Kontrola zbraní a požitia alkoholu pri nástupe na spoločnú poľovacku

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26104 od bando
V sobotu pri nástupe na spoločnú poľovačku bola policajná kontrola ZP a zbraní.Každý účastník poľovačky zároveň podstúpil dychovú skúšku na dôkaz požitia alkoholu.Dvaja účastníci mali skúšku pozitívnu . Na mieste im boli odobrané ZP a zbrane s ktorými boli na nástupe.Zaujímalo by ma,aký postih ich za to čaká lebo samotní policajti vôbec neboli zdielni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26126 od lesak
Výstraha pre všetkých, ktorí apon trochu maju radi polovnictvo a svoje zbrojaky. A dufam ze im tie zbrane nezobrali len tak "pro forma". Mozno ich uz maju naspat. Na Slovensku je mozne vsetko, takze by som sa tomu ani necudoval. S tymto alkoholom na polovackach mame urcite vsetci skusenosti. Videl som to u mnohych ludi, ktori by mali byt vzormi spravania pre ostatnych a opak je pravdou. Som za, ved sme ludia, ale jedine a len po polovacke a najlepsie, ked su zbrane doma. Bohuzial v tomto smere sa este vzdy hrubo porusuju predpisy. Vystrahy akoby nepadali na urodnu podu. Napriek tomu si myslim, ze trend je pozitivny. Cest poctivym polovnikom!!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26127 od Igor
Dopustili sa priestupku na úseku zbraní a streliva v zmysle § 69 ods. 1 písm. b) zák. 190/2003 o strelných zbraniach a strelive v platnom znení - citujem : priestupku na úseku zbraní a streliva sa dopustí ten, kto poruší povinnosť podľa § 28 ods. 4 písm. b) / držiteľ ZP nesmie mať pri sebe zbraň alebo strelivo alebo manipulovať so zbraňou, ak je jeho schopnosť k tejto činnosti znížená požitím alkoholických nápojov, omamných látok, prípravkov alebo v dôsledku choroby/
<br/>V zmysle § 69 ods. 2 cit. zákona - za priestupok podľa odseku 1 písm. b) možno uložiť pokutu do 50 000,- Sk.
<br/>Bližši uvedenú situáciu dalej upravuje zákon o priestupkoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26130 od lesak
Zakon si citoval pekne a jednoznacne mas pravdu. Pozri sa vsak na prax a uplatnovanie zakona v praxi. Bohuzial na Slovensku sme si pred zakonom rovni a rovnejsi. S tymto sa u nas asi este dlho nepohne.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26132 od Igor
Máš pravdu - to však nie je chyba zákona. To je už o niečom inom ... bohužial realita je aká je a vymožiteľnosť práva je aká je ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26135 od lesak
No len realne dosledky na nas kazdodenny zivot ma prave ta skazena prax a nie zakony, co je velka chyba. U nas sa da dokonca povedat ze to je &quot;len zakon&quot;, co je velmi smutne. Vela ludi na Slovensku ma zo Zbierky zakonov len trhaci kalendar:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26136 od lesak
Ale ja som optimista a verim, ze sa nad tymto o par rokov budeme len smiat ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26142 od Igor
Demokracia je o len a len o ľudoch - ta naša demokracia je zatiaľ bohužiaľ častokrát len slovo - v praxi si ju mnoho ľudí vysvetľuje ako bezmedznú slobodu spojenú s aroganciou moci a seba samého. Chýba sebakontrola a sebadisciplína, častokrát končiaca pri pohľade na druhých - však keď môže on tak môžem aj ja. Všetko to je len o vyspelosti samotných ľudí - korupcia, úplatky, všeobecný úpadok morálky, bezmedzná moc peňazí, rodinkárstvo, nedoržiavanie a obchádzanie zákonov /bohužiaľ častokrát aj tými, ktorý majú práve nad ich dodržiavaným bdieť/ - to je obraz doby. Téma však bola o inom, moralizovať je lepšie niekde v krčme pri pive .
