Dovoz zbrane z USA

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60531 od fearofbats
Odpoveď od fearofbats na tému Dovoz zbrane z USA
stefan nechcem ta urazit ale zatial minimalne 80% vsetkeho co si tu povedal o americkych zakonoch o zbraniach su nezmysly.
<br/>cela otazka v tejto teme je ze ako ich dostat spat na slovensko. to ze kto co a ako a kde ich v usa nakupil je uz ina vec (o ktorej ty nic moc nevies) a hlavne je to pre ucely tejto diskusie nepodstatne.
<br/>Opakujem, otazka cislo jedna: ako priniest legalne drzane zbrane zaevidovane v usa na uzemie slovenskej republiky?
<br/>Belson a Lacco, dakujem za odpovede a za snahu.
<br/>Stale mam ale otazky co sa tyka po prichode na slovensko. Povedzme ze FFl dealer v usa posle vsetky tri zbrane Belsonovi na slovensku. Bude stacit ak si urobim ZP po prichode na slovensko, co znamena ze zbrane budu lezat u belsona mesiac alebo aj viac, a ked ZP dostanem, zbrane si od neho vyzdvihnem a necham si ich v priebehu tyzdna na seba zaregistrovat na prislusnom Policajnom zbore?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60532 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Najjednoduchšiu cestu som ti popísal na svojom prípade na báze súkromnej osoby, ale musíš mať predtým urobený slovenský ZP.
<br/>
<br/>Ak to chceš riešiť cez licencované osoby, lebo si chceš urobiť ZP až po príchode na SK, dá sa to tiež, v podstate tak, ako si popísal. Realizácia je ale trocha komplikovanejšia (byrokracia). Nechce sa mi to tu rozoberať, lebo mám pocit, že sa schyľuje k mele, už sa tu objavujú vulgarizmy, takže by som sa radšej stade zdekoval. Štefan má nielen svojský pohľad na legislatívu, ale už sme sa tu párkrát vyštekávali kvôli zbraniam a balistike. Nestojím o to (dúfam, že tie zuby mu idú lepšie). Ak máš záujem, prejdi na súkromnú linku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60533 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz zbrane z USA
ano , bude najlepsie ked prejdes na sukromnu linku.......len aby ti to dore dopadlo, a nie aby to skoncilo s tym ze komu nie je rady tomu nie je pomoci....zelam ti vsetko najlepsie!!!!!, a verim ze slovaci na slovensku rozumia americkym zakonom viacej ako americania....verim ze zistis co to znamena! I,m out out of this discussion!:-o;):liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60534 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
...verim ze slovaci na slovensku rozumia americkym zakonom viacej ako americania....
<br/>Negeneralizuj. Ako ktorý Jano a ako ktorý Štefan. Keep smiling a nedurď sa, nestojí to za to, už nie sme najmladší... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60535 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Addendum: ... a ako ktorým zákonom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60536 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Takže takto, hovoril som s tým kamarátom. Najschodnejšia cesta, o inom vraj nemáš ani špekuľovať, je to časovo náročné a strašne komplikované: Na Slovensku zohnať kamaráta, držiteľa zbrojáku, on si vybaví povolenie na trvalý dovoz a nákupné povolenie, ty mu pošleš do mailu o aké zbrane ide, tie sa napíšu do povolenia. Potom zbrane zabalíš a pošleš jemu na adresu domov, nezabudni na zmluvu, najlepšie by bolo darovaciu, keď nie, tak tam dať minimálnu cenu, alebo dohodou, od toho by malo ísť clo, ale to už mi nevedel presne povedať. Máš tam dať aj nejaké doklady o nadobudnutí a prefotit tam aj tvoje doklady totožnosti. Pre našu geniálnu legislatívu. Zbrane prídu na colnicu, otvorí sa balík, tam bude tvoja zmluva, vyclí sa to, neviem ako s DPH, klamal by som, toto možno Belson napovie, ked¡že nejde o nové zbrane... Tvoj kamarát si ich dá na meno a máš ich doma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60537 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Z pohľadu SK to je určite to najjednoduchšie riešenie, ale nedá sa nič robiť, trocha sa to skomplikuje nasledovne:
<br/>Z USA odoslať zbrane ich majiteľ nemôže. Môže to urobiť iba držiteľ FFL. Ten na to potrebuje Export License a dostane ju na základe dovozného povolenia prijímateľa. Ja som dovozy už robil, ale na základe dovoznej licencie, ktorú som si vybavil ako koncesovaný subjekt na ministerstve hospodárstva.
<br/>Teda:
<br/>V prípade súkromnej, nelicencovanej osoby podľa algoritmu lacca1 by azda mohlo americkej strane stačiť nákupné povolenie (preklad do angličtiny radšej úradný s okrúhlou pečiatkou). Toto treba zistiť, ja som to takto ešte nerobil. Ak to amíci akceptujú, držiteľ nákupného povolenia ho odošle americkému FFLákovi a čaká, kým on vybaví Export License a zbrane odošle. Ďalší postup podľa lacca1. Ak to bude malá hodnota, clo neplatíš. DPH áno, bez ohľadu na hodnotu zásielky.
