Bobor na Slovensku

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37110 od Trapper
Bobor na Slovensku bolo vytvorené Trapper
Ahoj Kamaráti,poľovníci,poľovníčky !
<br/>Máte v revíre bobra ?Sme malý poľno-lesný revír a časť našej hranice tvorí rieka Morava pri moravskom meste Hodonín.U nás teda v PZ Kátov-Vrádište sa bobor vyskytol asi 8 rokov späť v katastre obce Kátov.Zo začiatku výskyt 2 jedincov nebol nijako vážne poznateľný.
<br/>Čas však priniesol svoje.Bobrovi sa v revíre zapáčilo a podľa mojích pozorovaní je momentálne výskyt asi 15 až 17 dospelých jedincov na ploche cca 400 ha.Toto množstvo ,,prerastenej ontatry, ako ho často nazývajú miestny obyvateľia a hlavne príslušníci Petrovho cechu teda rybári sa však patrične odráža na škodách
<br/>spôsobených na lesnom poraste,vegetácii a drevín na odvodňovacích kanáloch lúk,odstavnom ramene rieky Moravy a vodného kanála Struha a vlastne celého vodného komplexu Kátovský kút.Je teda na čase aby problematikou bobra, pretože bobor už je problém začali zaoberať kompetentné inštitúcie.Podobné skúsenosti majú aj susedné PZ myslím,že takmer všetky PZ pri rieke Morave.Miestne roľnícke družstvo dostalo zákaz kosiť priľahlé lúky.Zistil sa tam výsky voľakej chránenej rastlinky.Ale kto ochráni zostaté vrby,remízky ktoré vysadili naši dedovia,otcovia vlastne už aj moja generácia.Dokedy budeme bobra chrániť ? Alebo počkáme až zožerie všetky stromy a z revíru sa odsťahuje ?Vziať spravodlivosť do svojích rúk ?
<br/>Niektoré foto môžte nájst v mojej galérii.Postupne doplním ďaľšie.
<br/>Trapper.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37130 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Bobor na Slovensku
zabi bobra, zachraniš strom!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37132 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Bobor na Slovensku
pre ochranu jednoho druhu hynu ine druhy vetsieho vyznamu u nas je to medved mame obdobne problemy ale s tym by sa mali zaoberat uz kompetentne organy a nie brat len peniaze za nic nerobenie.A vziat spravodlivost do vlastnyh ruk s tym sa nic nevyriesi len sa napachaju vetsie skody,ale ked sa to nebude riesit tak pride asi aj k tomu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37138 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Bobor na Slovensku
Skusate? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37146 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Bobor na Slovensku
8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37147 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Bobor na Slovensku
konkretne co ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37151 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Bobor na Slovensku
ja neviem, napriklad zakladanie novej temy, vkladanie prispevku, odpovedanie na prispevok.. kedze ste v skupine tem, ktora sluzi ako skuska pre zaciatocnikov ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37204 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Bobor na Slovensku
dik za info ja som len odpovedal treba sa polepsit;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 950 návštevníkov a žiadni členovia on-line