Gulovnice Zastava

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27491 od dusab
Gulovnice Zastava bolo vytvorené dusab
Ake mate skusenosti s tymito zbranami? Kvalita materialu, spracovania, popripade porovnanie s CZ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27495 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Gulovnice Zastava
Klasický Mauser 98, akurát poistka je prerobená na bočnú dvojpolohovú. Mal som ju možnosť vyskúšať v kal. 270 Win. na strelnici, milo ma prekvapila čo sa týkalo presnosti. Materiál je podľa mňa určite dobrý - ako to ale vizuálne poznáš čo to je za oceľ ?, celková kvalita spracovania zodpovedá cene. Niekomu sa nemusí páčiť pažba a jej prevedenie je to olejovaný orech, ale mňe sedela. Pokiaľ chceš čisto účelovú a pracovnú guľovnicu, za dobrý peniaz, tak Zastava je veľa muziky za málo peňazí.
<br/>Pokiaľ rozmýšlaš v cenových reláciach Zastavy - určiťe za pozornosť by stály opakovacie guľovnice HOWA, ktoré sa začali teraz dovážať do ČR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35811 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Gulovnice Zastava
Neviete, kto vozí Zastavy, resp, aká je dnes cena klasickej polopažby v medium cal.? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35830 od miso
Odpoveď od miso na tému Gulovnice Zastava
mna by to tiez zaujimalo, pocul som,ze ju bezne robia v lavackom prevedeni takmer vo vsetkych kalibroch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35860 od bubu
Odpoveď od bubu na tému Gulovnice Zastava
Dovážala (dováža?)ich fi.Jáger Šurany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35909 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Gulovnice Zastava
Vďaka za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35922 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Gulovnice Zastava
Takže Zastava 8x57JS + montáž spolu 21 600,- Sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38196 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Gulovnice Zastava
Akela kupil si ju uz? Ake to je v porovnani s CZ 550?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38238 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Gulovnice Zastava
Ja som ju nekupoval, kamoš potreboval vedieť dovozcu a cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39281 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Gulovnice Zastava
Nuž, páni poľovníci, nikto nekúpil, nemá dojmy, skúsenosti, .... :liar: Žeby všetci kupovali len Sauery a Mannlichery?:-p Porovnanie s CZ 550 by fakt sadlo!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39365 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Gulovnice Zastava
naozaj tu nikto nema Zastavu, aj mna zaujala tato zbran.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40143 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Gulovnice Zastava
Ja ju mám v 8x57JS celopažba. Keď som ju videl prvý krát myslel som si že je manlicherka. Srbi urobili to najlepšie čo mohli. Okopčili pažbu z Manlichera (čo je podľa mňa najkrajšia celopažba) a ešte aj túto verziu nazvlai manlicher. :D Kvalita materiálu je podľa mňa zhruba na tej istej úrovni ako CZ čo je potešujúce pažba z tureckého orecha je olejovaná a nie lakovaná. Vypracovanie v detailoch menej precízne ako CZ. Dvojpolohová poistka ma sprvu trocha strašila, bál som sa či po nabití nebudem zabúdať zaistiť (som niekedy dosť roztržitý), ale robím to úplne automaticky. Umiestnenie, tvar a chod poistky mi vyhovuje lepšie ako na CZ. Nevýhodou bol príliš jemný napináčik, odpaloval aj pri jemnom dotyku. Po maximálnom vyšróbovaní regulačného šróbika sa to dostalo na prijateľnú a pre mňa úplne vyhovujúcu úroveň. Celkovo je pomer kvalita/ cena asi rovnaký ako pri CZ. Pod nižšou kvalitou rozumiem nie celkom lícujúce súčasti pažby, vôľu v pútkach, na môj kaliber príliš dlhú nábojovú schránku. Použité materiály a funkčnosť hlavne, pažby, záveru, poistky a spúšťového mechanizmu sú minimálne na tej istej úrovni ako pri CZ.
<br/>Pod CZ si celý čas predstavujem CZ 550 Standard, ktorú som používal pred tým ako som kúpil Zastavu. CZ mala najväčšiu chybu v tom, že nebola moja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40294 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Gulovnice Zastava
No, trošku by som nesúhlasil, lebo som mal tento týždeň v rukách zopár pušiek a konečne aj Zastavu. Nedovolil by som si však porovnávať ju so steyr mannlicherom, sauerom a pod. Zastava je normálna socka-mauser opracovaním detailov o hodne pozadu aj oproti CZ, o tých vážnejších flintách nehovoriac. K materiálu sa ťažko vyjadrovať, ale kľudne by som si ju ako pobehajku do kriakov v cal. 8 alebo 9,3 kúpil, zase až taká motyka, ako posledné Rusky to rozhodne nie je! Pre mladého chlapca, čo musí vážiť korunky na kočík, detské autosedačky atď., je to vzhľadom k celkovej vizáži a cene kľudne odporučím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40322 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Gulovnice Zastava
Ja som ju neporovnával so Sauerom, ani Mannlicherom, ale s CZ, kde som na nižšiu úroveň vypracovania detailov upozornil. V podstate sa s tvojím názorom úplne stotožňujem, len som to trocha viac rozpísal a každý nech sa rozhodne čo je pre neho dôležitejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40386 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Gulovnice Zastava
8-L pohoda, dobre si to napísal, pažba je fakt vydarená a každý z nás má svoje potreby, predstavy a vkus;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 398 návštevníkov a žiadni členovia on-line