Dovoz zbrane z USA

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60191 od fearofbats
Dovoz zbrane z USA bolo vytvorené fearofbats
Planujem sa pristahovat z USA naspat na slovensko. Na SK som zil 19 rokov, poslednych 6 v usa. Na slovensku nemam zbrojny pas ani kartu ani nic podobne. V USA mam zelenu kartu a Concealed handgun license ktora mi povoluje nosit zbran na kazdodenne ucely (ekvivalent zbr. pasu typu A). Pravoplatne tu vlastnim 2 kratke zbrane a jednu polovnicku pusku, Vsetky tri by som si rad priniesol zo sebou na slovensko kam sa permanentne vraciam. Ma niekto skusenosti z podobnym pripadom, resp. ako na to...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60192 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
V utorok sa ti na to pozriem, mám obavy, že to bude ako s vodičským preukazom nadobudnutým v USA, u nás je neplatný, tak asi aj zbrojný preukaz na krátku zbraň, na dlhú to bude komplikovanejšie pravdepodobne, neviem, ale nepredbiehajme udalostiam, zistíme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60215 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Obavy sa potvrdili, z USA ti neplatí žiadny preukaz,povolenie,karta,licencia...blá,blá ja neviem čo ešte...Pre istotu som to overil u dievčat na oddelení evidencií zbraní a ešte mám kamaráta na Prezídiu PZ, tiež to potvrdil.Zbrane by skončili na polícii v úschove, a potom ich na niekoho prepísať, jediná možnosť a začať robiť zbrojný preukaz aby si ich dostal na meno. Darmo, milovaná legislatíva na Slovensku nepustí. Ale toto Američan nepochopí ako to u nás chodí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60510 od fearofbats
Odpoveď od fearofbats na tému Dovoz zbrane z USA
Ok vazim si ze si sa o tuto temu zaujal.. to ze tie dokumenty nie su na sk platne mi bolo zrejme od zaciatku, iba som tym chcel demonstrovat ze zbrane boli nadobudnute legalne v usa. je vzdy moznost dojst na SK a poziadat si o ZP. Ulahcilo by mi to cely tento proces priniest ich naspat na sk??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60511 od fearofbats
Odpoveď od fearofbats na tému Dovoz zbrane z USA
ok, precital som si tvoju predoslu odpoved este raz a tento krat pozornejsie.. takze moznost cislo 1- urobit si slovensky/EU zbrojny preaukaz a preniest zbrane osobne pri prilete na sk.
<br/>Avsak nie som si isty ci na slovensku niekedy budem viac ako 2 tyzdne co mi nedava (aspon sa domnievam) dost casu poziadat a dokoncit proces na ZP.
<br/>Takze je moznost cislo 2 - priniest zbrane osobne a odovzdat ich polici do uschovne kym si ZP urobim.
<br/>Moznost 3- ich prepisat na kamarata ktory vlastni ZP kym si urobim vlastny. Je Moznost cislo 2 alebo 3 vobec mozna?
<br/>Nezabudni prosim ta ze sa prilieta vo swechate takze urcite aj rakuska POLIZEi bude mat nejake otazky predpokladam? Ake dokumenty treba mat so sebou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60512 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Nechcem tresnúť hlúposť, ale ak to dovezieš, tak kontrola na letisku...nájdu to,a začnú problémy...V pondelok zistím ako to sem dotrepať z USA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60513 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
problematika nie je odviest zbran z USA, samozrejme ak si obcanom USA....ci sa zelena karta doslovne vyrovnava s obcianskymi pravami ti neviem povedat. Totizto podla federalnych zakonov USA, ktory by mal kazdy predavatel udrziavat, cudzinec NEMA ZIADNE PRAVO kupit a drzat zbran...a to bez vynimky. tuna sa vyskytuje moznost ze ak sa nahodou nedodrzal tento zakon zbran ti hned mozu odobrat na letisku na uzemi USA.
<br/> No ale to nie je ten najvacsi problem.....povedzme ze ti to amici prepustia a donesies to na slovensko.....tam ti trvaly ZP nedaju na tieto zbrane. dostanes len docasny-prevozny papier, co znamena ze ta zbran musi slovensko opustit po urcitej dobe. prepisovanie to na kamaratov aj tak tiez nepojde......je to vsetko o oficialnych potvrdeni o nakupe a dovozu tovaru, co je naozaj nespracovatelne, teda v kratkosti ....neprepisu tu zbran na nikoho!
