TANAP a polovnictvo

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28862 od Juraj168
TANAP a polovnictvo bolo vytvorené Juraj168
Aké skúsenosti mate čo sa týka výkonu práva poľovnictva?Neplánuje sa rozširovanie TANAP-u?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28905 od simon
Odpoveď od simon na tému TANAP a polovnictvo
Výkon prava poľovníctva v TANAP-e je realizovaný v zmysle zákona o poľovníctve, vykonávajú ho jednotliví užívateľia poľovných revírov, ktorých je na uzemí TANAP-u viacero. Nepostrehol som úvahy o rozšírení NP , v súčastnosti je riešená tzv. zonácia tohto národného parku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28914 od Juraj168
Odpoveď od Juraj168 na tému TANAP a polovnictvo
V zmylse zakona o polovnictve.....neni su tam nejake obmedzenia podla tych zon?Kde sa da o tom blizsie informovat?A co sa tyka toho rozsirovania,uz viacej rokov u nas niektor polovnici tvrdia ze TANAP by chcel zobrat dost znacnu cast lesa ktory je od dediny oddeleny cestou....ktora ma byt tou novou hranicou.A prave to ma zaujima kde by sa dalo o tom blizsie informovat a ake nasledky prip. obmedzenia v love by v tejto casti potom boli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28997 od simon
Odpoveď od simon na tému TANAP a polovnictvo
Obmedzenia výkonu práva poľovníctva vyplývajú zo zákona o ochrane prírody a krajiny č. 543/2002 Z.z. v z.n.p., tvoja požiadavka na info o rozšírení TANAP-u je nezrozumiteľná! Od akej dediny ? Ešte niečo - zonácia NP TANAP ako aj iných NP nie je prijatá a schválená. Novala z. 543/2002 Z.z. č. 454/2007 hovorí o zónach ale len vo všeobecnej rovine. teda zonácia žiadna neplatí platia len stupne ochrany definované zákonom : 1 -5 stupeň a zakázané činnosti v nich.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29037 od Juraj168
Odpoveď od Juraj168 na tému TANAP a polovnictvo
Tak som sa docital o obmedzeniach vykonu prava polovnictva ze:
<br/> § 14
<br/>Tretí stupeň ochrany
<br/>(1) Na území, na ktorom platí tretí stupeň ochrany,
<br/>je zakázané... i) organizovať spoločné poľovačky,
<br/> § 15
<br/>Štvrtý stupeň ochrany
<br/>(1) Na území, na ktorom platí štvrtý stupeň ochrany,
<br/>je zakázané....k) voľne pustiť psa okrem psa používaného na plnenie
<br/>úloh podľa osobitných predpisov59) (služobný pes)
<br/>a poľovného psa,
<br/> § 16
<br/>Piaty stupeň ochrany
<br/>(1) Na území, na ktorom platí piaty stupeň ochrany,
<br/>je zakázané...d) zriadiť poľovnícke zariadenie alebo rybochovné zariadenie,
<br/> f) rušiť pokoj a ticho,
<br/> g) chytať, usmrtiť alebo loviť živočícha,
<br/>To mam chapat ze ak neni cast reviru v 5-tom stupni ochrany,tak okrem spolocnych polovaciek a zakazu vjazdu s motorovym vozidlom do toho useku ine obmedzenia neplatia?Mam na mysli napr. aj lov vlka...lebo v jednom reviry jednoducho strelit vlka v casti TANAP nemozu-ako im to tvrdia pracovnici z TANAP-u.Aj ked podla tej mapy co som nasiel na nete su neni v piatom stupni ochrany.Kde je toto zakotvene?....pritom vysoku tam mozu lovit.
<br/>O tej hranici...dedina tam nema nic spolocne s hranicou,ale ta cesta....podla mapy na nete neni planovane rozsirovnanie ako si napisal.Lenze clovek nidkdy nevie-teraz tam neni o rok uz moze byt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36180 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému TANAP a polovnictvo
A este v samotnej vyhlaske, ktorou sa to ktore chranene uzemie vyhlasuje alebo upravuje sa moze vykon prava polovnictva obmedit a upravit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 201 návštevníkov a žiadni členovia on-line