Accubond nikdy nevyskúšal, myslím že s touto strelou nemôžeš zažiť sklamanie. Accubond má jadro prilepené k plášťu ako napr. IntreBond (s ktorým mám skúsenosti dobré) alebo Evolution od RWS. Ako vidieť tento typ strely zaradili do sortimentu viaceré renomované firmy - asi preto že výsledky sú dobré a cena nie je taká vysoká ako u striel s dvoma jadrami. (Túto strelu sme aj prebíjali ale výsledky som už osobne neodsledoval. )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29849 od Elo
Odpoveď od Elo na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Tak som si ich nakonies objednal a od novembra 2007 s nimi poľujem. Zatiaľ ulovený 1 diviak cca 90 kg, 1 dospelá jelenica a 2 líšky. Zatiaľ max. spokojnosť, vysoká presnosť, veľmi dobrý ranivý účinok, dobré znakovanie zvery a malé poškodenie diviny a čo som bol milo prekvapený - aj pri líškach malé poškodenie kožušiny! A to som stzrieľal Springfieldom. Zatiaľ jediný maličký nedostatok - pri tomto type striel som ani raz nepočul zásah a typické plesknutie strely, ako to bolo veľmi dobre počuť predtým pri Vulkáne. Takže zatiaľ OK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33558 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Preco si menil Vulkany??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35245 od Elo
Odpoveď od Elo na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Nosler Accubond som menil za Vulkany z toho dôvodu, že Nosler má tabuľkovo lepšie bal. vlastnosti (rýchlosť, dopadová energia, bal. koeficient). Vulkany sa mi míňali, chcel som zostať pri Norme a zároveň skúsiť niečo nové... Raz som na spoločnej poľovačke strelil Vulkanom lišiaka - a nebol veľmi použiteľný na kožuch
<br/>:( Ale ináč Vulkany stále považujem za výborné strelivo, najmä na diviaky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39375 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Prosim Vas neviete mi poradit kde by som nasiel balisticke hodnoty strely Nosler Accubond?Uvazujem nad nou do kalibru 8x57js.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39381 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Popýtaj sa Lovca01, ten mi ich napchal 13g do mojej osmičky, v piatok to idem nastreliť, síce som buchol 2 rany, išli asi 30cm nižšie ako české a boli od seba cca12cm, ale mal som tam strašne tuhú spúšť, teraz tam mám spúšť zo ZG, v piatok bude hodina pravdy a hajde skúšať to na diviakoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39398 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Ahoj , skús www.norma.cc . Inak je to super strelivo ,s vysokou zostatkovou hmotnosťou , hlavne na ťažkú zver .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39402 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Nosler Accubond, kal. 0.323&quot; - vaha strely 200grs.(12.96g), dlzka strely 35.31mm , Bal. koeficient = 0.450

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39403 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Lovec Dakujem.Ja som nasiel ze Accubond do 8x57js laboruje Nosler len sa neviem nikde dopatrat rychlost,energiu...Nevies kde by som to zistil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39419 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Ani Nosleracka divizia &quot;Custom Ammunition&quot; nelaboruje do 8x57JS Accubonda,iba 11,7g Ballistic Tip a 13,0g Partition. Balenie 20ks stoji v Amerika 48 dolacov,to znamena ze ked by prislo sem bude stat min. o 150% viacej.
<br/>Kup si strely a nech ti to niekto sikovny prebije....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39420 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
A ty ked nebudes strielat poriadne,tak ti zohnem lauf...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39526 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Plesol som z toho pár rán 5-6cm rozptyl, ale uponáhľaný, udychčaný, vyložil som 20vriec kukurice, uťahaný. Možno dnes idem zase na strelnicu, tak si dám záležať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40409 od belson
Odpoveď od belson na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
waldo sa ma v inej téme pýta na skúsenosti s AccuBondom.
