Kamrádi jaký názor máte na vyřezávané pažby?Nemáte někdo nějaké foto pro inspiraci.Chtěl bych si nec

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28861 od kopov70
Vyrezávané pažby sú krásne ale? Záleží medzi akých poľovníkov patríš-pasívny, aktívny. Poznám veľa ľudí s vyrezávanými pažbami(aktívnych) a skoro všetci jednotne tvrdia-jednoduchá rezba,nenáročná.Mám známeho,mal vyrezaného jeleňa.Prišiel domov po poľovačke a prišiel na to že pri páde udrel pažbou o peň a poškodil rezbu.Vyzeralo to hrozne .Pre tento dôvod aj rezbári doporučujú len jednoduchú rezbu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28883 od martin203
Na pazbe nie je nic vkusnejisie ako prirodzene pekne drevo, rezba pripadne nevhodna rybina mozu jeho krasu len zahlusit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28887 od astronom
Tiež mám na niektorých pažbách rytiny, ale už by som si to robiť nedal. Je to síce pekné, ale nepraktické na údržbu. Na hladkom dreve, v prípade potreby, sa dá povrch obnoviť - prebrúsiť a nlakovať, ale čo s časťou kde je rezba?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28904 od simon
Podľa mňa záleží na dvoch veciach a to na prevedení rezby a povrchovej úprave. Videl som nádherne a vkusne vyrezávané pažby, ktoré robili skúsený rezbári ale aj strašné pokusy samotných majiteľov zbraní o rezbu do vlastnej pažby. Teda záleží na prevedení. Sám mám rezbu jeleňa, ktorú mi robil priateľ umelecký rezbár a vyzerá to pekne, poľovnícky. Čo sa týka ošetrenia doporučujem moriť špeciálnym olejom resp. moridlom. Vtedy nedochádza k praskaniu, obitiu a pod. ako pri politúre alebo lakoch. A ak už aj k tomu dôjde dá sa to pekne zatieť a preleštiť bez toho, aby sa rezba poškodila. Mne osobne sa pekne vyrezávaná puška /ručne nie strojovo/ veľmi páči, lebo to zvýrazňuje jej jedinečnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28913 od astronom
Ja som nepísal, že rezba nie je pekným doplnkom pažby. Tiež mi robil rezbár výzdobu a je to pekné, len tie škranabce na pažbe a aj na rezbe asi budem mať problém obnoviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28930 od Aceria
Osobne zdobené pažby nemusím, rezba na pažbe mi k zbrani nesedí, vždy keď pozriem na vyrezávanú pažbu tak len zakrútim hlavou, z môjho pohľadu je to gíč a svoju pažbu by som si nedal zničiť akoukoľvek rytinou. Jedinou výnimkou sú vkusné a umelecké rytiny na kovových častiach zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28942 od Akela
100% súhlas. Keď vidím tie revajúce jelene na pažbách a "kompletné poľovnícke motívy", mám také zmiešané pocity. Ale napokon, ja to na pleci nenosím, tak nech si tam dá každý čo uzná za vhodné. Trebárs aj svokru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28964 od jager133
Pred troma dňami som mal v rukách peknú holandku od Saifferta, pažba po ,, renovácií,, - vyrytý vzlietajúci bažant a rybiny šupiny .... podľa mňa to doslova zabilo tú flintu ( aj ked rytina bola kvalitne spracovaná ). Najhoršie na tom je, že tá úprava bola do pôvodnej pažby. Chlapi neničte pekné pôvodné flinty rytinami, resp. nechajte pôvodnú pažbu a radšej dajte urobiť novú a do tej si dajte vyryť obľúbený motív. Zachováte tým ,, ducha ,, flinty a v neposlednom rade aj hodnotu pušky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28966 od martin203

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28991 od majod
Nieje nič krajšie na pažbe ako rytina vzpínajuceho sa jeleňa na vysokom brale,ktorý má medzi parožím slovenský znak a z papule mu ide obláčik so slovami LOVU ZDAR.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28993 od Akela
Ja som ešte na žiadnej pažbe nevidel zobrazeného jeleňa I. vekovej triedy. Zaujímavý jav hm...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29024 od Robitusin

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29084 od kopov70
Keď uvidím I.vekovú nafotím a ukážem.To si ale počkáte.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29091 od lovec01
práve som si pozeral galériu jager658o a má tam ozaj krásne drevorezby, ale neviem si seba predstaviť ako by som sa s tým predieral cez húštiny a kríky hmm....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 260 návštevníkov a žiadni členovia on-line