Kontrola zbraní a požitia alkoholu pri nástupe na spoločnú poľovacku

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26169 od papo
pravdu povediac, poteší takáto oprava;), pre ostatných....www.juls.savba.sk/ediela/psp2000/psp.pdf

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26171 od steyr
8-L No, niekedy je to hrôza, ale blahosklonne odpúšťam (občas aj sebe:D)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26174 od sibo
je to velmi individualne, niekto si moze dat 1-2 pohariky a nic, niekto si da 1 a je na tom zle. tak ako alkohol nepatri za volant tak nepatri ani ku zbrani. Zakon hoviri o nulovej tolerancii, teda aspon na slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26177 od martin203
igor vdaka. A este dotaz: Je teoreticky mozne tento priestupok vyriesit dohovorom, pripadne smiesnou pokutou? Existuje nejaka interna metodika ako riesit tento typ priestupku? Od ako vysokej pokuty je mozne zadrzat ZP a na ako dlho? Je mozne na zaklade tohoto priestupku odnat ZP a zamietat nasledne ziadosti o jeho vydanie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26181 od Igor
Dohovorom samotným určite nie - postup je pokuta - ak je do 3000,- sk, tak to zostáva pri pokute, ak nad 3000,- sk tak uvedená pokuta + sa začne druhé správne konanie pri ktorom už ide o zadržanie ZP na dva roky. Čiže odnať možno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26184 od petob
Igor aká je hranica?Kamarátovi zadržali a fúkol 0,25.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26187 od Igor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26188 od Igor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26196 od martin203
igor vdaka! Cize da sa z toho vybruslit aj za 500,-Sk, ale i da sa prist o ZP do konca zivota?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26199 od Igor
No alcohol - no problem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26206 od martin203

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26288 od plantex
No ten alkohol na polovacke naozaj nema co hladat,bol som teraz v sobotu na jednej kde nam veduci polovacky zakazal na nastupe pozivat alkoholicke napoje a nakoniec on sam bol po prvom kole podnapity,nakoniec sa knemu pridalo asi pol zdruzenia.Keby tam prisla kontrola maju smolu vsetci. A este podotikam ze sme isli vsetci vlastnymi autami,takze dalsi priestupok bol na svete :[
<br/>Nikdy viac kunim na polovacku nepojdem aj ked ulovok bol pekny,spoliehat sa ze ma niekto kto ma v sebe uz 2 promile nezastreli,to nieje premna

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26292 od axon
U nás bola cez víkend tiež spoločná polovačka. Hospodár zakázal alkohol aj honcom. Keď je polovačka a používajú sa zbrane - zákaz pitia alkoholu. Vypiť si radšej až na chate keď sa niečo strelí a zbrane sú už doma... Za pár kalíškov tie problémy s policajtmi určite nikomu nestoja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26297 od miso
To si nemyslím,ale zákon hovorí jasne: §19 písmeno e: kto bol v posledných dvoch rokoch uznaný vinným z priestupku na úseku zbraní a streliva a bola mu uložená pokuta nad 3 000 Sk alebo mu bol z tohto dôvodu v posledných dvoch rokoch odňatý zbrojný preukaz sa nepovažuje za spoľahlivú osobu. Takže pri vydávaní nového ZP alebo jeho predlžovaní to môže byť problém....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26355 od johny
Keď som kedysi pred 15 rokmi začal chodiť ako kandidát do terajšieho združenia, len sme sa zišli a už začala akcia 20. Či si pil či nie, musel si dať dvacku na fľašu. Bez toho sa do revíru nešlo. Niektorí mali aj vlastné zásoby. Po poľovačke bol spitý aj šofér ;) Teraz je situácia úplne iná, ani najsilnejší nortoni si nedovolia na pooľovačke vytiahnuť fľašu, aspoň nie verejne. je pravda že sme zatiaľ omladli a teda starší členovia sú nútení sa prispôsobiť. Ale človek sa cíti podstatne bezpečnejšie a o to ide pri zbraniach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26357 od daniel1
bando, a nekonala sa tá poľovačka v okrese VT?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26362 od Basky
napíš aspoň okres kde sa to stalo, aj ja som zvedavý.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26502 od gyuszi
u nás dávnejšie niektorý bez alkoholu ani neišli na poľovačku............teraz nové združenie nové pravidlá....a aj zákon prísnejší......:)chvála bohu...zbraň nie je hračka...&quot;Strela, ktorá opustí hlaveň a doletí do cieľa za menej ako pol sekundy, už nikto z nás NEZASTAVÍ.&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26505 od Akela
Som za maximálne prísne postihy ak niekto nafúka počas poľovačky. Nulová tolerancia. Uvedomil som si to, keď syn začal chodiť do honu. Samozrejme, po skončení a odložení zbraní, nech si každý schladí gágor. Aj keď u nás to teraz /ako sa už nepije lebo chodia &quot;žandári&quot;/, to má potom dosť brutálny priebeh. Poznámka: tiež mám rád dobré víno alebo mierne upravený čaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26515 od palo75
Tak,tak,nulova tolerancia!!!!!!!!!!!!!! ...len ta realita je ina...:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 583 návštevníkov a žiadni členovia on-line