Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku

pred 18 rokmi 1 týždňom #7338 od matulkoh
Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku bolo vytvorené matulkoh
VIRUS prenasany kliestami, s inkubacnou dobou 2-10 dni napada cervene krvinky, prve priznaky malatnost, nechutenstvo, vysoka teplota, moc pivovej farby, tmavej, pri priznakoch okamzite vyhladat veterinara, ktory poda liek, netreba podcenit je to smrtelne, neexistuje ziadna vakcinacia vopred.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7339 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
babelioza.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7352 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
musím upozorniť otca......bo ten má klišťa furt a ja nikdy!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7358 od Levo
Odpoveď od Levo na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
nie nahodou borelioza!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7360 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
MATULKOH-podľa popisu by som myslel, že sa jedná ako Ti písal LEVO o ,,BOLERIOZU,, ak je to bolerioza mal som ju a je zaliečená, nedá sa vyliečiť. Na tele sa objavý červená škvrna alebo mapa ktorá rastie a neskoršie zmizne. Taktiež nevzniká na mieste kde si mal kliešťa. Nemusí ju prenášať len kliešť ale aj napr. komár. Ja som bol na kožnom nie u veterinára.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7361 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
OPRAVA ja som to zle napísal BORELIOZA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7363 od david
Odpoveď od david na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
Myslim, že MATULKOH sa nepomýlil. Čítal som o tej chorobe babelióze ak sa nemýlim v časopise Naše poľovníctvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7365 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
nie nezmylil som sa a na boreliozu sa daju psy ockovat na babeliozu nie ide o virus postihujuci psy, cez kliestata, rozklada cervene krvinky, borelioza je nieco uplne ine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7366 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
a čo ak vakcína existuje, iba zatial neprešla slovenskou štempľo-tortútou 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7367 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7369 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
Konečne to niekto napísal správne:D. Pokiaľ viem vakcína nenexistuje, ale protilátka ano, len na Slovensku nie je uznaná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7394 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
Lymská borrelióza alebo Lymská choroba - bakteriálne ochorenie, spôsobuje BAKTÉRIA Borrelia burgdorferi - bolesti kåbov, srdcové, nervové a obličkové problémy, apatia, anorexia. Psi sa vakcínujú - napr Biocan B
<br/>
<br/>Babezióza - parazitárna choroba, PARAZIT Babesia canis (u psov) napáda červené krvinky, kroré praskajú - preto tá krv v moči, žltačka, bledosť slizníc aj horúčka nechutenstvo... U psov sa lieči prípravkom, ktorý nie je v SR registrovaný (Imizol).
<br/>
<br/>Obe choroby, ale aj mnoho iných prenášajú kliešte(napr. Kliešťová encefalitída- to je vírusové ochorenie, Ehrlichióza) - takže pozor - napr. aj pri vyťahovaní klieštov psovi.
<br/>
<br/>Prevencia - u psov antiparazitárny obojok, spreje alebo spot on - Advantix, Front Line, Stronghold a iné. U ľudí repelenty a dôkladná prehliadka tela po návrate z lesa.
<br/>TAKI - prosím zmeň tú BEBELIÓZU v názve témy na BABEZIÓZU
<br/>Nechcem mudovať, ale dúfam, že som to uviedol na pravú mieru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7395 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
V tomto smere už iba skromne dodávam 3x hurá, že žijem na severe Slovenska a ak som v lese, tak je to min. 600 mnm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7397 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
Čo tým naznačuješ? Ja som tiež zo severu a mám kliešťa každú chvíľu. Už dva krát som mal pozitívne boreliózu (našťastie v počiatočnom štádiu som objavil škvrny a išiel k lekárovi). Proti mozgovej encefalitíde som sa preventívne radšej zaočkoval - jej priebeh a následky sú horšie.
<br/>Podľa mňa je to o chutnosti. Ja kliešťom chutím a môžem byť akokoľvek oblečený a i tak si nájdu voľné miestečko. Kamarát zasa môže v kraťasoch behať v tráve po pás a kliešťa ešte nemal (mrcháň jeden nechutný).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7398 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
Iba to, že u nás sú aj kliešte zdravšie resp. pliagy, ktorú prenášajú je pomenej. Vakcináciu využívam, kedže chodievam s potvorami aj na dolniaky. Antiparazitné obojky sú pre nás drahé vzhľadom na terén, v ktorom sa potvory najradšej pohybujú, preto ich kvapkám spot-on prípravkom od fy Bob Martin (lacnejší ako Frontline a Advantix) a uvažujem o zakúpenia veľkého balenia Top Spot On Stronger od Biovety.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8956 od Andyka
Odpoveď od Andyka na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
Babezioza sa rozsirila uz aj mimo luznych lesov, kamaratkin pes z Bratislavy mal klieste normalne z travy zo sidliska a nakazila sa babeziozou, za 5 dni bolo po nej. Jedina ochrana je zatial repelentne pripravky najlepsi je Advantix.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8974 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
je na to latka co sa ockuje po nakazeni, len si treba vsimat psika a ked sa nam nieco nezda, je malatny , moc vo farbe tmavsieho piva, tak sup k veterinarovi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8985 od Andyka
Odpoveď od Andyka na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
Myslis LIEK (Imizol), nie ockovacia latka:-p Ockovat po nakazeni uz nema zmysel a pokial viem, na babeziozu ockovacia latka neexistuje. Ale ako pises treba si psa vsimat, ak ma oranzovu stolicu, krv v moci, malatny, blede nedokrvene sliznice a kasel, co sa podoba na dusenie treba ist urychlene k vetosovi. Jedina prevencia je aby sa kliest do krvi psa vobec nedostal = Advantix ci ine repelentne pripravky. Vidiet nezmyselne zahynut psa len pre nedostatok informacii o tejto zakernej chorobe neodporucam nikomu, hold ani veterinari nie su vsetci v tomto informovany, pes bol u veta tri dni pred smrtou a dostal sirup na kasel. 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8993 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Pozor, výskyt babeziózy na Slovensku
mal by vratit licenciu, myslym ze ta latka sa vola inak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 406 návštevníkov a žiadni členovia on-line