<br/> :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26143 od martin203
igor, aky vplyv ma tento konkretny priestupok na useku zbrani a streliva na dalsiu drzbu ZP, pripadne jeho obnovovanie v buducnosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26145 od Jaro
Treba tvrdo na takychto ked mienia ohrozovat seba prosim ale druhych nebudu a maly by brat za to dozivotne ZP!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26148 od simon
Bol som v sobotu na poľovačke. Tiež bola kontrola a dvaja mali smolu - nafúkali. Okamžite im zobrali zbrane. Takže vyzerá to tak, že s alkoholom na spoločných poľovačkách prestáva byť sranda....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26151 od Igor
Uvedenú vec prejednáva príslušné oddelenie dokladov PZ, ktoré je príslušným správnym orgánom. Za uvedenú vec im ako som uviedol nižšie hrozí finančná pokuta popr. aj iná sankcia tj. zadržanie ZP, záleží to od konkrétneho posúdenia. Od výšky pokuty sa následne odvíja aj skutočnosť, či im zoberú ZP alebo nie, rovnako aj doba zadržania ZP.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26152 od lesak
Neboli ste tam spolu s bandom??? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26157 od simon
Možno aj áno, len neviem kto je &quot;bando&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26162 od lesak
Ani ja, len pisal podobny scenar. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26163 od steyr
Mňa by zaujímali štatistické údaje, napr. za posledných 20 rokov došlo na poľovačkách k x nehodám. V koľkých prípadoch boli dychové skúšky pozitívne? Podnapitým ľuďom flinta nepatrí do ruky, ale ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26164 od Jaro
moj nazor je puska ani auto este nikoho nezabili ale ozralo ktori je nezodpovedny HEJ ;/:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26166 od steyr
Trafil si klinec po hlave! Mám za sebou x poľovačiek super zorganizovaných s úžasnou atmosférou a bolo príjemné dať si po prvom hodinovom státí v mraze pohárik grogu z termosu, čo priviezli gazom. Kedysi to bola súčasť - tá spoločenská stránka poľovky. Pojedli sme, zohriali sa a hajde ďalej. Ale nik nebol napitý, ani sa nič nestalo. Teraz si to žiaden organizátor nedovolí. Inak, podpitého chlapa by som osobne z poľovačky vylúčil a pod dozorom odeskortoval domov, to je jasné! Je to len o sebadisciplíne - jeden, aby som neurazil a dosť. Lenže, žiaľ, sme takí, akí sme a preto chápem aj dôvody &quot;nulovej tolerancie&quot;, s ktorou nemám problém.
<br/>Neviem, ale myslím, že na indiduálnych poľovačkách (kto vtedy dáva komu fúkať?!) sa stalo asi viac nešťastí!
<br/>Na spoločných to skôr otázka prevencie zo strany zodpovedných organizátorov, lebo na zodpovednosť Slovače sa asi spoľahnúť nedá. Na debilov vždy doplácajú ti normálny, to je tak všade. Teda asi radšej nič, ako sa potom škrabať za uchom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26167 od steyr

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26168 od simon
Zhodou okolností som sa včera bavil na túto tému s jedným bývalým policajtom a poľovníkom z okresu SNV. Povedal, že za 30 rokov jeho činnosti sa prípad zastrelenia alebo ublíženia na zdraví v tomto na spoločných poľovačkách nestal. Je to mizivé percento aj v rámci Slovenska. Skôr sa poľovníci postrieľajú pri individuálnych poľovačkách, hlavne na splne. A veľa bolo samovrážd s poľovnou zbraňou. Ale tu povedal dotyčný jednu vec, že pri samovraždách ak by poľovník nemal pušku tak by skočil pod vlak alebo si podrezal žily. Takže to je len to, že po ruke mal zbraň. Veľa nehôd sa však stáva pri neodbornej a hlavne ľahostajnej manipulácií. To je možno horšie ako alkohol aj keď podľa môjho názoru alkohol tiež nepatrí na poľovačku. Horšie je to, ak niekto je &quot;majster športu&quot; a oháňa sa s nabitou zbraňou ako so šabľou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 204 návštevníkov a žiadni členovia on-line