Som hosť,mám hosťa,robím doprovod pri love.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21473 od majod
Priatelia otvoril som túto tému ,kedže sa priblížil začiatok hlavnej loveckej sezóny na dostrel už čímkoľvek a pri čítaní fóra mám pocit ,že hlavne mladým zo pár slov nemôže škodiť.Začnem s tým čo sa mi páči na mojich hosťoch,dodržiavajú dohodnutý čas,neskúšajú ma otázkami typu- a chodí sem niečo?-,majú v poriadku svoje zbrane.Tu by som sa na chvílu pozastavil,je dobré netrápiť svojho sprievodcu rôznymi remigtonmi,243 a pod.,pretože on s vami nemusí zdielať názor na vaše vynikajúce strelecké zručnosti a môže znervóznieť z vašej zbrane,čo môže otupiť jeho snahu o lov.Tieto aktivity si treba nechať na domáci revír ,kde si nikým nerušený môžte zložiť hlavu do dlaní.Jedna s ďalších vecí ktoré sa pýtam už na začiatku ,je vzdialenosť na ktorú si trúfa úspešne strielať,ale takým spôsobom- že asi pokiaľ?- a ja si to uložím do hlavy v metroch a ak sa dá z čoho, tak uberiem nejakých 30m. Ak položíte otázku -na koľko metrov odpoveď väčšinou znie -tak na 250.Pôjdeme ďalej, čo sa týka discipliny pri love ,keď poviem ideme dole z posedu ,znamená to, že ideme dole a nie- mali by sme.Tu sa treba vedieť vžiť do opačného garde ,to znamená, znalosti svojho revíru a treba dôverovať.Situáciu, ak pri obhliadke triedrom mi zpoza uší tresne rana ,riešim na mieste pästným súbojom.Netrpezlivému nenažrancovi treba dať, po čom mu duša piští.Dôležitá vec je aj vedieť zaseknúť zuby pri špatnom zásahu,dám priklad môj kolega to rieši opatrným hodením klobúka z celej sily o zem a postupným zadupá vaním do zeme a opakovaním rôznych zaklínadiel sa snaží zvrátiť situáciu,zatial som nebol svedkom obratu.Mám toho viac,ale určite ma mnohí doplníte a ja tiež ešte pár slov dodám a dúfam, že som vás aj trochu pobavil a a prajem vám všetkým, aby tie naše stisky rúk boli úprimné na začiatku aj na konci po poľovačke Lovu Zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21475 od mirek
Marian máme písať humorné zážitky ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21482 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Som hosť,mám hosťa,robím doprovod pri love.
Kurnik tu jre tolko filozofie ze neviem nad cim rozmyslat!;/:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21483 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Som hosť,mám hosťa,robím doprovod pri love.
Bomba tema! Par rokov som sa zivil ako rybarsky sprievodca a prilezitostne i polovny. Podla mna su najdolezitejisie 2 veci: Osobnost sprievodcu a Jasne pravidla. Nie je nic horsie ako ulisny doprdelevlez klepkajuci hosta po ramene "Vsak sa nejako dohodneme", no na slovensku je to takmer standard. Na druhej strane vseveduci gestapaci davajuci hostovi najavo ako pohrdaju zelenacmi ako je on, tiez nie su vinimkou. Je nejako proti slovenskej mentalite sadnut si popredu nad cennik a jasne si vsetko zadefinovat. U nas v PZ som presadil pravidlo, ze nielen clenovia pred sezonou, ale i host pred prvou vychadzkou je povinny strelit na terc. Jeden pan riaditel napr. namietal, ze on uz bol na polovacke u ŠL a v madarsku a ze tam sa to nemuselo, no o rok si pred prvou vychadzkou sam od seba priniesol dve krabice nabojov a kvoli dunganiu sme sa takmer nedostali "von"... To je tema na roman a pracovna sobota predomnou ...., tesim sa na prispevky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21505 od michaLL
v tomto roku sa asi stanem poplatkovym hostom a rad by som vediet ako nekomplikovat doprovodu zivot.
<br/>majod: robis sprievodcu u statnych lesou?
<br/>PS: zial, nemam inu moznost,iba poplatkove polovacky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21506 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Som hosť,mám hosťa,robím doprovod pri love.