<br/>
<br/>Avšak finančne najmenej náročný zostáva spôsob, ktorý som popísal úplne na začiatku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60538 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Pýtal som sa aj na tú licenciu, bolo mi povedané, že ju nepotrebuje, vraj len ak by to išlo na firmu, tak teraz som z toho už vedľa. Jáááj, na tie preklady som zabudol, ale to je to najmenej. Ja neviem, keď to ide balíkom a už je to tu, tak to hádam nepošlú späť, ale na Slovensku je všetko možné. Údajne po novom mi vravel, že to ide lodnou dopravou... Neviem, ja by som to skúsil poslať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60541 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Nepodnikateľský subjekt na nadobudnetie zbrane zo zahraničia nielenže dovoznú licenciu npotrebuje, ale ani ju nedostane. Tú ministerstvo vydá len koncesovanému podnikateľovi. Z pohľadu SK legislatívy je pre súkromnú osobu nákupné povolenie na vyclenie a uvoľnenie zásielky OK. Ja som len vyslovil pochybnosť o tom, či na americkej strane nákupné povolenie stačí na vydanie vývoznej licencie pre odosielateľa, keďže sa to zvykne robiť na základe formulára IIC (International Import Certificate), ktorý naše mnisterstvo vydáva v rámci licenčného konania. Ale možno áno, nevylučujem, len nemám osobnú skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60544 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Ešte som to pre istotu overoval, na Prezídiu PZ v tom nevidia problém, balík so zmluvou, nejaká faktúra, povolenie nového držiteľa s údajmi kupujúcej zbrane a hotovo. A to mi povedal jeden z najvyšších papalášov čo sa týka evidencie zbraní. Ja som sa ho pýtal, že ak si pozriem nejakú flintu v USA, tam mi to kúpi známy na meno, pošle mi ju sem balíkom, ja si ju na základe tohto povolenia potom vyclím,DPH a zaevidujem. Vraj je to jednoduché,&quot;až mi je to divnô!&quot; No ja by som do toho určite šiel. A asi to aj idem skúsiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60545 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Už nemusíme dookola opisovať ako to funguje po príchode zásielky so zbraňou na SK. To je od začiatku jasné. Stále hovorím o procedúre pri legálnom odoslaní z USA, v čom vidím kameň úrazu. Nechcem byť zlým prorokom, ale o niečo také som sa zaujímal pred rokmi a tak to jednoducho nefungovalo. Iba že by sa niečo odvtedy zmenilo. Rád sa dozviem, že zbraň môže takýmto jednoduchým spôsobom legálne opustiť USA a že je to tak ako hovoríš.
<br/>
<br/>Iný mechanizmus ale môže fungovať, keď si fearofbats bude vybavovať odoslanie vlastného majetku pri odchode z USA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60546 od skeet
Odpoveď od skeet na tému Dovoz zbrane z USA
Takze sa tu konecne preukazuje ze hovno vies tak isto ako aj lacoo1! preco potom volovinami utocite na ludi ktory uz napisali co je mozne a nemozne v USA cim sa snazia len a len pomoct?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60547 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Vidím, že máme s Belsonom fanúšika. Asi je tu škoda niekomu niečo zisťovať, informovať sa... Raz darmo, nie sme všetci chytrí. Vidím, Belson, že sme tupí... mám mail na teba, tak ak niečo zistím, hodím ti to tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60548 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Dovoz zbrane z USA
laco u vás zbraň před dovozem ze zemí mimo EU nemusí projít testy když jsem se na to ptal kdysi tak mi bylo zděleno že každý dovozce si musí nechat zbraň otestovat ve zkušebně aby dostal povolení na dovoz a je jedno že se sem už dováží tak že soukromá osoba nemá šanci protože by se mu zbraň prodražila na tolik že by za to měl celý arzenál při nákupu v EU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60551 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Myslím, že aj súkromnú osobu, aj licencovaného firemného jednorazového dovozcu čaká max. kusové overenie zbrane a to nie je vražedná položka. V rámci členských štátov C.I.P. sa dokonca skúšobné značky uznávajú, takže v takom prípade ani to. Amíci v C.I.P. nie sú, tam by to mohlo byť komplikovanejšie, ale v mojom prípade nebolo. Spôsobom, ktorý som popísal vo svojom prvom príspevku, som si doviezol pušky od Remingtona a Savage. Pri registrácii na PZ sa im ani jeden z mojich modelov v databáze neukazoval, kázali mi prísť za dva dni, že sa musia spojiť s príslušným pracoviskom. Následne zaregistrovali, žiadne overovanie nepožadovali.
