Postavil som novy krmelec,ako don prilakat zver_?

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25750 od johny
Uviaž tam kozu a vlky prídu .... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25751 od stano85
rad si vypocujem vase nazory,urcite su tu polovnici s daleko bohatsimi skusenostami ako mam ja.dakujem za vase rady a pomoc...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25752 od stano85
je to skor pre vysoku,pripadne diviaciuale aj tak dik:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25753 od astronom
Ná moja, ná moja asi fungovať nebude :) Zver si ten krmelec nájde sama nemaj srach. Len musíš do neho niečo dať. Čím atraktívnejším krmivom začneš tým skôr sa zver ukáže. A je tiež dôležitá pravidelnosť prikrmovania. Čím pravidelnejšie tam budeš dávať krmivo tým častejšie ho bude zver navštevovať. Pri občasnom zásobovaní ti aj zver bude chodiť len občasne :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25755 od Ondrik
Urcite pomoze masivna reklamna kampan po lese:D,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25756 od Eno_Nuno
nebolo by od veci pri krmeľci spraviť aj válovček poprípade násypec na jadrové krmivo a určite by som ti doporučil aj nie priamo v krmelci ale kúsok obďaleč v nejakom pníku aj solisko. zver to bude mať pestrejšie a o to viac zaujímavejšie. inak ako ti radí astronóm je dôležité aby bol krmelec plný. inak nebuď sklamaný ak zver nebude brať seno hneď. keď ju ale pritlačia nepriaznivé poveternostné podmienky a vysoká nádielka snehu tak berie všetko. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25778 od simon
Súhlasím s týmto názorom. Je však predovšetkým potrebné venovať pozornosť výberu vhodnej lokality. Darmo budeš mať v krmelci kvalitné krmivo, keď sa v tejto lokalite nevyskytujú zimné stanovistia zveri alebo zver cez túto lokalitu migruje a jej návštevy krmelca budú ojedinele. Je to zaujímavé ale zver (aspoň z mojích skúseností) prihliada na bezpečnosť miesta, teda musí mať dostatočný rozhľad a možnosť úniku. Sám poznám viacero krmelcov, kde zver berie krmivo veľmi nepravidelne až skoro vôbec len preto, že krmelec je blízko mladiny, z ktorej jej potencionálne hrozí nebezpečenstvo. Na prilákanie vysokej zveri skús zabezpečiť resp. pripraviť letninu. Je to voňavé a lákavé pre vysokú zver. Ak bude v krmelci kvalitné seno a niečo naviac (trebárs jadro vo válovcoch) zver si to určite nájde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25814 od MAX2
Súhlasím so Simonom a ďalšími, ktorí sa k príspevku bez irónie vyjadrili. Ja osobne robím krmelce v blízkosti prechodov zveri, ktoré zistíš teraz na snehu veľmi ľahko. Určite nebude dlho trvať a zver si krmelec nájde. Súhlasím, že treba predkladať krmivo pravideľne i keď v menších množstvách, aby nedošlo k znehodnocovaniu krmiva plesňami, hnitím, aby zver stačila krmivo v krátkej dobe konzumovať.. Znehodnoteným krmivom zver neprikrmujeme, ale fakticky otravujeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25845 od bosax
Netreba zabudnut pridat im tam trochu suseneho durmanu to ti tam budu chodit velmi radi srnky- narkomanky :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25971 od johny
Súhlas ... krmelec musí byť v miestach kde sú zimné stanovišťa zveri, aj keď v čase núdze si zver nájde aj okrajové krmelce ... Musím povedať že u nás je najlepší krmelec družstevné silážna jama priamo na JD, takže zver si ozaj po krmivo príde. Vychodí si chodník a tým potom pravidelne prichádza a odchádza. Teda až do doby keď ju začnú s baterkami za rána predúrať zberači zhodov ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25989 od Akela
Do kútov krmelca namontuj kamerový systém. Mne sa stalo, že som tam picol hrudu kamennej soli - ledva som ju odniesol a na druhý deň tam už nebola. Že kravy tiež majú radi soľ. Smutné, že aj ten chmaták čo ju ukradol poľuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25992 od bosax
to ju asi prestahoval na svoje stanoviste .Ved naco by sa trepal s takym balvanom ked si ho doniesol niekto iny ze?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25994 od Akela
Jeho stanovište bolo doma v maštali. A odtrepal to poľahky na traktore. Pešo nechodí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25995 od erik_sls
U nas su tiez taki dobrodinci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25996 od bosax
Tak treba mu tu sol trochu osladit a napustit pre druhy krat brzdovou kvapalinou alebo ortute. Jednoducho urobit maly otvor a nandat to tam .a chodit pozerat .vysokej sa nic nestane lebo za tu dobu ako budes chodit pozerat stale kontrolujes ci sa uz lizanim nedostala k tej specialitke.Ak ju niekto zobere a necha kravam (alebo ju on lize):-p tak casom sa dostanu k specialitke a bude potom moc zle kakat kakat fúúúúúj .Tak mu treba :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26007 od petob
Na miesta kde nám kradnú soľ dávame kuchynskú soľ zmiešanú s pieskom. Zver ju berie v pohode a zlodejom nie je po chuti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26009 od Eno_Nuno
to vyberanie solísk je asi celoslovenský problém. na také miesta je dobre použiť kuchynskú soľ alebo klasickú hrudovú len ju v solisku rozbijeme sekerkou na malé kúsky a niekedy primiešame trochu hliny. inak aj pre toto je lepšie stavať soliská ďalej od kŕmelcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26744 od Hagen
krmit....a hlavne nestrielat.......najdolezitejsi faktor je ale cas...casom si zver zvykne....posed musi ,,zajst,, lesom...aby tak nesvietil...postavil som resp.sme uz viac posedov a pri dostatocnom klude am pravidelnom krmeni sa zver zachodila...nemam na mysli krmelce ani soliska..ale skor v case nudze vysipat za furu kukurice al. silaze...krmelce ani soliska pri posed podl amna nepatria..tam ma mat zver klud stale

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26775 od steyr
Vlani sme zakrmili len tak - kôpka siláže tu i tam, kde vieme, že zver má zimné prechody a stanoviská. O dva dni som našiel cca 20 diviakov na jednej kope. Potešil som sa pár minút a bez rany som sa po vlasnej stope vrátil späť. Akosi sa mi nevidelo fér streliť tam kusa. Diana ma odmenila hneď na najbližšej spoločnej;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26796 od MAX2
To bolo fér. Klobúk dolu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 928 návštevníkov a žiadni členovia on-line