Optika na Manlicher pro hunter 308 Win

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10109 od mirob
Prosím o radu. Idem si kúpiť túto pušku (prečo?? lebo mi sadla do ruky a viac mi vyhovuje plast,prečo 308:lebo som mal 7x64 a skúsil som 308 a viac mi to sedelo...ja viem to je na velkú debatu..možete mi aj v tomto pomôcť..dík)..tak že :akú optiku a montáž (montáž asi originál Man...)..??..Mám dobré skúsenosti s meoptou..tak asi to ...viem že bude otázka-y ,že kedy,kde a na čo budem poľovať...skrátka niečo univerzálne... Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10110 od miros
Odpoveď od miros na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Nazdar ved mas vsetko co potrebujes tak v com chces radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10111 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
no však rozmer ....skúsenosti..sem s nimi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10146 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Inak musíš o opike uvažovať, ak to má byť tvoja jediná "univerzálna" guľovnica a úplne inak, ak máš možností viac. Meopta nie je zlá voľba - pomer cena/kvalita a na 308W absolútne postačuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10148 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Napr. ja som riešil podobný problém tiež Meoptou 1,5-6x42 a zatiaľ som výsostne spokojný. Cez 1.5 nemám na spoločných žiaden problém aj na rýchlu streľbu a 6 mi do tých 120 m (na viac ani zvyčajne ranu nedám) taktiež pohoda a celkom dobrá je i za šera. Ale koľko ľudí, toľko názorov a skúseností, nemusí so mnou každý súhlasiť 8-L. Hádať sa nebudem, viem svoje;) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10149 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Mám Meostar R1 3-13x56 a mne skvele sedí. Mám Sauer 308W. Strieľam ním aj na spoločných. Syn má na Mannlicher 300WM Meostar 7x56 - absolut. spokojnosť. Všetko sa odvíja od financií.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10150 od michal
Odpoveď od michal na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Akela, netahas nas ty tak trochu za nos? Kedy si kupoval ten sauer a optiku? Nebolo to nahodou tento rok niekedy maj/jun? To u vas su spolocne polovacky aj v lete?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10159 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Zbraň Sauer som kupoval naozaj v lete, Meostarom som poloval na spoločných v zime a mal som ho na svojej ZKK 7x57. Ak som písal, že ním strieľam na spoločných, myslel som optiku na ktorú smerovala otázka. Neviem aký máš problém?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10160 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Takže, aby si to pochopil - kupoval som len Sauer - optiku som už mal a preložil som ju zo sedmičky na Sauer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10164 od michal
Odpoveď od michal na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
hej, uz som to pochopil:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10168 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
ja sa rozhodujem medzi 3-13x56 a 1,5-6x42...možno je to veľmi rozdielne ale asi tak..
<br/>možno by som išiel aj do 7x56 ale potom tak že samozrejme na spoločnej optika dole...ako sa striela s tou 3-13x56 na blízko (3)??...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10170 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Všetko je vec zvyku. Kým som nemal túto optiku strieľal som cez voľné mieridlá. Priznávam, veľmi mi to nešlo. Strelil som, ale úspešnosť nebola taká ako som si predstavoval. Špekuloval som nad kolimátorom, ale to sa mi veľmi nepozdávalo a práve začali produkovať ten meostar. Pozrel som ho vo Zvolene v Autokome a veľmi sa mi zapáčil. Vzal som ho a hneď na prvej spoločnej dva diviaky. Strieľam cez trojku, je to len vec zvyku, musíš byť aj trošku pohotový. Zatiaľ mi nič neušlo. Veľa chodím pešo posliedkou a vtedy ho tiež mám na trojke - pri streľbe z ruky. Na posede ho dávam na štvorku a postupne ako sa stmieva pridávam. Mne veľmi sedí. Mám na ňom kríž č. 4. Ak ho chceš vidieť na zbrani daj mail. Ešte niečo &quot;56&quot; som vzal kvoli nočným postriežkam - svetelnosť výborná.
<br/>Syn sa rozhodol inak - vzal 7x56. Aj kvoli kalibru - 300WM. A na spoločné v budúcnosti chce DOCTER kolimátor. Ale ešte sa veľa nachodí do honu ako mladý poľovník, tak má čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10177 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Kríž 4 aj mne pasuje. Na novú flintu tiež položím niečo s predným fokusom minimálne 50 a s krížom 4, takú posedovku, ale ešte musím počkať a došporovať.....8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10184 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Ďakujem za info..pomohlo mi to...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10211 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Ja osobne by som si vybral určite 1,5-6 x 42 (na spoločných sa strieľa s 1,5-kou určite lepšie) mám to porovnané s 2,5-10 x 50 a myslím že aj 2,5.ka je niekedy veľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10218 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Súhlasím, že 1,5 je na spoločných lepšia, ale na postriežke je 42 a 56 nebetyčný rozdiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #10239 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
Práve preto šporujem a šporujem, aby som si mohol spraviť radosť a uspokojiť túžbu po ešte jednej takej posedovej flinte s primeranou optikou (...x 56, aby mi prípadný večerný mráčik neporobil v puškohľade mravčekov;)!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10259 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Optika na Manlicher pro hunter 308 Win
...caves....
<br/>ja mam na 7x64 meoptu 3000 3-12x56 a ozaj som s tym zatial spokojny....A ako aj Akela spomenul.....s tou 56 sa ozaj da pekne vidiet aj v noci.....nemusi byt ani spln ;)....ci uz si kupis variabil alebo s pevnym zvacsenim to je na tebe....ale rozhodne kup s 56 sosovkou kvoli svetelnosti :))) mozno to je o par gramov tazsie....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 643 návštevníkov a žiadni členovia on-line