brokovy kaliber 16/70?nazory a skusenosti?o co horsi alebo lepsi od 12/70?

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24609 od Stefan49
AK JE 16STKA UROBENA NA RAME 12TKY TO NEMA VYZNAM BRAT-SI NA TOM LEPSIE S 12KOU! aVSAK AK JE 16STKA NA SPRAVNOM RAME-CIZE MENSI A LAHSI RAM TAK POTOM BY SOM ISIEL ZO 16STKOU:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24633 od fera
Výkon obou ráží je srovnatelný. U ráže 12/70 je podstatně větší výběr střeliva u ráže 16/70 bývá nižší váha brokvnice. Já osobně nejraději chodím s brněnskou brokovnicí ZP 16/70-16/70 (zakázková práce), střelivo SB Black Flash ( oblíbený brok na pernatou 3,25mm
<br/>a na zajíce 3,75mm). Kozlice 12/70-12/70 vetšinou odpočívá ve skříni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24661 od cimbalik
stefan49 tie Tvoje jazykové preklepy sú občas super. Nič v zlom, veľmi dobre som sa na tom pobavil, ale výraz rám v zbrojarine je super. Ešte raz, v dobrom vďaka Ti za spríjemnenie nedeľného popoludnia. Zdraví Ťa tiež Štefan;):)
<br/>Daj, prosím Ťa, rozmery .338 Federal v metrickej sústave, ak to máš k dispozícii. Hľadal som to na stevespages , ale nemá to tam. Ďakujem !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24665 od lovec_1
338Fed. je 8,6x51 (darcom nabojnice je 308Win.).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24666 od belson
Štefan, doporučujem sa zaregistrovať www.ammoguide.com [/]TU a nájdeš tam nielen 338 Federal, ale takmer všetko.
<br/>Ináč, ako hovorí Igor, Federal vznikol roztiahnutím krčka 308 Win. (podobne ako 338-06 zo Springfielda). Asi by som to skôr nazval, že je matkou, než darcom, ale to je asi jedno. Najprv roztiahnuť a potom darovať život... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24667 od belson
Štefan, doporučujem sa zaregistrovať www.ammoguide.com [/]TU a nájdeš tam nielen 338 Federal, ale takmer všetko.
<br/>Ináč, ako hovorí Igor, Federal vznikol roztiahnutím krčka 308 Win. (podobne ako 338-06 zo Springfielda). Asi by som to skôr nazval, že je matkou, než darcom, ale to je asi jedno. Najprv roztiahnuť a potom darovať život... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24671 od Stefan49
rozmery .338 Federal uz mas! ....v mojom zivote a jazyku je to ram-alebo ramovanie-baskula apod. neexistuje!:[:D:D:Dhlavne ze si rozumieme:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24694 od foksi25
Pani nic v zlom ale skuste dat nejake info aj k tym brokovniciam 12/16. :):):) Myslim ze to zaujima viacerych..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24703 od Lubo1
Podla mojho skromneho nazoru hlavne u brokovnic nejde ani tak o kaliber, ako skor o kvalitu prevedenia zbrane. Hlavne uzennia a zahrdlenia. Urcite by som nezvazoval kupu brokovnice podla kalibru, ale podla znacky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24757 od moron
o kaliber jde, ale jak napsal Lubo záleží i na výrobci.Potom je třeba vyzkoušet komu co sedí, protože i brokový shluk má různé vlastnosti -rychlost, množství broků apod.Můžou určitě existovat 2 brokovnice a 2 druhy střeliva kt. se budou chovat stejně ale o to tu asi nejde. Zajímavější srovnání je už s ráží 20 - lovíte s ní někdo? U r.12 exituje taky kal 12/76-ten jen zajímavý na lov velkých ptáků- husy, krocani, nebo škodné i když se do takových zbraní dají použít i náboje 12/70, kdo dal víc ran z 12/76 nebo s náboji s brokovou náplní 40g a víc tak ví, že na celodenní hon to není, a 20/76 - zde se kompenzuje množství broků v náboji.Obecně platilo vždy toto - 12ka - nejvíc broků tzn. největší lovecká vzdálenost, největší výběr střeliva, nejnižší cena, největší počet zbraní a výrobců vč sportovních zbraní, největší průměr hlavně tzn podle toho vliv délky hlavně a zahrdlení na střelbu. 16-ka dříve oblíbenější, lehčí zbraně s trošku menším zpětným rázem -při vystřelení stovky ran na honě to mohlo mít vliv, ale záleží na gramáži broků.Dnes trochu výběhová ráže, dražší střelivo a menší výběr, menší výběr nových zbraní mimo luxusních.Dřív taky nejrozšířenější u kombinovaných zbraní z důvodu nižší hmotnosti zbraně(stejně jako původní rozsah kulových ráží u takových zbraní). 20ka - trošku pro fajnšmekry - z důvodu malého průměru hlavně a menšího množství broků použitelná jen na menší vzdálenost nebo pro lepšího střelce, dnes roste v oblibě ráže 20/76 - má vyšší gramáž broků. Kdo je průměrný střelec a střílí jen loveckou střelbu do 500 ran ročně tak nemusí řešit jestli koupit 16ku n 12ku.Kdo si rád zajde i na střelnici tak určitě víc užije 12ku. zdravím rm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24764 od RadekS
Já si 12ku půjčuju na střelby, 16ku mám na běžné lovení v zimě, do leče na divočáky a na lišky při norování a na hony na drobnou si beru dvacítkovou lankasterku. Střílí suprově, nerasuje zvěř ale je do ní drahé střelivo a je pravda že mi někdy něco uteče že si zrovna nestihnu natáhnout kohout, ale to mi zase tolik navadí. Jinak je to 20/65 a střílí dále než 16/70, tak o vzdálenostech v poměru ku ráži to nebude, záleží na hlavních.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 410 návštevníkov a žiadni členovia on-line