<br/>Osobne nepokladám tvoje tvrdenie ...a je jedno že se sem už dováží... za relevantné. Podobné som síce zažíval pred 20 rokmi, keď som dodával faxy a štát mnohonásobne zdieral na homologačných poplatkoch každého dovozcu za jeden a ten istý model, ale asi je to už za nami. Napríklad keď som po rozdelení republiky dovážal do svojich výrobkov český ventilátor, musel som ho dať certifikovať v dubnickej skúšobni napriek tomu, že českú skúšobňu absolvoval. Táto chujovina však vstupom do EÚ zanikla, jednoducho, ak to prešlo skúškami v ČR, platí to aj u nás. U Amíkov je ten problém, že ich norma SAAMI jednak nie je pre výrobcov zbraní záväzná a jednak majú odlišné skúšobné metódy a tým aj rozdielne výsledky od C.I.P. Ale nemá to logiku, ak si napríklad nemecký veľkodovozca Hoffmann nechá v nemeckej skúšobni homologovať americkú zbraň XY, aby ten istý model preveroval Lieskovec. Ak v homologačnom procese udrela overovacie značky DEVA, sú ekvivalentné, ako keby ich udrela Konstrukta. Tak hovorí zákon.
<br/>
<br/>lacco1, vyser sa naňho. skeet je štefan. Je v pohalloweenskom opojení z niekoľkoročných cukríkov, ktoré si cyklicky v ten večer podávajú, takže mu uniklo, že ty si nikoho vo svojich príspevkoch nenapádal. Pravdou však je, že ja som uvádzal na pravú mieru jeho pojmoslovný chaos.
<br/>
<br/>skeet ja som neprevláčal zbrane proti svojej vôli tam a späť ponad oceán a nemal som ich kvôli nevyhovujúcim formalitám zadržané v Rakúsku. Ja som si v zahraničí kúpil legálne dve pušky a mám ich doma na SK. Na svoju firemnú licenciu som už z USA doviezol niekoľko hlavní, pár záverových systémov a tisíce striel. Takže ten sračkavý štekot si láskavo nechaj na iné príležitosti....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60554 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Ešte chcem dodať, že podľa nášho zákona sa kópia certifikátu o homologizácii zasiela komisii C.I.P. Neverím, že by to bol len slovenský výmysel a že teda existuje nejaký centrálny register homologovaných zbraní vyrobených mimo krajín C.I.P. Môžme sa domnievať načo slúži, ale verím, že požadovanie nejakých duplicitných alebo multiplicitných homologizácií nejakej americkej zbrane by nemalo hroziť.
<br/>
<br/>Včera večer to zo mňa plynulo trocha spontánnejšie, ospravedlňujem sa za použité nespisovné výrazy. Napomohlo tomu nejaké to červené.... :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60562 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Belson: Pri registrácii na PZ sa im ani jeden z mojich modelov v databáze neukazoval, kázali mi prísť za dva dni, že sa musia spojiť s príslušným pracoviskom. Následne zaregistrovali, žiadne overovanie nepožadovali.
<br/>
<br/>Toto neznamená, že nie je v databáze, ale pri evidencii zbrane, keď to hádžu do počítača, tak majú v číselníku len obmedzenú ponuku. Môže sa stať, že zadáš niečo napr.bez medzery alebo nedáľ veľké písmeno a už ti to nenájde. Ja som nedávno kúpil Howa 1500, baby na zbraniach mi povedali, že musia požiadať kompetentných aby im to dohrali do PC. Tak som povedal nech skúsi Howa M1500, a už to našlo.
<br/>
<br/>A aj som si myslel, že Skeet je Stefan, ale nás rozčúli len inteligent.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60569 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz zbrane z USA
Tak to mi je úprimne ľúto. Pripomína mi to nejaký insitný databázový systém spred dvadsiatich rokov. Keď sa zadá písmeno &quot;r&quot;, tak to má vysypať na obrazovku všetky Remingtony, Rugery a čo ja viem čo ešte na &quot;r&quot;, ak zadáš &quot;rem&quot;, idú len Remingtony. Ale vylepšiť to by znamenalo tunel za pár miliónov jevráčov zo štátneho rozpočtu. Tak nech to radšej zostane ako je .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60575 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Dovoz zbrane z USA
Mňa už v tejto branži neprekvapí nič za tých par rôčkov. U nás sú len ženy na evidencii zbraní, škoda, tam je nutný chlap, ktorý podľa mňa by mal aspoň poľovať...alebo mať nejakú tzv.&quot;úchylku!&quot; čo sa týka zbraní, hovorím v dobrom, lebo tu sa veľa ľudí chytá slovíčok. Ozaj, nejako utíchla debata okolo dovozu, chvalabohu, akurát si idem objednať MarkIV, lebo Vortex mi nejako nevyhovuje s tým 16x zväčšením, celkom slušná optika za ten peniaz, ale zväčšenie 16 je mi málo. Tak idem do MarkIV. Ale nie cez US-stránky, ale cez kamarátov, lakomý som cvakať niečo naviac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60601 od pro-lov22
Odpoveď od pro-lov22 na tému Dovoz zbrane z USA
Špecializujeme sa dovoz USA produktov pre poľovníctvo pomôžem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 690 návštevníkov a žiadni členovia on-line