<br/>
<br/>Ako to vsetko viem? Jednoducho...uz som to par krat skusal a zbrane boli uz na slovensku.....dnes su stale u mna v skryni....musel som ich doniest naspet do USA.Viem ze ti tu bude niekolko odbornikov radit...ale porozmyslaj co som tu popisal. Mimochodom ....pri poslednej snahe mi s tym pomahal osobny priatel a sef policajneho oddelenia na evidnciu zbrani na SK. Ak ma niekto lepsie vysledky tak by som to aj ja chcel vediet!
<br/>
<br/>Drzim ti palce!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60514 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
dotrepat to nie je zlozite....potrebujes na to oficialnu pozvanku na polovacku zo PZ, overenu notarom....to na dlhu zbran....na kratku zbran to urcite lahke nebude......podla tohto ti daju na prestupe hranic docasny ZP.....ak si bez pozvanok a opravnenia tak zbrane ani nepustia do uzemia SK.....ja som nemal v poriadku len po...nu peciatku a zbrane som musel ulozit v Rakusku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60516 od fearofbats
Odpoveď od fearofbats na tému Dovoz zbrane z USA
stefan co sa tyka vlastnenia mojich zbrani v usa to problem nie je- som rezident spojenych statov co mi dava pravo kupovat aj vlastnit zbrane. Problem je ako ich dostat spat na slovensko ked sa tam permanentne prestahujem. Pas mam slovensky, aj trvale bydlisko mam stale na slovensku. Musi predsa existovat moznost aby si slovensky obcan mohol priniest SVOJE VLASTNE zbrane spat do svojej krajiny! ( ale ked nad tym tak rozmyslam nie vzdy vsetko u nas dava zmysel takze by som vlastne ani moc prekvapeny nebol..)
<br/>laco prosim ta skus nieco vymysliet, hovorim, ak treba in na slovensko vybavit si ZP pred tym ako prinesiem zbrane skusim to vybavit, ak by sa to dalo bez toho tak by to bolo este lepsie.
<br/>Co sa tyka prevozu, uz som ich par krat niesol lietadlom vramci usa a ziadny problem nebol, zaregistroval som ich s aerolinkou, dali na zbrane oranzovu pasku a zamkol som ich na zamok. po prilete som si vyzdvihol batozinu ako kazdy iny a nikto sa nic nepytal, dufam ze by to take jednoduche mohlo byt aj na swechate...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60517 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
poradil by som ti takto....v prvom rade chod na colnie oddelenie v USA....samozrejme prines vsetky zbrane....tam ti daju papier ze si vlastnikom zbrane....je to bleskovka a myslim si ze za darmo. Toto potvrdenie ukazes na letisku , kde sa na to podivaju colnici, aerolinky a policajti.Zbrane ti aerolinka odnesie na lietadlo a cestujes. Nezabudni ze colne prehlasnenie ti samozrejme dovoluje priniest zbran naspat do USA, takze si ho straz a nezahod!Bol som na swechate uz niekolko krat so zbranami....rakusku policiu to absolutne nezaujimalo...zdvihnes batozinu a ides na slovensko. AVSAK ten hacik je dnes v tom ze na hraniciach uz policajti a colnici neuraduju....problem zacne s tym ked sa s tym vsetkym dotrepes k fizlom na prepis....totiz uz si vo vnutrozemi a tam ti to nemusi dobre dopadnut! Poriadne si to vysetri......mne pomahali v tejto situacii policajti uz az na statnych uradoch slovenska a dodnes to nie je vyriesene. no a na uzaver...prave ten slovensky pas ma trapi.....totizto, ked si kupoval zbrane v obchode vypisoval si zlty formulat pre ATF. je na nom jedna otazka...ci si cudzinec alebo obcan USA. Ak by si tam napisal ze si cudzinec ATF by nepovolilo predaj zbrane.........Viem ze sa mi to budes snazit vysvetlit, avsak to je nepodstatne....ako minuly drzitel FFL licencie viem ze u mna by si bol asi tazko zbran kupil. Nechcem tu machrovat, ale ti len hovorim ake mam skusenosti....bola by skoda keby si si zneprijemnil zivot uz na ceste domov! GOOD LUCK!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60518 od fearofbats
Odpoveď od fearofbats na tému Dovoz zbrane z USA
ok rozumiem. este posledna moznost co ma napadla-
<br/>dat vsetky zbrane ffl dealerovi tu v usa, nech ich posle k dealerovi na slovensko (urcite budu poplatky a vela, ale od toho odhliadnime pretoze tieto 3 zbrane pre mna maju vacsiu hodnoty ako hocico ine co vlastnim) , pridem na slovensko, urobim si ZP, vyzdvihnem zbrane od predajcu na SK a sup na policajny zbor ich prepisat.. dalo by sa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60519 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Samozrejme že dalo, ak nemáš konkrétneho dealera, môžem v tom vypomôcť, mám na to koncesiu.
