MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53735 od durell
MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22 bolo vytvorené durell
Kupujem novú gulovnicu 9,3x62 a chcem požiadať o rady a názory na puškohlad pre spoločné poľovačky MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22.
<br/>
<br/>Vopred ďakujem za príspevky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53747 od mirob
Odpoveď od mirob na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
aj ja som nad ním špekuloval....zatial sa mi viac pozdával Leupold 1,5-5x20...je menší a lahší...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53750 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
A ma hlavne poriadne mensie zorne pole.....22,2m vs. 37,0m v prospech Meopty je absolutne diametralny rozdiel. To si uz moze kupit kvalitnejsi 1,5-x42 aj ten bude mat sirsie zorne pole ako henten model od Leupolda.
<br/>Cize podla mojho nazoru Leupold - konkretne tento a na ucel nadhanka - URCITE nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53751 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
.....1,5-6x42....preklep

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53752 od miros
Odpoveď od miros na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
kamarat ho ma a v pohode ale odskusaj ci ti bude pasovat lebo osvetlenie aj na naslabsej intenzite je podla mna fakt silne ale ostrost obrazu a pevnost je v pohode

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53754 od Akela
Odpoveď od Akela na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
Ja mám meoptu rád, ale nie tento model, mal som ho vonku a nejako som cez to dobre nevidel a ten bod sa mi zdal úplne iný ako na iných modeloch a konštatoval to aj syn, tak som sa asi nemýlil. Ja by som vzal 1,5-5x42 keď už, mne Meopta v tomto prevedení nesadla. Aj kamoš kupoval guľový dvoják a bola na ňom táto Meopta a nechcel ju tiež, nepáčil sa mu obraz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53755 od Akela
Odpoveď od Akela na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
Oprava 1,5-6x42 alebo 2-8x42

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53757 od mirob
Odpoveď od mirob na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
maš asi pravdu....ja som do toho pozeral len v obchode..tam som si neuvedomil túto dôležitú vec....bodka (resp leupold mal bodku v kruhu) mi prišla lepšia ako tá osnova od meopty...ale ja som to posudzoval ako čisto pohonový puškohľad....je dôležité u pohonového puškohľadu bazírovať na dokonalosti obrazu???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53785 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
Ja som mal na gulovnici,ktoru nosim na nadhanky rozne puskohlady a za prioritne parametre by som pokladal tieto v nasledujucom poradi podla dolezitosti: 1.) Zorne pole 2.) Zamerna osnova,ktora dobre navadza strelca na ciel - tu nepotrebujeme bodovu presnost,ale istotu pri orientacii 3.) Dostatocne vykonny svietiaci bod - darmo tam je,ak zaziari slnko a &quot;presvieti&quot; osv.zamernu osnovu,co moze byt problem pokial je tato jemnejsia a moze sa stracat na clenitom pozadi (tmavsi les,kriky,husty porast a pod.). 4.) Ostatne......co sa vyzaduje v zavislosti od pomeru cena/kvalita (obraz,drzanie nastrelu atd.)
<br/>
<br/>Kto ma dobre oci moze zvolit kolimator,bud sikovny Docter, alebo absolutne spickovy Aimpoint Micro. Mne osobne kolimator nevyhovuje.
<br/>
<br/>Problemom lacnejsich &quot;nadhankovych&quot; alebo &quot;co-sa-ako-nadhankove&quot; puskohlady tvaria, byva prave najcastejsie uzke zorne pole,casto polovicne oproti kvalitnym vyrobkom. V DWJ alebo Wild und Hund zvyknu pisat,ze puskohlad sa da oznacit ako nadhankovy,ak ma zorne pole aspon 30 metrov na 100 metrov. Tie spickove ho maju v rozmedzi 36 az 42 metrov na 100 metrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #53795 od mirob
Odpoveď od mirob na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
hm..ja sa práve rozhodujem či meostar alebo kolimátor (mal som 1,5-6x42 a to nebolo ono...)..malo by to isť na 9,3x74/9,3x74..neskúšal som ani jedno tak že len si musím nechať poradiť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53897 od durell
Odpoveď od durell na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
Tak práve som sa stal hrdým majitelom S202 Clasic v 9,3x62 s montážou QR Pre puškohlady Meopta A2100 7x50 a Meostar R1 1-4x22 - RD. Zvažoval som aj ten Leupold , ale na spoločnú na diviaky som zobral meostar s osvetleným bodom hlavne pre
<br/>
<br/>- šírka zorného pola
<br/>- zamierenie s otvorenými očami pri 1 zväčšení = super prehľad o pohybe diviaka
<br/>- podsvietenie je viditeľné fakt aj na snehu za slnečného dňa
<br/>
<br/>Na 4 zväčšení sa dá streliť dostatočne presne aj na 100 m.
<br/>Mierne zhoršené svetelné podmienky zvláda celkom obstojne - vyskúšal som zatial len podvečer z balkóna.
<br/>
<br/>zato leupold má lepšiu osnovu Circle Dot , ak by ju mala meopta tak by bola :D
<br/>
<br/>Teraz už len počkať na 1. príležitosť odkúšať ho v praxi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53900 od mirob
Odpoveď od mirob na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
blahoželám:o)))...ja som skúšal oba u Fraňa...meopta na 1-ke super....len tá bodka...teda nic moc..za to osnova u leupoldu (cyrcle ) super..ked zasvietiš osnovu na meopte vidíš ju všade?? (tmavé pozadie,slnko..atd)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53902 od durell
Odpoveď od durell na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
Pozrel som sa na to z toho aspektu, že na bodku s malým T si zvyknem ľahšie ako na to malé zorné pole. Naposledy mi diviaci prebehli cca 15 m okolo mňa a ja som si len dokázal , že cez 7x50 na pevnej montáži o CZ 550 sa jednoducho strielať nedá na krátku vzdialenosť. Tie diviaky sa v ňom javili ako telegrafné ståpy z rýchlika.
<br/>Povedal som si dosť, rozbil som prasiatko a komplet som sa vynovil.
<br/>
<br/>Začalo to plánom s Tikou, potom som volal do Nitry Fraňovi a išiel som si vyskúšať manlichera.
<br/>Ale chyba lávky strčil mi do rúk S202 a bol som v .... Potom už len navýšiť rozpočet &quot; manželka schválila &quot; a je moja. Aj 1-4x22 som pôvodne chcel bez RD ale ten tam nemal skladom tak som si priplatil a nelutujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60991 od durell
Odpoveď od durell na tému MEOPTA MEOSTAR R1 1-4x22
Neskoro, ale používam ho len na spoločných ( 2xRočne ) .
<br/>
<br/>1 kus do 20 m v plnom behu 2 výstrely - 2 zásahy ( 2. bol poistný stoper- už sa len skotúľal ) Zväčšenie 1 osvetlenie 3
<br/>
<br/>1 kus cca 70 m+/- v behu do mierneho kopca po prvej sa kotúľal a už len dostrelná na hlavu Zväčšenie 1 osvetlenie 3
<br/>
<br/>Strielanie s otvorenými oboma očami som zvládol celkom dobre a je to veľmi príjemný zážitok.
<br/>
<br/>
<br/>nejdem vychvaľovať model, ale tento typ optiky môžem odporučiť ako dobrú investíciu pre každého kto sa rozhoduje nad niečim takým ( kolimátor- alebo puškohlad ).
<br/>
<br/>Strelba samotná, ale aj jej úspešnosť sa podstatne zlepšujú .
<br/>
<br/>Toť skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 121 návštevníkov a žiadni členovia on-line