<br/>
<br/>Už som to spomínal, že túto strelu používam v kalibri 338-06. Z jeleňa mám odloženú strelu, ktorá dostala tvar hríbika ako z reklamy. Nebolo to naďaleko (nejakých 30-40m), ale prechádzala šikmo takmer celým telom a zastavila sa na protiľahlom stehne pod kožou. Jeleň odišiel z čistinky zaľahnúť do porastu, na čo potreboval nejakých 20 krokov a tam zostal. Jedno prasa strelené do krku zostalo v ohni a diviak v behu nafasoval priestrel komory a dobehol zotrvačnosťou nejakých 25-30m.
<br/>
<br/>Čerstvý zážitok: Pred týždňom som odskúšal túto strelu v kalibri 7mm WSM na jelienkovi bielochvostom. Strelivo bolo fabrické (Winchester, váha strely 160 grs, úsťovka cca 930 m/s - na môj vkus privysoká, ale nebolo na výber). Pušku som mal nastrelenú na nejakých 160-170m a keďže som odhadol vzdialenosť na cca 200 m a nebolo času špekulovať (deer o mne vedel), predsa len som intuitívne trocha nadsadil a dobre som urobil. Bolo to na 246m (dodatočne odmerané laserom). Deer bol takmer naširoko, značil vyhodením zadných nôh a prihrbený odišiel. Mal som obavy z typickej rany namäkko a súvisiacich problémov. Keďže sa to celé odohrávalo v končinách, kde akákoľvek prítomnosť psa pri love vysokej je prísne zakázaná (žiadna dohľadávka a nakoniec, kde by som tam v ďalekej buši psa vzal?), už som videl, ako v tú noc žerú kojoty, vlci, alebo medvede. Ale odišiel len cca 15 m! Neskoršia obhliadka ukázala, že strela prevŕtala rebro, rozbila slezinu a vyletela na druhej strane (opäť rebro). Opakujem, nie medzi rebrami, ale diery vyvŕtané v rebrách. Znehodnotenie diviny minimálne. Prevažná časť uvoľnenej farby sa rozstrekla do blán medzi rebrami a naväzujúcim tkanivom. Dravce mali na večeru len vývrh a keďže pečeň zostala celá, svojich kanadských poľovníckych hostiteľov som mohol neskôr pohostiť jágerkom. U nich sa síce také veci &quot;nenosia&quot; a väčšina domácich nedáva vnútornosti ani svojim domácim miláčikom, ale my vieme svoje :-p. Neviem, či to bolo borievkami alebo sušenými hríbmi zo štrbských lesov (oh, určite pomohla aj dovezená demänovka), ale dostavil sa syndróm &quot;bule za ušami&quot;, ako hovoríme u nás.
<br/>
<br/>No, trochu som sa roztáral a asi za to od niekoho zlíznem, ale dúfam, že som nenudil.
<br/>
<br/>V tomto kalibri sa asi s AccuBondami zapodievať nebudem, ako píšem pri zbraniach Savage, radšej by som v tom kalibri strieľal 175-ky (s nižšou úsťovkou) a také sa nerobia. Asi skúsim Nosler Partition, aby som zostal v tej istej chalupe. Ale to ukáže čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40571 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Nedávno otestoval kamarát moju 8x57 s Accubond 13g, frkol 150kg kancovi na 30m trochu pod krk na šikmo, guľu sme nenašli, ostala vo vnútornostiach, zostal v ohni, keď sme ho drali, tak vravím, že asi zomrel zo strachu, alebo zo súcitu, žiadne orgány neporušené, nechápali sme kadiaľ tá guľa išla, pečeň, pľúca, srdce, slezina, nedotknuté, ani črepinu ani podliatinku sme nenašli v okolí chrbtice čo sme tipovali že by ho usmrtilo, neviem, nechápem. Ale tie Accubond mi išli dosť škaredo na 100m, myslel som, že optika, prehodil som Swarovskeho a to isté. Nechutia tej flintičke. Kamarát strelil asi tri, štvorka Zeisska tak ten ich dal do cca 3cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54399 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému skúsenosti so strelou Nosler Accubond
Mate niekto nejake nove skusenosti s touto strelou,predovsetkym v 8x57js.Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.061 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 579 návštevníkov a žiadni členovia on-line