<br/>
<br/>Ale popíšem ti vlastné riešenie podobnej situácie z inej krajiny než USA, myslím, že by ti to mohlo pomôcť, vo väčšine to je analogické. Legálne som nadobudol zbrane v cudzom štáte. Síce občan SR, ale som držiteľom ich zbrojáku na non-restricted aj restricted zbrane (tj. dlhé aj krátke). V tomto bode si asi na tom podobne, lebo vlastníš zbrane legálne. Som samozrejme držiteľom SK zbrojáku a to je to, čo ti vrele doporučujem, lebo ti to zjednoduší celú záležitost. Na našej ambasáde som si vybavil zbrojný sprievodný list vrátane úradneho prekladu do angličtiny. Na konzulát susedného štátu v ktorom som mal pristáť som zaslal žiadosť o povolenie tranzitu (s priloženou kópiou ZSL) a oni mi vystavili povolenie na tranzit zbraní z letiska na hranicu SK na konkrétny dátum. Tento úkon možno nebol nevyhnutný, lebo kým ja som po pristatí hľadal nejakých colníkov, moje pušky rotovali na páse s kuframi a stopla ich až moja manželka, čím zabránila tomu, aby z nich mal radosť niekto iný. :) Tak som ich zhrabol a mazali sme domov. Ale keby som ten papier nemal, možno by sa pritrafil prieser. V zákonnej lehote som zbrane doma zaevidoval a zároveň som oznámil regitračnému orgánu krajiny, v ktorej sú evidované, že trvalo budú tu. Z tamojšej evidencie som ich nevynímal, čo mi v prípade potreby umožní bezproblémový vstup s konkrétnou zbraňou naspäť.
<br/>Keď máš nejaké otázky, napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60520 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Zámerne som vynechal exportnú procedúru na strane štátu z ktorého som zbrane vyvážal, lebo nejde o USA. To je asi tá jediná odlišnosť od tvojho prípadu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60521 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Citujem ...prave ten slovensky pas ma trapi.....totizto, ked si kupoval zbrane v obchode vypisoval si zlty formulat pre ATF. je na nom jedna otazka...ci si cudzinec alebo obcan USA. Ak by si tam napisal ze si cudzinec ATF by nepovolilo predaj zbrane.........Viem ze sa mi to budes snazit vysvetlit, avsak to je nepodstatne....ako minuly drzitel FFL licencie viem ze u mna by si bol asi tazko zbran kupil.
<br/>
<br/>Ja len, aby sa ten pojmoslovný chaos nešíril medzi slovenskými čitateľmi ako pravda pravdúca. Americký zákon zakazuje nadobúdať zbraň nerezidentovi USA. Pritom ako je známe, rezident nemusí vlastniť americký pas, pričom môže vlastniť X cudzokrajných pasov. Keby to Štefan vedel, mohol mať viac zákazníkov a jeho FFL licencia možno nemusela byť &quot;minulá&quot;.... Take it easy... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60523 od fearofbats
Odpoveď od fearofbats na tému Dovoz zbrane z USA
belson dakujem velmi pekne, ulozim si tvoj email keby som mal v buducnosti otazky k niektorym detailom.
