Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39046 od lacco1
Nazdar, zaujíma ma kvalita optiky, streľba zo silnejších kalibrov. Pozeral som ich v katalógu, cenovo sú prijateľné, niekto mi ich už aj núkal z Bratislavy ale dosť tam bola udretá cena, tak radšej sa opýtam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39103 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Zadovážil som si Burris Euro Diamond 1,5-6x40 so svetelným bodom. Nalákalo ma to, že výrobca uvádza, že svoje výrobky kusovo testuje na spätný ráz (a ak si dobre pamätám, aj na vodotesnosť). Z hľadiska optických vlastností to vyzerá byť veľmi dobré. Som dosť ďaleko od "materskej základne" a je to jediný puškohľad, ktorý tu mám, takže nemám ho s čím porovnávať (a žiadnych ujov s optickými labákmi nemám poruke), takže len v šere a tme pri pouličnom osvetlení "čumím" do okolia (pričom si musím dávať pozor, aby som nemohol byť obvinený z voyerizmu :) ). Ale za nejaké dva-tri týždne budem s inými poľovníkmi, takže potom porovnám. Pre mňa je nezvyklé, že pri zmene zväčšenia treba otáčať celým okulárovým telesom a nie len krúžkom, ako som doteraz bol zvyknutý. Osvetlenie bodu zámernej osnovy sa už deje elektronickým spôsobom a sklerotiková batéria je už chránená automatickým vypnutím po určitej dobe nečinnosti.
<br/>Ak bude dobré počasie, cez víkend pôjdem na strelnicu a keďže ho namontujem na pušku v kalibri 35Whelen, myslím si že bude dobre otestovaný, aj keď to nie je žiaden magnum.
<br/>Ak sa vyskytne niečo pozoruhodné, dám vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39113 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Vďaka, už som netrpezlivý, počkám na kritiku od teba a uvidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39475 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Poznatky pre zodpovedné hodnotenie som ešte stále nezískal a odpovedám ti viac-menej preto, že som to sľúbil.
<br/>
<br/> Na strelnici som síce nedosiahol rozptyly na ktoré som zvyknutý, ale to nepripisujem puškohľadu, skôr kalibru a hlavne zbrani typu DoDo (Dorob Doma), ktorú som si tu (Kanada) za dobrý peniaz kúpil. Nepočítam, žeby u funglovky Burris Eurodiamond sa zámerná osnova chovala nejak labilne. Na vylučovanie pomocou mechanických mieridiel neboli podmienky (mám ich zdemontované).
<br/>
<br/>Na poľovačke som bol s dvoma domácimi a porovnanie s ich puškohľadmi vyznelo jednoznačne, ale za nič objektívne to nepokladám. Jeden mal tiež Burrisa (nejakú cólovú štyridsiatku) a druhý nejaký archaický typ Black Eagel zdedený po otcovi. Zhodou okolností všetky tri puškohľady mali priemer objektívu 40mm, ale to je jediný parameter, ktorý pokladám za referenčný. Môj Eurodiamond jednoznačne viedol z hľadiska ostrosti a čistoty zobrazenia a bol lepší aj v šere. Detailnejšie to ale s Kahlesom a kamarátovou Zeisskou budem môcť porovnať až doma...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40499 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Objavil som dosť závažný nedostatok toho môjho kusa. Svetiaci bod sa vypína pridržaním pružného tlačidla. Je veľmi krátky časový interval na odtiahnutie prsta. Ak to nustriehneš a &quot;neodskočíš&quot; s prstom v pravý moment, zase sa zapne. Zrejme som si to nevšimol a baterka musela takto zostať párkrát zapnutá. Napriek tomu, že automatika to po nejakom čase (tuším dve hodiny) vypína, keď sa mi bod naozaj hodil a išiel som vystreliť na zvera, zostal tmavý. Idem to ešte potestovať s novou baterkou a ak to nebude prijateľné, oslovím výrobcu.
