aký je váš názor na značku Fallknifen

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23567 od hawk813
Zdravím, uvažujem nad kúpov noža Fällkniven FK S1 Forest knife , Hmotnosť: 190 g
<br/>Hrúbka čepele: 5 mm Dåžka čepele: 130 mm Typ ocele: Lam. VG10 Dåžka rukoväte: 117 mm
<br/>Materiál rukoväte: Thermorun Ostatné: púzdro - koža, cena cca 3800
<br/>máte niekto skúsenosti s touto značkou prípadne s týmto konketnym typom ? ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23573 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
ja som pred nedavnom tiez spekuloval nad kupou noza nakoniec som kupil Helle Eggen je to norska vyroba sedvicova ocel,stred uhlikova,boky nerezova.nieco som s nim uz odkrutil a mozem vrelo doporucit uplna spokojnost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23580 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
Tam určite nešliapneš vedľa. Fallkniven sú jedny z najlepších sériovo vyrábaných nožov. VG-10 je super matroš, ale pre vyšší obsah uhlíka má sklony k hrdzaveniu. Preto je u Fallknivena uložený medzi dve platne myslím, že ocele 420J, ktorá tak nehrdzaveje. Jedná sa o tzv. sendvič. Je to jeden z najlepšie hodnotených nožov.
<br/>Otázne je či je tento model práve najvhodnejší, ako lovecký nôž. Neviem ale na čo ho mieniš používať. Je to skôr survival nôž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23588 od hawk813
Odpoveď od hawk813 na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
jednoznačne by som ho používal na vyvrhovanie a dranie zvery, prečo podľa teba by nemusel byť najvhodnejší na polovnícke účely?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23597 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
Myslím si ,že od tejto firmy nájdeš na tento účel aj vhodnejší nôž,odradzovala by ma najmä dlžka ,ale aj vzhľad.Naproti tomu je tam ale slušná cena. Ale to je len môj osobný názor.Ešte by ma zaujímalo,kde si ho našiel.Ja som ho pozeral na www.nožiarstvo. sk a tam je cena vyššia.Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23598 od hawk813
Odpoveď od hawk813 na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
AJ ja som ho pozeral na noziarstvo.sk , a cena je tam presne 3767+poštovné.
<br/>noziarstvo.sk/index.php?typ=ponuka&k...lkniven&limit=15

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23644 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
prepáč,ja som pozeral ten nôž nad ním- FK S1 BLZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #33522 od gudea
Odpoveď od gudea na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
Fallkniven je super značka , hlavne F1 - ale musím podotknúť , že nie sendvič, ale stará full VG-10 - tak to je to pravé!!! Survival, outdoor, bushcruft..., kuchyna, les, stanovačka ...čo len chceš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #33523 od gudea
Odpoveď od gudea na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
ten sendvič je presnejšie - jadro z VG-10 a plášť 420J2! Jadro je kalené na 59 HRC, no nie je to sláva, tietoo laminované nože - jap. typ San-Mai - sô stále v tieni full VG-10, aj ked Seki je super, Spyderco to vychytili, a hlavne s ocelou ZDP-189, ale Fallkniven používa good matroš - 3G tá je až na 62 HRC!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #33524 od gudea
Odpoveď od gudea na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
ten sendvič je presnejšie - jadro z VG-10 a plášť 420J2! Jadro je kalené na 59 HRC, no nie je to sláva, tietoo laminované nože - jap. typ San-Mai - sô stále v tieni full VG-10, aj ked Seki je super, Spyderco to vychytili, a hlavne s ocelou ZDP-189, ale Fallkniven používa good matroš - 3G tá je až na 62 HRC!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #33525 od gudea
Odpoveď od gudea na tému aký je váš názor na značku Fallknifen
K tomu dotazu k S1-ke by som doporučil pozrieť si a prečítať recenziu a skúsenosti - fakt odborníkov ktorí vedia čo hovoria. je to tu: www.knife.cz/Knifecz/tabid/36/ctl/Detail...mID/219/Default.aspx
<br/>a na F1 tu: www.knife.cz/Knifecz/tabid/36/ctl/Detail...mID/229/Default.aspx
<br/>Snád si spravíš predstavu ;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 234 návštevníkov a žiadni členovia on-line