montáž puškohľadu

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40685 od mirob
montáž puškohľadu bolo vytvorené mirob
akú by mal mať puškohľad vzdialenosť od oka???(samozrejme že takú aby bolo vidieť :P...ja len či sa to niekde udáva aj presnejšie)...kúpil som nikon 2,5-10x42 a rád by som ho namontoval regulérne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40706 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému montáž puškohľadu
taku,aby si v puskohlade videl cely kruh.ziadne tiene-ale pri strelbe stelujes oko a nie puskohlad,nakolko ten je na montazi napevno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40707 od belson
Odpoveď od belson na tému montáž puškohľadu
Polož puškohľad na stôl. Ulož pravítko od okulára smerom dozadu rovnobežne s optickou osou tak, aby si mohol odčítavať vzdialenosť. Pred objektív ulož vhodnú baterku a rozsvieť ju. Kusom papiera orientovaným kolmo na optickú os pohybuj tak, aby si dostal na papieri zaostrený obraz vlákna žiarovky. Práve si odmeral to, čomu hovoria amíci "eye relief" (rýchle si nespomeniem na krátky slovenský názov). Tento sa samozrejme mení podľa nastaveného zväčšenia, u niektorých puškohľadov viac, u niektorých menej. Veľmi často som nameral menšiu hodnotu, než akou sa "chváli" výrobca. Odmeraj si hlavne tú vzdialenosť pre zväčšenie, ktoré používaš najčastejšie. Keď prilíciš pušku tak, aby si ju držal v prirodzenej polohe (žiaden kŕč v niektorom smere), okulár puškohľadu by mal byť vzdialený zhruba v nameranej hodnote, milimetrové rozdiely "doladíš" krkom. Lovu zdar...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40726 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému montáž puškohľadu
Ale keď nám udrie minus 15, dobre naobliekaný sa budem krčiť k puškohľadu tak či tak, myslím si , že radšej sa k nemu natiahnem ako sa odťahovať, každému podľa chuti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40734 od mirob
Odpoveď od mirob na tému montáž puškohľadu
dík..poučné...exaktná metóda....inak som niekde aj videl presné hodnoty v mm (keď som kúpil Leupold)...ale si neviem spomenúť kde som to našiel..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40736 od mirob
Odpoveď od mirob na tému montáž puškohľadu
...no slovák...samozrejme nečíta návody...vyberiem návod..velký ako noviny...a v tabulke je psáno:Eye relief 101,6-94,0 mm (min-max)
<br/>no a je to...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40746 od belson
Odpoveď od belson na tému montáž puškohľadu
Málokedy to sedí so skutočnosťou a odchýlka býva aj centimeter. Ale zase vzhľadom k tomu že, ako píše lacco1, mení sa to aj podľa toho ako si naobliekaný, asi sa tým nejak super milimetrovo netreba zapodievať. Len pri tých neprirodzených polohách v hrubých kabátoch pri silnejších kalibroch pozor na rozbitú &quot;nadočnicu&quot;. Videl som už dve také hlboké brázdy, ktoré musel zašívať chirurg.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40750 od mirob
Odpoveď od mirob na tému montáž puškohľadu
hm,hm...ako začiatočník som nastreloval 98-ku 7x64,meopta 6x42...bola to moja puška....pri prvej rane som samozrejme zavrel oči (samozrejme do terča)....šitie to nebolo ,ale hrča to bola riadna...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 806 návštevníkov a žiadni členovia on-line