<br/>Ale strieľal som v začínajúcom šere (ako neskoršie meranie ukázalo, na 246 m) a musím pochváliť jeho optické vlastnosti. Je to len subjektívne, žiadne luxy sa nemerali, ale mám z toho veľmi dobrý pocit (ktovie ako by som písal keby som netrafil :)). Viac však ukáže porovnávanie s nejakými vykričanými značkami doma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40500 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Hovorím síce o &quot;baterke&quot;, ale asi je správnejšie slovo batéria :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40617 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
A na čom to máš zavesené? Dúfam, že to vydrží nejakú ostrejšiu flintu. Len Meoptu už nechcem ani vidieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40627 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Prvých pár desiatok rán si to odskákalo na 35 Whelen (30-06 Spring. roztiahnutý na priemer strely 0,358&quot;), teraz to sedí na 7mm WSM, čo je kratší a tučnejší ekvivalent kalibru 7mm Remington Magnum (takmer identické objemy nábojníc).
<br/>
<br/>Najsympatickešie mi na tom je, že výrobca tvrdí, že každý kus individuálne prechádza testom na spätný ráz, vodotesnosť a zahmlievanie (zvyškovú vnútornú vlhkosť), viď www.burrisoptics.com/tech.html[/]tu . Dúfam, že to nie je nejaký odrb.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40633 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Nazdar Belson.Ty mas v ruke flintu-ale 7mm WSM mi nejako nepasuje.WSM je Winch.Soft.Mag? Nie je to nahodou 270 WSM?U Winchestra som na 7mm este nenatrafil...mozno sa mylim..nie som az taky znalec...ale 7RM mam..a s WSM mi to nepasuje..a tie male tucne nabojnice sa mi nepacia....Ked si uz za tou mlakou...ako sa tam osvedcil 264Win. Mag????Nazdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40636 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Velke sorry Belson....je t ok.Porovnavaju to s 6,5-284.....atd.Popis ako to páli.Ci ako pitralon po holení alebo nieco fajnovejsie.....Burris bude zrejme o.k.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40639 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
To je dobre, že ťa už nemusím presviedčať, že 7 milimetrový WSM existuje :). Nie je to Win. Soft, ale Short (krátky) Magnum.
<br/>
<br/>Ale aby sme tu nemiešali témy, radšej založím novú s patričným názvom, lebo s Burrisom má spoločné tento kaliber len to, že súvisia s jednou a tou istou zbraňou v mojej skrini.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42020 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Nazdar Belson rad by som si kupil Burris 1-4x24 s červ.bodom.nevieš či mi to udrží na 8x57JS.dakujem za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42055 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Ak sa pozrieš poniže, dával som tam link na stránku, kde výrobca píše, že na spätný ráz ich skúšajú kusovo. Takže odpoveď je, že udrží, ale záruku pýtaj od nich, nie odo mňa ;).
<br/>
<br/>Mňa by zas potešilo, keby si mi dal dobrý zdroj na Burrisy dosiahnuteľný zo Slovenska. Mne sa ho oficiálne doviezť na SK nedarí, tu kde som, sa také modely nenosia a ten, čo už vlastním, mám dosť predražený, ale nebolo pred poľovačkou času. Ak nechceš tu robiť niekomu marketing: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42061 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Dakujem za odpoved zatial som si Burris vybral na nete a chystam sa si ho nechat poslat z anglicka alebo cez PK hunting.či sa mi to podarí neviem ak áno budem ta informovat.dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49259 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Zdar, už máš ten Burris namontovaný a odskúšaný?? Tiež chcem kúpiť Burris Euro Diamond 2.5-10x50 a namontovať na GB 308 Win. Zháňam preto informácie z praxe :-))
<br/>Ďakujem za prípadné odpovede aj ostatným, čo ho vlastnia , alebo majú s týmto puškohľadom skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49288 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
Sklamem ta nemam ho zainvestoval som a kupil som si Zeiss Diavary a kolimátor Docter.ale Štefan49 čo sem chodí ho má a vraví že je to v USA taká stredná trieda...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49289 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Puškohľady Burris, kvalita alebo ...?
je!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 221 návštevníkov a žiadni členovia on-line