<br/>este jedna otazka, co je mimo povodnej temy- ako dlho trva na slovensku nechat si urobit ZP? popripade mohol by som poverit brata nech mi ten proces zacne (odnesie formulare peciatky atd na policajny zbor-brat ma moje slovenske doklady aj splnomocnenie podpisovat za mna legalne dokumenty)a ja ten proces dokoncim ked sa dotrepem domov(predpokladajme ze si to dobre nacasujem)? jediny problem je ze spat na SK chodim obmedzene, take 2 tyzdne vacsinou..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60522 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Dovoz zbrane z USA
Musim veci uvest na pravou miru! Pokud mate zelenou kartu, tedy jste rezident USA tak mate omezeni jako ze nesmite byt policajt a nesmite volit a myslim ,ze nesmite byt pozarnikem a tak za 5 let si muzete pozadat o obcanstvi co dnes stoji 1000 $ kolek ... Jako turista mate smulu a nikde vam v obchote nejakou loveckou pusku neprodaji ,ale jsou zde vyjimky pujdete na Gun -show a poskate si na nekoho kdo dude pochodovat kolem s puskou ,ze ji prodava ,jedine co potrebujete jsou penize a prodej je legalni ....Pouze s cim nejsou tezkosti tak s luky a ty si nechate posilat postou a ten profesionalni lovec vam posle e-mail ze to doslo ....s puskou se nikam necestuje ja znam chlapika co jezdi do Jizni Afriky asi 1ci za 2 roky a tak si tam od profesionalniho lovce nechal koupit pusku co u nej zustava ve skrini a on tam vzdy jenom prijede na lovy jasne jako obcani tady nic nepotrebujeme si koupit pusku na loveni a patrony ma kazdy obchod .....Americeni nepotrebuji pas oni nikam nejezdi anebo i vlada doporucuje mit jeden pas falesny treba kanadsky nebo Irsky a ten pak podat teroristum pri unosu letadla a rezidenti mohou mit pas jakykoliv, ale jasne potrebuji vizum do jake zeme jedou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60524 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
ZP som si robil už dosť dávno, na túto otázku ti neodpoviem. Podľa môjho názoru, bude to aj dosť odlišné podľa okresov. To je parketa lacca1, využil by som jeho ochotu.
<br/>
<br/>gero, myslím, že niet čo uvádzať na pravú mieru. Naopak, myslím si, že to s tým nakupovaním na gun show si to uviedol skôr na ľavú mieru. Príslušný dokument od ATF som čítal dosť dávno, ale nepamätám sa na žiadne výnimky. Non-resident nemá nárok kúpiť v USA zbraň a hotovo. Bez ohľadu na to či by predajcom bol držiteľ FFL alebo nelicencovaná osoba. Vyzerá to, že Slováci a Češi naturalizovaní v USA nám tu vysvetľujú tamojšiu legislatívu bez toho, aby si dali námahu ju ovládať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60527 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Máš pravdu v každom okrese si zákon vysvetľujú ináč, ak je nejaký väčší rébus tak to riešim cez známych na prezídiu PZ, ktorí sú aj tvorcami alebo prinajmenšom pripomienkovali zákon o zbraniach, lebo títo kolegovci sú predsa legislatívnejšie bližšie k zákonom a tu sa všetko veľakrát novelizuje...o nariadeniach ani nevravím. Zajtra budeme múdrejší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60528 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
....ano to je prave najcistejsi postup.....jedina nevyhoda je v tom ze ti zacnu nastupovat vydavky a na koniec to moze byt tak drahe ze sa to neoplati prevazat....ide tu prave o to ze si nuteny slovenskom urobit prave to aby to islo na import /export co je pre birokraciu najjednuchsie....v com su danove poplatky! ano alternativ je niekolko, na vsetko su odbornici......drzim ti palce a daj mi vediet ako si dopadol!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60529 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
....ked tak nad tym rozmyslam.....povedzme ze technicky si zbrane kupil podla zakona, ci uz ako obcan alebo drzitel zelenej karty. Neviem v ktorom state zijes......niektorych statoch napr. PA, TX, VA a podobne ti staci na nakup kratkych zbrani len vodicky preukaz, co vsak neriesi problematiku prevozu tejto zbrani z jedneho statu do druheho......cize ked napr. kupis zbran v PA a zoberies ju do NY (ak nahodou letis z Kennedyho letiska, alebo nedaj boh z Newark NJ a tam to vytiahnes mas pruser....ak nevlastnis opravnenie (zbrojak v NY, alebo v NJ), totizto si previezol kratku zbran ces statne hranice co je federalny priestupok . You, and other gentlemen or so called experts are FUCKED BIIIIIIIIIIIIG TIMES!!!!!!!!!!!
<br/>
<br/>Ak mas zaujem:prodentallab@gmail.com

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 251 návštevníkov a žiadni členovia on-line