Taky jsem nechtel delat doprovodu problemy,ale kdyz mne ten kokot stale nutil abych strelil mladeho jelana,tak jsem hned vedel, ze to neni to prave orechove. Tak jsem ho tedy strelil,no a co bylo?? Sefove ho pojeb..li az to pekne nebylo. Pro me stesti mi pak nabidli,ze kdyz strelim jeste jednoho vetsiho,takoveho jakeho jsem z pocatku chtel strilet, tak ze budu mit tohoto mladika za polovicni cenu. Tak jsem tedy nevahal. Pri druhem jelenovi se me doprovod uz sam ptal,jak je jelen velky a stary.:]:]:] (Bylo to v Madarsku) :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21507 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Som hosť,mám hosťa,robím doprovod pri love.
michal,je to jednoduche-ustavisa cena za danu kvalitu trofeje a je cely dohovor. Sprevadatel by ta nemal nutit na nic mensie alebo vacsie! Ak sa ty rozhodnes strielat nieco nad cim ste neboli dohodnuty musis si prerokovat zase rozdiel ceny!Je to jednoduchy obchod-ty kupujes to na co mas a on ti to len dava k dispozicii!Samozrejme vedlajsie veci-pobyt , strava a pod su zase na dohovor!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21522 od Lubo1
Ahoj Martin. To s tou strelbou na terc, by malo byt nepisanym pravidlom. Ak si clovek pozrie zopar videi, nic nezvycajne v ostatnych krajinach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21530 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Som hosť,mám hosťa,robím doprovod pri love.
Ahoj Lubo:), v par krajinach je to dokonca zakon, no reakcie ludi u nas :[, jeden kolega prisiel s pravnou analiziu co vsetko kontrolnym vystrelom porusujeme - on s jeho hnilym ZH by to potreboval najviac ... V Myslivosti bola raz na tuto temu mila sudnicka ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21550 od Lubo1
Ty si host a ty platis, tak by si mal dostat vsetko, co je v cene, resp.objednavke zahrnute. Doprovod je na to, aby to zabezpecil. Ale jednu, myslim si ze ako pre teba tak aj pre doprovod dobru, radu ti dam. Stake strielaj na komoru cez najhrubsie kosti. Ziadne rany na krk, zadnu komoru, ci ine setrne rany. Zaplatis za postrel a trofej je otazna. Troska farby a zver nikde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21559 od Lubo1
A urcite si neber zbran s razou mensou ako 6,5. Pretoze na tu istu zver budes mat mozno moznost strielat iba raz a nie vzdy sa ti postavi na ranu vhodnu z mensich kalibrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21664 od Rado
Prispejem aj ja troška. Pred dvomi rokmi som robil sprievodcu dvom hosťom u nás v PZ.Všetko prebiehalo super, prišli sme na zver hosť ulovil a ja som čakal že bude mať radosť z peknej trofeje a z nádherného zážitku a čo sa stalo, vôbec sa netešil, bolo to pre neho ako zabíjačka na dvore doma. A to ma sklamalo. Je to asi o štastí na hosťa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21668 od michaLL
uvazujem o ponuke poplatkoveho lovu u ŠL na jelena s hmotnostou parozia do 3kg za 22000. na viac sa necitim. viete niekto o niakej inej ponuke?no nie cez agenturu. dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21692 od Lubo1
No najprv si vyber, kde chces ist polovat. Lebo je za 5 minut 12. V takejto cene je to urcite zvladnutelne a ziadnu agenturu nepotrebujes. Len ci bude volny jelen cez ruju, to ti nepoviem. Ale ak ti jedno v ramci Slovenska, myslim, ze sa urcite nieco najde. Nejde o ziadneho kapitalneho jelena. No udaj najprv lokalitu a potom ti poslem cislo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21698 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Som hosť,mám hosťa,robím doprovod pri love.
Jelen 3 kg za 22000 ???8o8o8o V Madarsku 3 kg asi 540 €. Michal a vis co je jelen 3 kg ??? To je nic,vetsi srnec.Podivej se do moje galerky. Ten mensi mel 3 kg,na stesti jsem platil jen 270€. Za ty penize bych takoveho jelena nestrilel,radeji bych prisetril a strelil neco vetsiho.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21716 od michaLL
nemam vybratu lokalitu a nejde mi ani o maso.trofej bude nieco co mi bude pripominat polovnicky zazitok. na 70% by som vyuzil aj zlavu na spicaka po uloveni &quot;predplateneho jelena&quot;.
<br/>saujaegerdany: na vacsieho pojdem ked na to dorastiem.jednoducho to citim tak ze na to by mal polovnik dozriet ak si to chce uzit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21734 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Som hosť,mám hosťa,robím doprovod pri love.
Máš moje vrelé sympatie a dúfam, že Ti to vydrží navždy. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21770 od Lubo1
Budem ti tykat, aj ked mozno budes nas host. V Presove je volny jelen II.VT. Jedneho drzim pre Svajciarov, ale jeden je urcite volny. Zavolaj na t.c.0918334142 Ing.Stefan Fedorko. Prave sme dotelefonovali a urcite ti vyjde v ustrety. Ak nie pre teba Presov pridaleko, radi ta privitame ako hosta, aj ako polovnika.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21819 od michaLL
lubo 1:dnes tam urcite zavolam a dufam, ze najdeme spolocnu rec.dakujeeem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21898 od michaLL
volal som a predbezne sme sa dohodli, zajtra poslem zaveznu prihlasku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 500 návštevníkov a žiadni členovia on-line